Поєднання кольорів в інтер єрі кухніВибираючи колірну гамму для оформлення інтер'єру кухні, варто розуміти, що тут не існує якихось певних стандартів. В даному випадку потрібно покладатися на свої смакові вподобання і загальні критерії поєднання кольорів. Якщо ви хочете створити незвичайну атмосферу в кухні і привнести родзинку в свій інтер'єр, можна в якості основного вибрати модний яскравий відтінок. При цьому базовий колір може бути світлим класичним, а декор і аксесуари сяяти яскравими фарбами. Для більш спокійної обстановки в кухні не бажано зупинятися на темних або занадто їдких кольорах. Як правильно підібрати колірну палітру для інтер'єру, і які відтінки сьогодні пропонує нам сучасна мода, поговоримо про це в даній статті.
Основні правила поєднання кольорів в інтер'єрі
Не кожен знає, але з допомогою поєднання різних кольорів можна візуально змінити розміри кухні. Наприклад, вибравши темні тони, ви зробите кухню візуально менше, а темна стеля буде виглядати занадто похмурим і тисне. Скорегувати неправильну форму приміщення також можливо, грамотно скомбінувавши між собою різні відтінки.
Якщо кухня має низькі стелі, варто для їх колірного оформлення підібрати світлі відтінки, тим самим зробивши стелі візуально вище. Використання занадто яскравих, також як і темних тонів для інтер'єру маленької кухні робить її більш вузькою. І навпаки, світлі кольори допоможуть візуально розширити приміщення, створивши відчуття свободи та легкості. Якщо все ж хочеться додати в інтер'єр кухні яскраві кольори, можна використовувати їх в якості панелі дрібних предметів і невеликих візерунків, приміром, орнаменту з тонких ліній яскравого кольору.
Занадто великі розміри кухні теж не ідеальні. Вони створюють відчуття надмірного простору і позбавляють кухню необхідного затишку і тепла. В даному випадку рекомендується скористатися темними фарбами. Проте з ними теж не варто перегинати палицю. Поєднання світлих і темних тонів в правильній пропорції, а також додаток дизайну інтер'єру великими яскравими елементами декору візуально зменшить розміри кухні і додасть їй відсутнього комфорту.
При колірному оформленні інтер'єру кухні також варто враховувати особисті якості і темперамент господарів будинку. Так, яскраві фарби подобаються далеко не всім, так само як і світлі тони, багатьом можуть здатися нудними. Те ж стосується і розмірів приміщення. Людям з дуже спокійним флегматичним темпераментом для інтер'єру можна вибрати теплі кольори. Вони будуть позитивно впливати на психоемоційний стан людини, надаючи сил і відсутньої енергії. А ось для тих, у кого енергія б'є через край, відмінно підійдуть темні холодні відтінки, які заспокоюють і допомагають зосередитися і розслабитися.
Монохромна кухня
Це стильове рішення засноване на використанні одного базового відтінку і безлічі його тонів. Варто відзначити, що чим більше відтінків основного кольору присутня в інтер'єрі, тим більш цікавим і оригінальним виходить кінцевих підсумок. Інтер'єр в одноколірному стилі вважається один із самих спокійних і заспокійливих. У такій кухні ви неодмінно будете почувати себе затишно і комфортно. Грамотний підбір відтінків створює м'які плавні переходи і виглядає дуже виразно.
Не варто плутати монохромність з однотонностью. З різних відтінків базового кольору можна створювати дивовижно яскраві і красиві дизайни. До речі, для надання родзинки інтер'єру кухні базовий колір багато стилісти радять розбавляти класичним білим. Сучасні модніше тенденції в таких варіантах дизайну інтер'єру поступово зрушують білий колір, замінюючи його сріблястим. Він також створює оригінальне поєднання практично з будь-якими квітами і надає приміщенню стильний образ.
Досвідчені майстри дизайну ризикують розбавляти основний колір і його відтінки чорними фарбами. Однак це досить складний процес. При неправильному підборі у вас може вийти вже не монохромний, а контрастний інтер'єр кухні. Чорний або будь-яскравий відтінок можна використовувати для створення акцентів в інтер'єрі, але з цим також варто бути акуратним.
При створенні одноколірної кухні стилісти рекомендують застосовувати поєднання не менше трьох відтінків одного кольору. Один з них повинен бути присутнім у великих кількостях, ніж інші. Використання різних матеріалів і фактур для предметів інтер'єру створить додаткову гру фарб в кухні і буде виглядати дуже оригінально.
Триадна кухня
Триколірний інтер'єр кухні виглядає досить оригінально, поєднуючи три різних кольори. В даному випадку підбираються кольори, які в колірному колі знаходяться один від одного на рівних відстанях. Це дуже яскравий оригінальний дизайн. Тут варто вибирати домінуючий відтінок, а інші кольори використовувати для акцентуації інтер'єру.
Найбільш вигідне поєднання виходить при використанні таких кольорів:
червоний, жовтий і синій;
лимонний, рожевий і блакитний;
салатовий, бузковий і персиковий;
помаранчевий, зелений і фіолетовий.

Контрастна кухня
Це складний варіант поєднання кольорів в інтер'єрі, так як не кожен зможе правильно підібрати палітру і не перевантажити приміщення занадто яскравими і різними фарбами. Подібний дизайн інтер'єру завжди виглядає стильно і модно. Але варто враховувати, що він може швидко набриднути і згодом дратувати очі. Саме тому стилісти радять для створення контрасту використовувати яскраві кольори для покриття стін або самого кухонного гарнітура, а в якості кольору аксесуарів і предметів інтер'єру, які через деякий час легко буде замінити. Також можна використовувати оздоблювальні матеріали яскравого кольору.
Для створення інтер'єру контрастною кухні рекомендується застосовувати такі поєднання кольорів:
салатовий і рожевий;
жовтий і фіолетовий;
персиковий і блакитний;
помаранчевий і синій;
будь яскравий колір у поєднанні з білим, або чорним.

При створенні контрастною кухні слід дотримуватися основний принцип, коли при виборі квітів потрібно відштовхуватися від відтінку меблів. Так, меблі повинна бути на один або декілька тонів світліше статі, або темніше стін.
Аналогові кольору в інтер'єрі кухні
У даному випадку при створенні дизайну інтер'єру кухні використовується поєднання суміжних кольорів, розташованих поруч на колірному колі. Використовують, як правило, три, іноді два кольори. Можна вибрати синій і зелений або жовтий і помаранчевий. Для гармонійного поєднання в даному випадку, також як і при створенні тріадної кухні, варто вибирати один колір в якості домінуючого, а з допомогою інших кольорів розставляти акценти і коригувати приміщення.
Як приклад, можна використовувати жовтий, зелений і оранжевий. При цьому зелений знаходиться поруч з блакитним, тому всі чотири кольори відмінно виглядатимуть, звичайно, при грамотному складанні дизайну. Багато дизайнерів використовують прийом переходу відтінків, коли за основу беруться два різних кольори, а загальний дизайн розбавляється їх різними відтінками.
Ахроматичний дизайн інтер'єру кухні
На завершення розглянемо найбільш популярне на сьогоднішній день і модне напрямок поєднання кольорів в інтер'єрі кухні. Ахроматичний дизайн інтер'єру використовується при створенні приміщення в стилі хай-тек, прованс, мінімалізм або скандинавському стилі. Подібний інтер'єр припускає яскраве штучне освітлення і великі вікна з гарним краєвидом. Найбільш підходящі в даному випадку поєднання кольорів виглядають наступним чином:
білий і бежевий;
чорний і білий;
білий і теракотовий;
білий і коричневий;
чорний, сріблястий і білий кольори;
білий і сірий.

Найбільше цей дизайн підійде для оформлення інтер'єру кухні в великому домі з гарним видом з вікон. Подібне поєднання кольорів не прийнятно для кухні маленьких розмірів, так як тут відсутня яскравість, і приміщення може стати схожим на невелику темну нішу або лабораторію.