Відомо, що всі
матеріальні об'єкти випромінюють енергію, створюючи певну енергетичну структуру простору. При цьому, як показує досвід, важливі не тільки речовини, що входять до складу об'єкта, але і його форма і геометричні співвідношення. І це дуже важливо враховувати в повсякденному житті.
На екологічну обстановку житла, його енергетичний комфорт впливають практично всі предмети, які знаходяться всередині приміщення. І не тільки всередині. Важливі і форма будівлі, і особливість даху. Досить порівняти палаци минулих століть і сучасні будови. Не тільки примхою смаку диктувалися ці округлі форми, ці ротонди, башточки. Архітектори, які будували їх, інтуїтивно відчували (а зараз це доведено наукою), що саме така форма служить на благо психофізичного стану людини. А куполу та даху храмів, церков. Як легко і радісно відчувають себе люди під їх склепіннями. Але якщо на форму будівель і дах ми, як правило, вплинути не можемо, то оформлення та оздоблення квартири практично у нашої влади.
Візьмемо, наприклад, світильники . За яким принципом ми вибираємо їх? Щоб подобалися, підходили до інтер'єру і влаштовувала ціна. А чи всі знають, що гострі звисають вниз підвіски люстр, так красиво виблискують у променях світла, можуть погано позначитися на здоров'ї. Справа в тому, що вони порушують енергетику простору, створюють вузли або вихори в його полі. І ці вихори при тривалому впливі на організм людини здатні призвести до збоїв у його роботі.
Те ж саме стосується і меблів . Гострі кути, різко виступаючі її деталі, безглузді жорсткі прикраси - все це непомітно для ока, але досить відчутно діє на структуру простору, розвиваючи її і утворюючи енергетичні вихори. Звернемося знову-таки до досвіду наших прадідів. На чому сиділи? М'які крісла з заокругленими спинками. На чому їли? Круглі або овальні столи. І навіть в шафах, буфетах, комодах, бюро, кути намагалися, якщо не закруглити, то принаймні згладити. Взагалі сфери та півсфери мають якусь особливу енергетичну силу.
Чеський дослідник Дробал показав, що послідовно з'єднані між собою в ряд півсфери, якщо їх зорієнтувати по геомагнитному меридіану, справляють помітний вплив на живі організми. При цьому «північний» коней активізує біологічні процеси (прискорює загоєння ран, дає енергетичну підживлення людині), а «південний» - надає негативну дію.
Не менш цікаві ефекти порожнинних структур вивчав інший вчений - Ст. Гребенніков. Він показав, що комірчасті структури типу бджолиних сот створюють поле, яке пригнічує життєдіяльність мікробів і навіть коренів рослин, завдяки чому гнізда ос і бджіл завжди чисті. Якщо бджолині стільники без меду потримати над головою, то через кілька хвилин зникнуть почуття втоми і головний біль, нормалізуються артеріальний тиск і сон. Однак тривалий вплив здатне викликати неприємні відчуття. Замість сот можна використовувати борошняне сито, тримаючи його над головою обома руками сіткою вгору на висоті 10 див. При цьому людина має сидіти в розслабленій позі з закритими очима спиною до вікна. Годиться для таких дослідів і стопка з 4-8 кухонних терок задирками вниз (дрібні внизу), якщо їх тримати на відстані 5 см над тім'ям не більше 10 хвилин.
Сильним, спрямованим уздовж осі випромінюванням мають спіралі та соленоїди (дротяна спіраль, по якій пропускають електричний струм для створення магнітного поля). Якщо кількість витків непарне, то випромінювання позитивне, якщо парне - то негативне.
Важливу роль для екологічної чистоти приміщення грають такі, здавалося б, незначні деталі, як сувеніри і прикраси . Ми, не замислюючись, збираємо в одну кімнату, а часом і на одну стінку православні ікони, африканські маски, герби міст, дитячі іграшки і т. д. і т. п. Мало того, що всі ці предмети (багато з них культові, які мають особливі сенс і призначення) не поєднуються ні за стилем, ні за формою, ні за кольором, так вони ще і входять у пряме протиріччя по своєму духовному і смислового змісту. І це протиріччя губить гармонію усередині приміщення, створює в ньому обтяжливу атмосферу і дискомфорт.
Якщо власник приміщення якось адаптувався в цьому нагромадженні різних предметів, не відчуває їх руйнівної дії, то «людина зі сторони» буде відчувати себе там погано і навряд чи витримає більше години. Взагалі культові речі, призначення яких погано зрозуміло чи не відповідає вашим внутрішнім переконанням, що не варто тримати в будинку. Не купуйте в сувенірних крамницях «третє око» або китайський «символ благополуччя» тільки тому, що господар лавки розповідає про магічній силі цих предметів небачені дива. Йому - господарю - продати треба. А ви, може, і принесете в будинок якусь магічну силу, але що це за сила і як вона вплине на вас, важко передбачити. Як кажуть розумні люди: «Не смикайте за мотузочку, якщо ви не знаєте, яка двері відчиняться».
Але це не означає, що від прикрас у будинку треба зовсім відмовитися. Звичайно ж, немає. Все має бути в міру і зі змістом.
Картини на стінах, улюблені фотографії - безумовно, необхідна деталь інтер'єру. Але слід врахувати, що картини повинні бути позитивні. Зображення зламаних дерев, руїн, воєн - все це не підходить для дому. Таким роботам місце в музеях. Подібні рекомендації стосуються і статуеток. Вони повинні нести добро і радість. А всяка нечисть хай обходить стороною ваше житло.
Встановлено, що яскраво виражену енергетичну структуру створюють випромінювання від групи предметів, наприклад 7 слонів або інших фігурок, вишикуваних за зростом. Важливо, щоб вони були упорядковані по висоті і їх було непарне число.