У якій послідовності робити ремонт?Покрокове оновлення квартири
Мрія збулася! Власна квартира нарешті придбана! Але тепер постає питання ремонту. Такі питання з бухти-барахти не вирішуються: для ґрунтовного ремонту доведеться зробити ряд послідовних кроків.
КРОК 1. ВИЗНАЧИТИ, ЯКИЙ РЕМОНТ ВИ БУДЕТЕ РОБИТИ
Легка косметика - це просто. Купив шпалер і знай собі поклеивай. Інша справа, коли мова заходить про ремонт капітальний. Такий ремонт передбачає заміну сантехніки, раковин, ванни, електропроводки і навіть перепланування квартири. До речі, поняття «євроремонту» найкраще забути. Передбачається, що це ремонт з використанням дорогих «європейських» матеріалів, що виконується за певним «найвищим стандартам якості». Нічого подібного, просто ця фраза дуже добре допомагає «продавати» свої послуги будівельників-шабашникам. Ремонт може бути дорогим, так, але не європейськими, азіатськими, тихоокеанським або латиноамериканським.
Уявіть, яким буде ваш ремонт. Особливо це важливо, якщо ви збираєтеся робити перепланування. Переробку стін, наприклад, необхідно узгоджувати. Інакше: а) стеля може обрушитися (таке бувало, можете не сумніватися); б) якщо раптом сусіди дізнаються і донесуть, буде тільки гірше. Тому, у разі масштабних змін, потрібно підготувати і узгодити проект. Для цього доведеться скористатися послугами фахівців.
КРОКИ 2. СКЛАСТИ КОШТОРИС І ВИБРАТИ ПІДРЯДНИКА
Тут все залежить від вашого планування: ви хочете укластися в певний бюджет, тоді вважайте першим ділом кошторис, тільки не забудьте поцікавитися у підрядників, скільки коштуватимуть роботи. Якщо ж бюджет ремонту буде визначати підрядна організація, то краще всього спочатку знайти хороших будівельників.
Кошторис - досить складна річ. Але є спеціальні сайти, де розрахувати кошторис можна самостійно, знаючи лише квадратуру приміщень та вартість матеріалів. Врахуйте, що потрібно буде додати ще й вартість робіт будівельників, яка також залежить від обсягів виконаних робіт (квадратних метрів гіпсокартону, наприклад). А перед складанням кошторису рекомендуємо об'їхати магазини оздоблювальних матеріалів і особисто подивитися, які матеріали і скільки коштують. До речі, люди, що пережили
го «задоволення» майже завжди на 20% вище запланованої. Так що, виділяючи ремонтний бюджет, будьте готові до перевитрат.
Пошуком підрядника краще займатися по знайомству. У когось є знайомі бригади, кому-то недавно робили ремонт. Ваше завдання - з'їздити і подивитися результат. Якщо зі знайомствами не пощастило, тоді вам допоможе реклама в ЗМІ. У хороших компаній, як правило, є свої сайти, на яких розміщені гарні фото відремонтованих об'єктів - не полінуйтеся, пройдіться по цим об'єктам особисто.
Примітка: А от далі шляху тих, хто робить ремонт сам і хто наймає робітників, розходяться. Якщо ви віддаєте все в руки компанії підрядника, то вашим наступним кроком стає «залишити приміщення». Необхідно буде тільки періодично заїжджати і перевіряти якість виконуваних робіт, а по їх завершенні розрахуватися. Ті ж, хто наважився робити ремонт самостійно, йде далі.
КРОК 3. ДЕМОНТАЖ
Найпростіший етап, оскільки ламати - не будувати. Від вас потрібно просто видалити все, що буде заважати ремонтних робіт. Старі шпалери, здерти штукатурку, прибрати старе підлогове покриття. В цей же момент можна поміняти вікна, щоб потім правильно спланувати і підвести до відкосів стіни.
КРОК 4. ВИРІВНЮВАННЯ
Наступний етап - самий трудомісткий. Це вирівнювання стін, стелі та підлоги. Тут необхідно запастися рівнем, шпаклюванням і терпінням. Вирівнювати доведеться в декілька шарів, постійно зачищаючи результати наждачним папером. Придбайте респіратор і захисні окуляри, пилу буде дуже багато.
КРОК 5. ПРИСТРІЙ ПРОВОДКИ
Перед тим як «закривати» стелі і стіни, необхідно позначити всі розетки, можливі люстри і вимикачі.
КРОК 6. ШПАКЛІВКА СТІН І СТЕЛІ
Після того як ви знаєте, де і що буде стирчати, включатися і вимикатися, можна починати шпаклівку стін і стель. Знову в кілька шарів з проміжним зачисткою. Самий просто спосіб в даній ситуації - закрити стіни і стеля гипсокар-тоном. Але не всім він підходить, тому що такі стіни «з'їдають» велику частину простору в кімнаті.
КРОК 7. УКЛАДАННЯ ПІДЛОГИ
Після того як стіни і стелі готові, настав час ковроліну, ламінату, паркету та інших підлогових покриттів. Їх укладку можна проводити як самостійно, так і за допомогою фахівців.
КРОК 8. ОБРОБКА СТІН
Чому обробка? Тому що вираз «поклейка шпалер» не зовсім точно відображає можливості сучасних будівельних матеріалів. А раптом ви захочете просто розфарбувати стіни, покрити їх який-небудь оригінальної плиткою або стилізувати «під натуральний камінь»? Сучасні будматеріали допоможуть вам зробити все, аби вистачило грошей.
КРОК 9. УСТАНОВКА ДВЕРЕЙ
Після того як більшість робіт виконано, можна ставити двері. До речі, на цьому ж етапі вже можна «прикрашати» приміщення.
І це далеко не все. Наприклад, тут не вказано, що майже після кожного етапу необхідно буде робити прибирання. Можете не сумніватися, що в процесі виникнуть проблеми: доведеться докуповувати матеріал, змінювати плани і планування, відмовлятися від однієї бригади і шукати іншу. Від цього ніхто не застрахований. Але ми бажаємо вам, що ваш ремонт вдався і пройшов гладко, швидко, без сучка і задирки!