Такий термін як ландшафт і 6 соток самі по собі не сумісні. З часів СРСР, ще в післявоєнний час було вирішено видавати жителям земельні ділянки площею 6 соток. Дана цифра досить скромна. Зі зведенням будинку і додаткових будівель ця цифра ще більше зменшиться і ландшафтний дизайн на 6 сотках здається казкою.
Тому площа присадибної ділянки скорочується до 4-45 соток. Імена вона піде на облаштування. Однак, не варто лякатися цієї цифри і пускати все на самоплив, а навпаки взятися за справу. Звичайно, на такій площі помилки в планування можуть призвести до серйозних наслідків, знизивши при цьому зовнішню привабливість саду і коефіцієнт корисної віддачі від користування землею. Планування простір варто починати з ландшафтного проектування .
Що ж, приступимо:
Для початку необхідно скласти список зон, які знадобляться на присадибній ділянці і розмістить їх згідно з порядком їх важливості. Деякі другорядні зони доведеться зменшити площі, щоб домогтися бажаної площі. Доведеться змиритися з тим, що від деяких зон доведеться взагалі відмовитися. Наступним кроком стане створення оптимального балансу між зонами відпочинку і робочими зонами. Створювати сільське господарство на маленькій ділянці просто не вигідно, тільки витратите багато часу і сили. Особливо з урахуванням того, що в Росії ефективно впроваджуються лічильники на холодну воду. А з щоденним поливом витрати будуть вражаючі. Тому головна увага найкраще приділити саме зонах відпочинку, у яких ви зможете відпочити від роботи з друзями у вихідні дні. Щоб заощадити площа для зон відпочинку, створюйте «малі форми» городніх посадок. Для економії місця розташуйте кущі і грядки вздовж паркану. Таке розташування полегшить процедуру поливу, як саду, так і городу. Так не доведеться в руках з лійкою бігати грядками, які розкидані хаотично по площі ділянки. Ще одне оригінальне рішення, яке прикрасить ландшафтний дизайн на 6 сотках - це декоративний город. А що ж з квітами? Найкраще висадити їх уздовж доріжок, ніж організовувати цілі клумби. Запам'ятайте, що маленькій ділянці не потрібно багато дерев, досить парочки, які потім виростуть і займуть багато місця. Зона відпочинку здатна виконувати відразу кілька функцій. Газон може стати майданчиком для шашликів, де збереться дружна компанія, щоб їх скуштувати. А в спекотну погоду, місцем, де можна розгорнути надувний басейн. Допоміжні споруди самі по собі не великі, але займуть багато місця, тому їх зведення варто уникати, а то доведеться пожертвувати цілої садової композицією. Рішення з ситуації завжди можна знайти. Так зберігати старі речі можна й на горищі, а не в сараї, а зберігати банки і різноманітну консервацію можна в підвалі, який легко розміститься під будинком. Тому добудовувати допоміжні споруди не доведеться і тим самим урізати свою площу.