Оформлення і дизайн квартири. Корисні поради та оригінальні ідеї з оформлення та дизайну інтер єру

ДИЗАЙН ПЕРЕДПОКОЮ
Почнемо з передпокою. Найчастіше це досить вузьке, довге простір. Його можна розширити, якщо розмежувати на вхідну зону, в якій будуть розміщені вбудовані шафи і вішалка, і хол, де зазвичай знаходяться телефон і невелике крісло. Візуально усунути диспропорції цього приміщення можна шляхом обладнання вбудованої антресолі, завдяки чому простір розшириться, хоча дещо зменшиться висота стелі.
Навіть у великій квартирі не будуть зайвими вбудовані шафи. Їх можна наповнити речами і предметами, які нехай не кожен день, але потрібні і без яких неможливо обійтися. Практично завжди можна знайти для шафи простір у двох суміжних стін.
При достатній ширині коридору і вздовж стін можна розташувати не надто глибокі шафи-секції, поділ яких на вертикальні і горизонтальні полки усуне деяку монотонність, властиву таким конструкціям. Для чого вони використовуються?
Можна розмістити в них пилосос і іншу побутову техніку.
ДИЗАЙН ВАННОЇ КІМНАТИ
Незалежно від того, стара квартира або нова, багато хто в першу чергу намагаються збільшити площу ванної кімнати, що не дивно. Тут вранці ми заряджаємося енергією, приймаючи душ; ввечері знімаємо втому, занурившись у ванну. Виходить, що це місце не тільки гігієни, але й відпочинку. Для його організації недостатньо придбати якісне сантехнічне обладнання та сучасні оздоблювальні матеріали. Слід грамотно організувати простір ванної, тобто вдатися до зонування, яке має ряд особливостей.
Якщо ваша ванна кімната менше 6 кв. м, це, звичайно, ускладнить ситуацію, але все-таки не зробить її безнадійною, і ви зможете застосувати один із прийомів, запропонованих нами. За сучасними мірками мінімальна площа ванної кімнати повинна бути не менше 9 кв. м.
Зонування слід поділити на декілька рівнів - архітектурне, візуальне, кольорове, світлове, зонування підлогою. Розглянемо їх по порядку.
Ванна кімната - це суто інтимне місце, тому відкриті простори для нього протипоказані. Для додання приміщенню камерності в ньому встановлюють перегородки, при цьому вони ні в якому разі не повинні доходити до стелі, особливо якщо їх дві. У другому випадку вони повинні бути різними по висоті, щоб уникнути відчуття знаходження в колодязі. Отже, перегородки як архітектурного елемента можуть бути суцільними, а також з глухими або наскрізними нішами, у них навіть вставляють акваріум або ілюмінатор.
Зазвичай відгороджують зону відпочинку, ванну, унітаз і туалетну зону (столик зі стільцем або кріслом і дзеркало).
Якщо ванна кімната має нестандартну форму, то перегородки повинні її повторювати. Щоб не обважнювати простір, для перегородок краще використовувати прозорі матеріали, наприклад склоблоки.
Непогано виглядають у ванній розсувні перегородки, що відокремлюють умивальну зону.
Інженерні комунікації, обов'язкові у ванній, можна заховати в нішу і прикрасити її дрібною пластикою.
За допомогою подіуму також можна зонувати простір цього приміщення. Зараз модно встановлювати ванну на подіумі. (Втоплена в підлозі ванна теж непогано виглядає, але навряд чи це здійснимо в квартирі, швидше це варіант для окремого котеджу.)
Візуально зонувати ванну кімнату можна, встановивши високу (від підлоги до стелі) круглу стійку з підсвічуванням, висувними ящиками і пр.
Таку ж роль виконає діжка з розкішним рослиною-солітером або мобільний пенал для банного білизни. Весь ефект полягає в тому, що при осматривании цілком всій ванній погляд затримується на декоративних деталях.
Зонування з використанням кольору - найскладніший, але при цьому найефектніший спосіб організації простору. Його можна виконати за допомогою плитки, яка розкладається за кольором.
Можна взяти насичені відкриті кольори або кілька відтінків одного кольору. Щоб висунути на перший план дорогу сантехніку, можна підняти ванну на подіум, оформлений тієї ж плиткою, що і стіни, або поставити унітаз на тлі плитки, яка більше ніде у ванній не використовується.
Освітлення у ванній буває локальним і загальним. Локально зазвичай виділяють ванну і умивальник.
Достатньою по площі ванної кімнаті на підлогу кладуть плитку в декількох варіантах, наприклад, плитка навколо ванни може мати шаховий малюнок, під унітазом - бути однотонною, у центрі - представляти круглий килим. Такі деталі диктуються стилем і фантазією дизайнера.
Слід сказати, що в світлі останніх тенденцій уникають різкого виділення зон на підлозі. Перевагу віддають поступовим переходах. Зонування підлоги повинно підтримуватися зонуванням стелі (багаторівневого або підвісної), оскільки ці дві площини ніколи не існують окремо один від одного.
В зонуванні ванної кімнати є ряд правил, які необхідно суворо дотримуватися:
1. У суміщеному санвузлі унітаз не повинен ставати тим предметом, який висувається на перший план.
2. Зонування не має створювати проблем з переміщенням по ванній кімнаті.
3. Не слід застосовувати відразу всі прийоми зонування.

ДИЗАЙН КУХНІ
Навіть у великій квартирі можна зіткнутися з браком вільної площі для розміщення кухонного обладнання та посуду, оскільки велика кількість мешканців вимагає більш значного кухонного комплексу. Варіантів організації стандартної кухні в стандартній квартирі небагато, хоча зараз можна замовити кухонний гарнітур будь-якої конфігурації і встановити його максимально раціонально і зручно.
Численна сім'я буде почувати себе найбільш комфортно в кухні з П-подібною плануванням. Якщо сніданки, обіди та вечері проходять на кухні, то обов'язково потрібно виділити обідню зону з окремим столом, оскільки барна стійка (модний нині елемент дизайну) не зможе його замінити.
В умовах маленької кухні можна обійтися обідньою зоною, яка об'єднує широке підвіконня і стільниці.
Про небажаність об'єднання загальної кімнати і кухні ми вже сказали, але тим не менш вирішити цю проблему можна за допомогою широких двостулкових дверей або перегородки, яка при установці на роликові опори буде зрушуватися уздовж стіни.
ДИЗАЙН ВІТАЛЬНІ
Найпросторіша кімната в квартирі, розташована недалеко від передпокою і кухні, традиційно відводиться під вітальню. Як і в однокімнатній, в багатокімнатної квартирі вітальня повинна бути достатньо мобільним простором, який можна легко перетворити в разі виниклої необхідності, наприклад під час сімейних свят, офіційних прийомів. Крім того, тут зазвичай вечорами проводять час всі члени сім'ї. Розширити простір вітальні допоможуть розсувні або двопільні двері.
І останній нюанс, пов'язаний з вітальні. Незважаючи на те що у великій квартирі достатньо місця і кожна кімната несе свою частину функціонального навантаження, вітальню слід поділити на певні зони, особливо в тому випадку, якщо вона виконує і роль їдальні. У такому приміщенні доречно виділити і зону відпочинку, встановивши там м'які меблі, журнальний столик, телевізор або домашній кінотеатр, і зону їдальні, в якій розмістити обідній стіл, стільці, гірку з посудом. Такий варіант організації простору особливо актуальне в подовженою кімнаті, оскільки допомагає візуально розмежувати її.
ДАЗАЙН СПАЛЬНІ
Так як найчастіше гарнітури для спальні стандартні, то організація простору цієї кімнати не може бути багатоваріантної. Якщо кімната не дуже велика, то ящик для постільної білизни зазвичай розташовується біля ліжка і на ньому можна встановити настільну лампу. В кімнаті повинен знаходитися платтяна шафа, який краще всього розмістити поруч з ліжком.
У невеликих по площі спальнях непогано виглядають навісні конструкції, що виконують функцію меблів і в той же час організують нову зону.
ДИЗАЙН ДИТЯЧОЇ КІМНАТИ
Дитячу кімнату прийнято розміщувати на сонячній стороні квартири. Те, як буде організовано її простір, залежить від віку дитини. В кімнаті дошкільника велике місце займає ігрова зона, меблі розміщується так, щоб не створювати загрози для безпеки дитини.
У кімнаті школяра або студента чітко виділяються дві зони - для відпочинку і для навчання. Останню раціональніше розмістити біля вікна, відгородивши її від решти простору стелажами або перегородкою.
Отже, ми розглянули організацію простору стандартної багатокімнатної квартири. При цьому треба сказати, що кожна кімната, залежно від призначення, може мати індивідуальний дизайн, що включає шпалери, підлогове покриття, меблі та ін