Склошпалери. Достонства і недоліки склошпалерів

Склошпалери часто називають стеклотканевыми шпалерами . Це декоративне покриття стін складається з скловолокнистої нитки, звідки вони й отримали свою назву.
Склошпалери відрізняються від інших видів шпалер технологією виготовлення і складом. Паперова основа покривається скловолокнистими нитками. Отриманий матеріал буває різної щільності, структури, може прикрашатися витонченим орнаментом чи бути рельєфним.
Скловолокно складається з кварцового піску, доломіту, вапняку і соди, виключно природних матеріалів, що говорить про відсутність у його складі шкідливих хімічних елементів. Напрошується закономірний висновок - такі шпалери екологічні.
Виробництво склошпалер починається з виплавки волокна, яке має бути м'яким і тонким, при температурі 1200 °С. Потім з нього формуються різних видів і товщини нитки. З цих ниток і тчуть сам матеріал, який випускається як з фактурним малюнком, так і у вигляді звичайного полотна.
Склошпалери використовуються в приміщеннях, де потрібна міцність, естетичність в поєднанні з нескладним відходом.
Склошпалери мають масу переваг - вони екологічні, під ними на стінах ніколи не з'являється грибок, цвіль, вони володіють високою міцністю, погано рвуться, відштовхують пил. Важливою перевагою стеклообоев є те, що вони пожежостійкі: не горять при контакті з вогнем, не виділяють токсичних речовин. Вони добре миються.
Середній термін служби стеклообоев становить до 30 років.
Однієї з різновидів стеклообоев є малярний стеклохолст, званий павутинкою. Він має армуючим властивістю, створює рівну поверхню, при усадці стін не з'являються дрібні тріщини.
Склошпалери використовуються в якості шпалер під фарбування. Фарбування виділяє рельєфний малюнок, який на них є.
Фарбують склошпалери водоемульсійними і акриловими фарбами.
Склошпалери наклеюються на бетонні стіни, стіни з дерева, металу, на цегляну кладку. Головне, щоб на таких стінах не було великих тріщин.