Настінний розпис
По-перше це стильно, красиво, незвично. По-друге, настінний розпис вирішує певні дизайнерські завдання з моделювання простору приміщення, розстановці акцентів, корегування вад планування. Не кажучи вже про те, що це оригінальний елемент декору. А величезний вибір матеріалів і технік розпису дає волю вашої фантазії (виконавця або замовника).
Тематика не обмежена - від класики до сюрреалізму.
Фреска
Термін «фреска» означає лист по сирому вапняного основи фарбами, розведеними водою. Це один з видів настінного розпису.
Дана техніка була відома ще в Стародавній Греції і Стародавньому Римі. Особливо цінувалася фреска не тільки за красу, але і за свою довговічність. Особливу роль вона зіграла в епоху Відродження (шедеври світового мистецтва - роботи Рафаеля, Мікеланджело). Використали фреску на Русі, Візантії.
У наш час використання фрески при розпису стін і стель має додаткові важливі переваги. Ця техніка може застосовуватися у вже готовому приміщенні, так як процес не виробляє пилу і бруду. Фреска стійка до вологи та світла. Зображення може наноситися практично на усі типи поверхонь стін і мати будь-які розміри.
Для художнього розпису стін і стель застосовуються екологічно чисті, стійкі до стирання, не вигоряють на сонці, водостійкі фарби. Роботи, виконані такими фарбами, що не вимагають особливих умов догляду і прослужать вам довгі роки.
Трафаретний розпис
З допомогою трафарету ви зможете створити на поверхні неповторний орнамент.
Для виготовлення вам знадобиться: відповідний орнамент, ватман, картон, калька, ножиці, фарби (водні або акрилові), пензлик, валик, макетний або канцелярський ніж, підкладка (пластик, скло), лінійка, олівець, скотч, губка.
Порядок роботи:
• Знайдіть відповідний орнамент. Для початку краще зупинитися на простому двоколірному малюнку.
• Перенесіть його на щільний аркуш паперу (ватман, тонкий картон).
• Виріжте зразок канцелярським ножем.
• Використовуйте підкладку (пластик, скло).
• Орнамент на трафареті розташовують по периметру стіни (стелі). Для цього беруть лінійку і олівець і позначають його розташування. Потім прикріплюють його скотчем.
• Змоченої у фарбі і віджатою майже насухо губкою наносять фарбу в отвори трафарету. Знімають його.
• Рівняють контур пензлем і тією ж фарбою.