Вибір матеріалу профілю вікна. Дерев яний профіль

Сучасні дерев'яні рами для склопакетів різко відрізняються від своїх нестійких, морально застарілих попередників. Західні технології виготовлення надали натуральному дереву вологостійкість і зробили його гідним конкурентом пластику.
Дерев'яний профіль не гниє, не схильний до деформації, йому не страшні грибки та інші мікроорганізми. В якості основи використовується клеєний тришаровий брус, попередньо ідеально висушений і захищений від гниття спеціальної масляним просоченням, проведеної під вакуумом в спеціальній камері. Найчастіше на віконні блоки йдуть високоякісні сорти сосни.
Коштує таке дерев'яне оздоблення вікна недешево , рази в два дорожче, ніж той же склопакет, але з рамою з ПВХ. Ще дорожче елітні вікна з більш цінних порід клеєної деревини: дуба, бука європейського, червоного дерева; 20 - 30 років служби для такого профілю нормальний термін, а потім його можна просто відремонтувати на місці, чого ніяк не можна зробити з пластиком.
Деревина є природним екологічно чистим матеріалом , непорівнянним з цього параметру ні з одним іншим. Однак дерев'яні вікна є найдорожчими з усіх не тільки в силу високого рівня престижності та екологічної безпеки.
Справа також у тому, що процес виготовлення сучасного дерев'яного вікна , виконаного в повній відповідності з необхідним технологічним регламентом, вимагає значних як матеріальних, так і часових витрат.
Для виробництва дерев'яних вікон використовується деревина, як листяних, так і хвойних порід. З хвойних найбільш часто використовуються сосна, модрина, ялиця, ялина, сибірський кедр. З листяних - дуб, бук, ясен.
Процес виготовлення дерев'яного вікна починається з доставки обрізного пиломатеріалу звідти, де росте придатна для виробництва порода дерева - сосна, модрина, дуб - і де деревина цих дерев найбільш придатна для виготовлення віконних конструкцій. Потім здійснюється сушіння матеріалу в спеціальних конвекційних сушильних камерах з обов'язковим контролем рівня вологості і внутрішніх напружень в матеріалі. Далі відбувається калібрування (стругання) дошки, випилювання дефектів і вад деревини (сучків, смоляних кишеньок, синяви). Потім - нарізування шпильки на заготовках, підбір ламелей за напрямом волокон, нанесення клею на шипове з'єднання та поперечне зрощення заготовок на ламельної пресі, калібрування ламелей, нанесення клею і склеювання бруса в пресі для поперечного зрощування.
Всі перераховані процеси відносяться до підготовчим, в результаті яких виробник отримує заготовки для виробництва віконної конструкції. Виготовлення вікна включає ряд столярних і монтажних робіт, а також антисептичну обробку. Таким чином, виробництво дерев'яних віконних конструкцій вимагає досить високих витрат, що і визначає високу вартість дерев'яних вікон.

Переваги дерев'яних вікон:


- екологічність матеріалу;
- довговічність і міцність при невеликій об'ємній масі;
- низька теплопровідність матеріалу (дозволяє значно знизити втрати тепла);
- низька звукопровідність;
- естетична привабливість натурального матеріалу, його багаті дизайнерські можливості і легкість в обробці;
- висока морозостійкість;
- ремонтопридатність.