Чаша унітазу встановлюється до підлоги за допомогою двох основних способів: проводиться установка за допомогою болтів, як правило, потрібно два або чотири болта, і другий спосіб - установка чаші до дерев'яного піддону, розташованому в підлозі або приклеєного до підлоги за допомогою якісного клею. Але в нашій країні установку на дерев'яні підніжки можна зустріти дуже рідко, простіше скористатися болтами.
Демонтаж старого унітазу
Як і в будь-яких ремонтних роботах, потрібно починати з демонтажу старого обладнання. Як прибрати старий унітаз:
Вилийте воду з бачка;
Підведення води акуратно від'єднайте, в тому випадку, якщо гнучка підводка, можна відкрутити її від бачка і водопроводу. Металева підводка випилюється, зрізають невелику частину труби, а потім різьблення знімають з боку водопроводу. Робиться це для того, щоб було місце для нової підводки;
Перед видаленням старого унітазу потрібно гарненько підготуватися, унітаз потрібно очистити за допомогою дезінфікуючих складів. Можна скористатися хлоркою, але одягніть гумові рукавички, щоб не травмувати шкіру рук. Надіньте захисні окуляри, якщо ви плануєте розбити унітаз, так як дрібні осколки можуть потрапити в очі;
Позбавтеся від старих болтів унітазу, якщо він був закріплений на болти - відкрутиться їх, але якщо він закріплений цементом, потрібно розбити його разом з унітазом в тих місцях, де він закріплений. Коли зніміть унітаз, нахиліть його трохи назад, щоб вилити воду, що залишилася;
Позбавтеся від гофри, потрібно від'єднати розтруб. Якщо розтруб зроблений з пластика або чавуну, доведеться витягнути унітаз і розбирати розтруб, але можна спиляти його під потрібний розмір;
Монтуйте зливну гофру прямо в каналізаційний розтруб, але попередньо проведіть герметизацію гофри з тієї сторони, де вона з'єднується з каналізацією. Обов'язково очистіть розтруб і нанесіть герметик. Потрібно вставляти гофру дуже щільно, після чого закривати її вхід з допомогою ганчірки або заглушки, так як якщо про це забути, запах каналізації буде надходити в квартиру щодня.
Багато що залежить від того, рівна підлога в туалеті, якщо він рівний - монтуйте його на болти. Після покупки унітазу ви можете подивитися на спосіб кріплення старого, а потім провести монтаж за тією ж схемою. Дюбеля з пластику попередньо висвердлюють, після чого замінюють на нові. Але врахуйте, що отвори не повинні бути ширше нових дюбелів, інакше новий унітаз буде хитатися. Зробіть нові отвори, відповідні потрібного розміру. Просто поставте унітаз на те місце, де ви встановіть його, після чого відмітьте на підлозі місця для кріплень, взявши до уваги довжину підводки і гофри, а також розмір унітазу.
Якщо унітаз був встановлений і закріплений на цемент, доведеться проводити очищення від решти цементу і заглиблень, у багатьох випадках можна побачити заставу разом з цементом. Підлогу ви можете зробити рівним за допомогою розчину з цементу, далі поставити унітаз поверх стяжки, і закріпити його крізь вологу стяжку до попередньої дерев'яної застави. Коли все висохне, можна затягніть шурупи. Але врахуйте, що стара застава знаходилась там занадто довго, тому може згнити рано чи пізно, так що ознайомтеся з її якістю ще до установки.
Акуратно забийте дюбелі в заздалегідь підготовлені отвори у підлозі, як правило, вони без проблем входять в підлогу. Саме від попередніх процедур перед установкою залежить якість і простота установки нового унітазу.
Установка унітазу
Перед установкою потрібно ознайомитися з основними правилами сантехнічного забезпечення звичайної квартири. Потрібно бачити систему у повному розмірі, як правило, починається все з надходження води, а закінчується зливом води з квартири. За це відповідають напірні водопровідні труби, що виготовляються з міцної сталі, але в останні роки сталь вже не так актуальна і труби виготовляють з міді. Так як мідь ніколи не іржавіє, труби набагато привабливіше і якісніше, але і коштують набагато дорожче. Корозія сталевих труб пов'язана з тим, що вони не проходять оцинковку, такі труби мають чорний колір. Зовні чорні труби без оцинковки видно відразу, на них видно зварні шви, при оцинковці шви ховаються, тому що захисний шар має товщину близько 40 мкм. Наносять захист на внутрішній і зовнішній шар для поліпшення надійності.
Труби мають різний діаметр умовного проходу, але також береться до уваги внутрішній діаметр труб. Багато що залежить від щільності стінок труб, поділяють посилені, легкі і звичайні стінки. Щоб з'єднати трубу, потрібно користуватися трійником або муфтою, так само, як і фасонними частинами. Якщо труби мають діаметр, можна використовувати такі ж труби для з'єднання, але якщо вони відрізняються - користуються муфтами. Якщо є повороти трубопроводу, потрібно використовувати кутові муфти. Трійники допомагають у створенні відгалужень, а щоб встановити перетину труб по одній площині, потрібні хрестовини.
Будь-які відвідні каналізаційні труби зроблені з сірого чавуну, при цьому внутрішня і зовнішня сторона має захисний шар нафтового бітуму. Завдяки йому утворюється захист від корозії і вода слабкіше треться про внутрішній шар. Якщо взяти до уваги потребу в герметизації труб, можна зрозуміти, що місця з'єднань повинні бути добре опрацьовані. Одна з частин труби циліндричної форми встановлюється в розтруб, а потім використовують клоччя для усунення зазору, та додатково зміцнюється цементно-піщаним розчином. Вхід труби оснащується сифоном в тих місцях, де відбувається підключення обладнання сантехніки до відвідної частини каналізації. В даній ситуації сифони служать гідравлічними затворами, які закривають надходження газів з каналізації в квартиру. Тепер, коли ви знаєте про основні нюанси в роботі каналізації, ви зможете без особливих проблем встановити унітаз дуже швидко.
Ви можете вибрати будь-який спосіб установки з усіх, що ми наведемо нижче. Або ви зафіксуєте новий унітаз за допомогою шурупів, встановлених прямо в дюбелі, або закріпіть унітаз на дерев'яній дошці. Для установки шурупами потрібно плитковий або цементну підлогу, в іншому випадку встановити унітаз не вийде. Самий надійний і зручний спосіб установки - монтаж до тафти, яка являє собою дерев'яну дошку, встановлену всередину виїмки підлоги. Її роблять з прооліфленої деревини, наприклад, дуба, а знизу закріплюють кілька анкерів, які підтримують стійкість дошки і не дають їй переміщатися. Найбільш прості анкери - цвяхи, забиті всередину в порядку шахівниці, але головки повинні виступати мінімум на 30 міліметрів. Всередину виїмки наливають розчин з піску та цементу, всередину втоплюють дерев'яну дошку разом з цвяхами. Коли розчин висохне, треба закріпити унітаз з допомогою простих шурупів. Для того щоб в подальшому можна було відкрутити шурупи, їх обробляють автомобільної графитной або тавотом, але чим би ви їх не обробляли, треба покласти шайби з гуми, які знижують ризик пошкодження станини унітазу.
Інший спосіб установки полягає у використанні епоксидного клею, але перед початком роботи потрібно очистити поверхню від можливої пилу і бруду, а також позбутися від жиру. Далі проводиться обробка корундовим каменем, це робиться для утворення шорсткості. Знову обезжирьте поверхню і нанесіть смолу шаром близько 5 міліметрів, потім притисніть унітаз до підлоги з усієї сили. Так як клеї та смолі потрібно час для засихання, потрібно почекати не менше 12 годин, бажано залишити його сохнути на ніч. Із-за сильного запаху доведеться покинути квартиру.
Щоб не було проблем треба продумати підключення до відвідної лінії. Унітаз під'єднується до відведення каналізації, який іменують випуском. Він буває як кутовим, так і прямим. На випуску є канавки, їх потрібно обробити суриком, попередньо розведеним в оліфі. Далі випуск обмотують пасмом смоли, але врахуйте, що потрібно залишити місце до випуску 5 міліметрів, щоб вона з неї не торкалася. Якщо смола потрапить всередину труби, доведеться довго проводити очищення. Потім потрібно провести установку каналізаційного відведення, але кільцевий зазор заповнюється за допомогою джгутиків із лляної пряжі, після чого додається цементно-піщаний розчин. Шви потрібно замотати бинтом, а потім нанести частина розчину.
В кінці установки потрібно провести з'єднання зі змивним бачком. Якщо ви встановили його на поличці унітазу, доведеться закріпити патрубка з допомогою гумової манжети до горловини. Невелика її частина одягається безпосередньо на патрубок, але інші частини вивертаються на зворотний бік і знову одягаються, але відкривши торець патрубка. Потім їх поєднують разом, і частина манжети кріпиться прямо на горловину. Але іноді бувають ситуації, коли бачок монтується на стіну на невеликій відстані від унітазу. Якщо проводиться така установка, потрібно встановити додаткову трубу, і інший кінець обробити клоччям або суриком. Горловина разом з трубою підключаються до манжеті, яку закріпили до труби за допомогою дуже тонкого дроту. В кінці установки ви повинні перевірити роботу унітазу і змивного бачка, все працює коректно? Чи є шум або тічка води? Якщо є - перевірте, в якому місці ви припустилися помилки і виправте її.
Насамкінець пропоную подивитися відео по установці унітазу: