Самим мінімально витратним ремонтом по часу і по бюджету є косметичний ремонт стін. Фарбування стін можна робити хоч один раз в місяць, в залежності від вашого настрою. Але давайте не будемо поспішати. Для початку прочитайте, як вибрати правильну фарбу для стін.
Сучасний ринок лакофарбових матеріалів, що сьогодні, надзвичайно насичений. Тому досить легко помилитися у виборі, і просто заплутатися.
Для початку визначтеся, скільки, і що вам потрібно пофарбувати. Визначтеся з типом кімнати (дитяча, передпокій, спальня, кухня), матеріалом основи стін, розрахуйте площу для фарбування. Потім уявіть кінцевий результат. Ви повинні мати точне уявлення про те, що ви хочете отримати в результаті. Сьогодні фарби можуть відтворити абсолютно нову поверхню подібну структуру мармуру, дерева і т.п. Ну і не забудьте про фінансовий розрахунок. Визначтеся з тим, скільки коштів ви плануєте витратити на фарбу.
Отже, фарби діляться:
Фасадні (для зовнішніх робіт).
Інтер'єрні (для внутрішніх робіт).
Ми будемо говорити, звичайно ж про інтер'єрних. Адже саме вони потрібні для фарбування стін у квартирі.
У свою чергу інтер'єрні фарби діляться на:
Вологостійкі - підійдуть для ванної кімнати, санвузла та кухні.
Не вологостійкі - варто використовувати в сухих приміщеннях.
Для приміщень, де ви проводите багато часу (дитяча, спальня) потрібно вибирати фарби, які здатні дихати. Такі фарби ще називають паропроникними. Також при виборі фарби враховуйте те, як часто ви будете мити стіни. Адже якщо в цьому буде часта потреба, то слід вибирати зносостійку фарбу, яка переносить механічні дії і стирання.
Вибираючи фарбу для стін своєї квартири, варто звернути увагу на витрата фарби на 1 кв. м підстави. Така характеристика фарби називається покриваність. Також серед характеристик сучасних фарб зустрічається дивне слово - тиксотропність. Так називається здатність деяких фарб змінювати свою в'язкість при будь-якому механічному впливі. Тобто, як тільки ви відкриєте таку фарбу і почнете нею фарбувати. То вона стає більш в'язкою і не стікає з пензля, не утворює патьоків і т.п..
Намагайтеся вибирати фарби з написом «для стін». Адже фарби для стелі та підлоги мають дещо інші характеристики. Варто також пам'ятати, що фарба нанесена на стіну не повинна бруднитися. Пофарбовані стіни повинні легко митися вологою ганчіркою. А ще краще, щоб вони змогли винести миття і з щіткою. Звичайно, скористатися універсальною фарбою буде значно простіше, але варто пам'ятати, що і в них вам належить ретельно розібратися.
В залежності від складу, фарби можна розділити на :
Водно-дисперсійні, або водоемульсійні, або водорозчинні. Цей вид фарб ще називають економічним. Основою таких фарб є вода. А значить, вони швидко сохнуть і не мають запаху. Сполучною складом в таких фарбах виступають полімери. Від їх набору і залежать характеристики фарби. Таким з'єднувальним елементом можуть бути ПВА, акрилові смоли або латекс. Фарбувати стіни водно-дисперсійними фарбами можна лише в сухих кімнатах. Стіни, пофарбовані такою фарбою легко мити. Структура пофарбованої поверхні така, що бруд в неї не вбирається. Але незважаючи на це, пофарбовані поверхні залишаються паропроникними. Найкраще таку фарбу застосовувати для нанесення на дерев'яну, кам'яну та бетонну поверхні. Для металевих поверхонь таку фарбу краще не використовувати.
Силіконові фарби. Пофарбована такою красою поверхню зовсім не вбирає вологу. Тому така фарба, як правило, застосовується для зовнішнього фарбування.
Масляні фарби. Основою у таких каркасах виступає масло оліфа. Довго сохнуть і мають неприємний запах.
Спеціальні фарби. Це фарби вузької спрямованості. До них відносяться антикорозійні фарби для металевих виробів; фарби-антисептики (для деревини).
Акрилові фарби. Основою фарб виступають акрилові смоли. Коли шар такої фарби висихає, то на поверхні утворюється тверда матова плівка. Такою фарбою можна покривати стіни і у вологих приміщеннях. Вона стоїчно переносить стирання. Сучасний асортимент акрилових фарб представлений широким вибором колірної палітри. Колеровать фарбу можна як вручну, так і використовуючи нові методи.
Латексні фарби. Ці фарби також легорастворимы водою. Вони легко розподіляються по поверхні тонкої матовою плівкою. Можуть бути прекрасною основою для фактурної штукатурки або шпалер під фарбування. Асортимент фарб представлений різними видами, які відрізняються за рівнем глянцю одержуваної поверхні.
Алкідні фарби. Основою виступають алкідні смоли. Фарби сохнуть від дотику з повітрям. Отримана на поверхні плівка дихає і досить міцна. Використовують фарби для нанесення на металеві поверхні, так як добре захищають її від корозії. Фарби мають стійкий неприємний запах, тому в житлових приміщеннях подібні фарби краще не застосовувати.
Декоративні фарби. Фарби використовуються для того, щоб отримати поверхню, що імітує дерево, мармур, тканина іл т.п. Фарби допоможуть втілити у життя найсміливіші дизайнерські ідеї. Є навіть фарби, які при різному падінні світла змінюють свій відтінок. Найчастіше декоративні фарби є водорозчинними. Незважаючи на складний склад декоративні фарби є екологічно чистими. Поверхня, покрита декоративною фарбою, зносостійка, не вбирає грязь і пил. Для того, щоб отримати бажаний ефект фарба наноситься на основу різними пристосуваннями - пластиковими і металевими шпателями, різними за розміром кистями, вали тощо.
«Зелені» фарби. Зелені не в сенсі кольору, а в сенсі екологічної чистоти. Вони абсолютно не виділяють ніяких шкідливих токсичних речовин. Подібні фарби - просто знахідка для алергіків. Та й дитячі кімнати та спальні краще фарбувати «зеленими» фарбами.
Епоксидна і поліуретанова фарби. Отримана після фарбування підстави поверхня стійка до впливу хімікатів, води. Фарби захищають металеві поверхні від корозії. У продажу ці фарби випускаються в упаковках по 2 баночки або поодинокими банками. Перед застосуванням фарби у «двійковій» упаковки змішують. Причому цю процедуру потрібно проводити безпосередньо перед фарбуванням, так як фарба дуже швидко сохне. Але для того, хто буде працювати з такою фарбою існує небезпека отруєння даною продукцією. Фарба дуже токсична. Потрібно уникати потрапляння в очі і на шкіру. Слід також обережно її розпилювати, так як вона може потрапити в організм при вдиханні. Фарби також можна застосувати на тій поверхні, де потрібно приховати нерівності, тріщини. Шар фарби виходить досить товстий, а отже витрату фарби теж досить великий.
Сухі фарби. Являють собою деякі порошкоподібні пігменти. Для отримання фарбувального складу їх розводять сполучними матеріалами. Бувають природні (подрібнені природні матеріали), синтетичні і металеві (подрібнений метал або його сплав). Слід особливо уважно знайомитися зі складом порошку. Якщо ви виявили там такі речовини, як свинець, мідь, цинк, миш'як, то дана фарба досить небезпечна для здоров'я людини. Пігменти можна змішувати з іншими фарбами, тільки попередньо розмочивши порошок у воді. Так можна добитися якогось певного кольору.
Цінова категорія фарб залежить від кількох факторів:
Дорогі фарби містять діоксид титану, дешевих цей компонент замінюється крейдою або вапном.
Для отримання якісного покриття дорогу фарбу досить наносити в 2 шари, дешевої ж знадобиться, як мінімум 3-4.
Витрата дорогої фарби на 1 кв. м значно менше дешевою. А отже, і купувати дешеві фарби доведеться більше в обсягах.
Дорога фарба краще схоплюється з підставою.
Екологічно чисті і безпечні для здоров'я людини фарби значно дорожче.
Дорогі фарби на протязі декількох років не втрачають свій колір і термін служби їх набагато довше, ніж у дешевою.
Яку б ви безпечну фарбу не вибрали, все-таки при роботі використовуйте засоби індивідуального захисту - респіратор. А також не забувайте провітрювати приміщення. А для отримання рівного шару фарби та зменшення її витрати пройдіть поверхню стіни додатково спеціальною грунтовкою під фарбування.