Приміщення, відведене тільки для роботи, теж рідко зустрічається в малогабаритних квартирах, але іноді мати власний кабінет просто необхідно. Зазвичай для цього виділяється нехай навіть зовсім крихітне приміщення; в ньому створюють робочу атмосферу і відповідну обстановку. Невідомо, за яких причин, але вважається, що для кабінету, крім комп'ютера і столу, нічого не потрібно. Це оману. Для того щоб робочий процес проходив успішно і ненав'язливо, необхідно оформляти інтер'єр кабінету дуже уважно, щоб не зіпсувати робочий настрій власника і не пригнічувати його офісної сірістю.
Планування кабінету
Планування кабінету повинна бути дуже простою і компактною. Все має бути поруч, а зайві деталі на зразок фонтану або кришталевої вази недоречні. При плануванні даного приміщення ви повинні враховувати і продумувати розташування робочої зони (стіл, комп'ютер, крісло), двох зон зберігання та зони проходу. Доречним буде зробити зелену зону (кілька дрібних рослин), зону утилізації (урна або спеціальні апарати для знищення паперів) і зону відпочинку (тільки не ставте крісла або різні лежаки - це буде провокувати людину, при цьому працездатність може знизитися).
Меблі для кабінету
Меблі повинна бути в першу чергу функціональної, компактною, місткою і максимально зручною; краса при оформленні кабінету стоїть на другому місці. Підбирати варто таку меблі, яку вимагає обраний вами стиль, але в першу чергу звертайте увагу на ергономіку.
Світло в кабінеті
Освітлення в кабінеті повинно бути комбінованим: розсіяний і м'який світло - основне (люстра або стельові лампи), а яскравий і чітко спрямований - в робочій зоні біля робочого місця (настільна лампа, підвіси спрямованого світла на довгому стрижні). Торшери і бра можуть використовуватися в кабінеті, якщо це диктує обраний стиль оформлення.
Декор кабінету
У декорі кабінету в першу чергу приділяють увагу робочого місця. Оформлені в одному стилі аксесуари додають солідності приміщення в цілому. Це можуть бути підставка для письмового приладдя, перекидний календар, записна книжка тощо. У декор приміщення, якщо є природне освітлення, входить зелена зона. Невелика пляма зростаючої і квітучої зелені додасть відчуття свіжості і весни, розбавивши тим самим сіру і томящую офісну атмосферу. Всі інші предмети декорувати особливо не потрібно - можна додати лише кілька фотографій на стіну (бажано використовувати знімки тільки активного відпочинку або діяльності, вони будуть підбадьорювати працюючої людини; кадри бенкетів і розслабленого відпочинку використовувати не варто), покривало на крісло або подушечку.
Колір для дизайну інтер'єру кабінету
Колірна гамма кабінету повинна бути спокійною і врівноваженою. Не варто використовувати яскраві і агресивні кольори - вони можуть пригнічувати. Бажано уникати блідих, пастельних тонів - вони будуть сприяти відпочинку і розслабленню. Особливо уважно слід поставитися до всіх відтінків синього кольору - як правило, ці кольори присипляють, заколисують працюючої людини. Синій колір викликає у більшості людей почуття сонливості. Необхідно підібрати щось середнє та універсальне.
Оскільки кабінет частіше буває невеликого розміру, то і візуально, контрастно не варто ділити його на зони. Краще зробити поділ за допомогою текстури матеріалів, текстилю, освітлення. Яскраве і чітке зонування може розбити на дрібні частини і без того невелика приміщення, від чого з'явиться почуття роздробленості і дисгармонії.
Не варто перетворювати кабінет в спальню або вітальню - там людина повинна працювати, а не відпочивати. Саме тому дане приміщення повинне оформлятися з певною суворістю і легкістю - від результатів вашої роботи повністю залежить працездатність господаря кабінету.