Лінкруст

Протягом досить тривалого періоду лінкруст вважається прекрасним обробним матеріалом. Його завжди високо цінували за елегантний дизайн і довговічність.
Лінкруст має щільну паперову основу, на яку наноситься пластична маса. В основному вона виготовляється з синтетичних мастик, але може і з рослинних олій. В масу додають різні наповнювачі: деревну і коркове борошно, барвники, пластифікатори. Отримана маса еластична, з її допомогою можна створювати самі різні орнаменти, в результаті виходить вишукане глибоке тиснення.
Спочатку до складу пластичної маси входили деревне борошно, лляне масло, віск, крейда, каніфоль. Цей матеріал зберігав доданого його поверхні рельєф. Подібного до того ніколи не було, лінкруст відразу став надзвичайно популярним. Він застосовувався навіть для оздоблення палаців. З роками він ставав тільки міцніше. Зберігся лінкруст, вік якого понад 100 років.
Лінкруст є класикою. Технологія виробництва лінкрусту зазнала мінімальних змін. Виробники намагаються підтримувати традиції використання натуральних компонентів. Але замість натурального лляного масла зараз часто використовують синтетичні смоли, які не є токсичними. Після того, як виробничий процес закінчений, полотна відправляються на склад, де зберігаються протягом двох місяців в полуразвернутом вигляді при певній вологості і температурі.
Природний колір лінкрусту - слонова кістка. Після наклеювання його можна фарбувати.
Перед тим як приступити до обклеювання, полотно слід розмочити в гарячій воді (50-60 °С) протягом 3-5 хв.