Натуральні шпалери. Достоїнства і недоліки натуральних шпалер

У наш час дизайнери інтер'єрів все частіше звертаються до матеріалів природного походження. Їх природна краса здатна видалити нас від суєти міських буднів і пробудити в душі відчуття чистоти і легкості, яке можна випробувати тільки в години спілкування з природою.
Декоративні шпалери виготовляються з натуральних рослинних волокон, які в основному переплітаються вручну і наклеюються на паперову основу. Кожна тростинка таких рослин, як джут, очерет, бамбук, сизаль (волокно рослин агави), увібрала в себе щедре різноманіття фарб природи. Натуральні шпалери - останнє слово в декорі інтер'єру, вони підходять для обклеювання стін, стель, підлог і багатьох інших елементів.
Перевагою застосування рослинних волокон є те, що виготовлені з них шпалери підтримують процес повітрообміну та розподілу вологи усередині приміщення, у них добрі звукопоглинальні властивості.
З допомогою натуральних шпалер можна створити оригінальний дизайн в екзотичному східному стилі або з якою-небудь іншою тематикою, де для обробки використовуються природні матеріали.
Натуральні шпалери виключно екологічні . Вони не містять хімічних речовин і речовин, здатних викликати алергію. Шпалери з натуральних рослинних волокон не схильні до швидкого вигорання і володіють високою стійкістю до зношування.
До достоїнств натуральних шпалер також можна віднести простоту нанесення їх на поверхні. Ця робота не вимагає спеціальних навичок. Їх можна наклеювати без особливої обробки поверхні на бетонну або цегляну стіну, але тільки якщо на ній немає штукатурки або відшаровується фарби. Якщо це ДСП або брус, можна прибити шпалери декоративними цвяхами.
Натуральний бамбук - це класика, матеріал, який ідеально підходить для внутрішнього оздоблення інтер'єрів. Він органічно впишеться як у оформлений у колоніальному стилі будуар, так і в звичайний дачний будинок.
Шпалери з бамбука, звані бамбуковим полотном, традиційно застосовуються для оздоблення меблів і інтер'єрів. Вони являють собою тонкі бамбукові рейки шириною 2-25 мм, закріплені на тканинній основі. Бамбукові ламелі бувають з випаленням, їх тонують натуральними барвниками. Вони бувають світлі і темні. Світлий - це натуральний колір бамбука, темний виходить шляхом термічної обробки бамбукових рейок.
Рейки покривають лаком, він захищає шпалери від забруднення, робить догляд за ними легким. Завдяки спеціальній обробці вони не вицвітають, а також володіють пиловідштовхуючими властивостями.
Обробка поверхонь бамбуковими шпалерами має свої особливості. Не варто застосовувати клей на водній основі. Альтернативою можуть слугувати рідкі цвяхи. Однак слід пам'ятати, їх не можна відразу щільно притискати до стіни. Потрібно, щоб вони підсохли протягом 15 хв. Тільки після цього їх можна щільно притиснути до стіни. Необхідно, щоб шар клею зберіг під шпалерами пластичні властивості.