Ванна. Створюємо затишну і безпечну ванну

В якості основних оздоблювальних матеріалів для ванної кімнати використовуються: кахельна плитка, фарба, пластикові панелі, іноді самоклеюча плівка.
Вимоги, які ми пред'являємо цим матеріалам, - вологостійкість, гігієнічність і відповідність нашим смакам. Але не варто забувати і про екологічність. Кращими з цієї точки зору є кахель і природний камінь. Нічого поганого не станеться, якщо просто пофарбувати стіни. Тільки фарби для цього потрібно вибирати високої якості, краще на натуральній основі. Хорошу репутацію у гігієністів завоювали алкідні і поліефірні фарби. В процесі нанесення і подальшої експлуатації такі матеріали не виділяють отруйного запаху і високотоксичних речовин. Крім того, вони значно швидше висихають, ніж олійні. Також не настільки агресивні до здоров'я людини і водоемульсійні воднодисперсные фарби. Вони довговічні, зручні і дають можливість повністю реалізувати ваше уявлення про колір ванної кімнати.

Вибираємо ванну


Головним персонажем у цьому самому відвідуваному місці квартири є сама ванна. Питання про її розташуванні вирішують тільки фахівці, так як тут найважливішу роль грають труби та стоки. Зате у виборі форми, матеріалу, кольору є де розгулятися фантазії.
Як і в минулі часи, сьогодні популярні чавунні ванни . Правда, вони разюче відрізняються від своїх могутніх попередниць. Сучасні - більш витончені, легкі, з тонкими стінками. Хоча всі достоїнства матеріалу в них збережені. Вони міцні, довговічні, безшумні, прекрасно зберігають тепло, їх стінки ідеально гладкі, емаль довго не втрачає свого кольору і блиску. Є вдосконалені моделі (як правило, імпортні) - з протиковзким покриттям, ручками на бічних стінках, ніжками, які можна регулювати по висоті.
Сталеві ванни. Вони майже в 5 разів легше чавунних і значно дешевше. З одного боку, легка ванна - це добре, а з іншого - така конструкція менш стійка і вимагає додаткової опори. Відомо також, що сталь гірше тримає тепло, ніж чавун. До недоліків такої ванни багато відносять шум, металевий звук, який виникає від падаючої води.

? Увагу


При встановленні чавунних і сталевих ванн обов'язково потрібно заземлення на їх корпус.
Великим попитом користуються зараз акрилові ванни незважаючи на те що вони значно дорожче чавунних. Ванни з такого матеріалу легкі, тонкі. Вони вимагають обережного, дбайливого звернення, оскільки легко дряпаються і покриваються сколами. Реставрувати таку ванну (полірувати вада) складно і дорого. Незважаючи на такі, здавалося б, недоліки, люди чомусь все одно вибирають ванни з акрилу. Підкуповує можливість замовити практично будь-яку форму: круглу, квадратну, прямокутну, трикутну - і який завгодно колір.
Ванна. Створюємо затишну і безпечну ванну

З акрилу частіше всього роблять гідромасажні ванни. Це приголомшлива можливість мати в квартирі термальне джерело. Масаж на дому буває трьох основних типів: гідромасаж (струменя води), аеромасаж (пухирці повітря) і турбопул (гідромасаж і аеромасаж одночасно). Важко придумати що-небудь більш приємне і корисне, ніж полежати в такій ванні півгодини. Крім гарної релаксації, масаж стимулює кровообіг, сприяє виведенню з організму шлаків і токсинів, знімає стрес, освіжає шкіру.

? Увагу


Не користуйтеся миючими засобами при включеному гідромасажі.

Вибираємо раковину


Ще один важливий предмет у ванній кімнаті - раковина. Вибираючи її, зверніть увагу не тільки на форму і колір, але і на цілісність покриття. На раковині не повинно бути тріщин, відколів, вм'ятин, плям. Якщо зовнішніх дефектів не виявлено, спробуйте дізнатися про внутрішні. Для цього треба попросити продавця простукати раковину. Звук повинен бути чистий, мелодійний, якщо ж він глухий, то, швидше за все, всередині є тріщини.

Вибираємо меблі для ванної


Меблі для ванної повинна бути з вологостійких матеріалів. Коли підлога з підігрівом, меблі потрібно вибирати або підвісну, або на ніжках.
Можливі шкідливі випари від великої кількості пластику, мийних та косметичних засобів, а також надлишкова волога - головні небезпеки, які підстерігають людину в ванній кімнаті.

Корисні поради, якими ви повинні керуватися при створенні своєї ванни


? Не робіть у ванній пластикові підвісні стелі, щоб не створити ефект «целофанового мішка», дихати в якому практично неможливо.
? Не використовуйте для обробки стін дешеві синтетичні і олійні фарби. Не допускайте повного зіткнення меблів зі стінками - там завжди буде накопичуватися волога і утворюватися цвіль. Нехай хоча б невеликий зазор між ними залишається.
? Не ставте на відкриті полиці упаковки і флакони з побутовою хімією. Їм місце в закритих ящиках. Якщо вдома є маленькі діти, то там варто зберігати й гострі предмети, і косметичні приналежності.
? Розташовуйте світильники так, щоб виключити пряме попадання вологи на них, тобто подалі від кранів і душа.
? Перевірте і полагодите всю сантехніку. Подтекающие крани - це завжди надлишок вологи в приміщенні і, як наслідок, цвіль на стінах і меблів.
? Виключіть «воду ззовні»: добийтеся у комунальних служб ремонту даху, якщо вона протікає, або осушення підвалу, якщо такий знаходиться під вашою квартирою, а також боріться з сусідами, регулярно заливає вас.
? Перевірте функції вентиляційних отворів. Вони можуть бути забиті пилом, сміттям, кіптявою (на жаль, не тільки на вашому поверсі) і зовсім не пропускати повітря.
? Регулярно (кілька разів на день) провітрюйте ванну кімнату, відкриваючи двері, або взагалі тримайте туди двері напіввідчиненими.