Елементи сучасного вікна

При виборі вікон головне питання - як зробити якісний вибір, який дозволить забути про холод і протяги на довгі роки. Гарне вікно - складний комплекс високотехнологічних елементів, що забезпечують захист, тепло, довговічність, надійність.
Рама - нерухома пластикова частина вікна, на яку кріпляться стулки.
Стулка - відкривається частина вікна.
Склопакет - скла, герметично скріплені між собою. Можуть бути однокамерні (2 скла) і двокамерні (3 скла).
Фурнітура - всі пристрої, що забезпечують відкривання стулок, замикання і фіксацію в якому-небудь положенні. Це ручки, шпінгалети, запірні механізми і т. д.
Армуючий профіль - це сталевий елемент, що знаходиться усередині ПВХ-профілю; він служить для забезпечення жорсткості конструкції пластикового вікна.
Імпост - профіль, який використовується для візуального розділення конструкції на частини. Може бути вертикальним, горизонтальним, похилим.
Штапик - пластикова рейка, утримує стеклопа - кет у вікні.
Відлив - плоский широкий профіль, який кріпиться зовні вікна і служить для відведення дощової води.
Укіс - плоский і широкий профіль, який використовується для обробки бічних поверхонь віконного отвору.

Що таке склопакети?


Склопакети як вже говорилося, бувають одно - і двокамерні. Для їх виробництва використовуються дистанційні рамки різної ширини, молекулярне сито, герметик (для зовнішньої обробки склопакета).
Скло буває тонованим в масі і тонованим за допомогою плівки. Тоноване в масі скло забарвлюється хімічним способом при його виробництві. Найпопулярніші кольори, чудово гармоніюють з білим ПВХ - і алюмінієвими профілями, - блакитний і «бронза».
Багатий вибір тонувальних плівок дозволяє отримати односторонню прозорість і унікальний вид вікон практично кожної квартири.

Що таке фурнітура?


На сучасному вікні фурнітура не така помітна, як профіль або склопакет. Однак саме вона багато в чому визначає якість і вартість нового вікна, оскільки на цю частину віконної конструкції лягають основні механічні та динамічні навантаження, а значить, якість цієї, непомітною на перший погляд, складовою вікна не повинно викликати жодних сумнівів.
Від якості роботи фурнітури залежить надійність і стабільність роботи вікна в цілому: починаючи від зручності в обслуговуванні і закінчуючи захистом проти зломів. Спростити процедуру вибору фурнітури для вікна допоможе знання деяких важливих деталей.
Головними технічними показниками якості будь фурнітурної системи є її надійність і довговічність, які визначаються механічною міцністю і стійкістю до корозії. Надійна фурнітура повинна забезпечити не менше 10 ТОВ циклів відкривання. Вагомим аргументом на користь вибору тієї чи іншої якої системи фурнітури для вікна є гарантія на 5-10 років.
Зверніть увагу на кріплення петель до рами. Чим більша кількість шурупів угвинчується в ту частину віконної рами, де проходить сталевий підсилювач, тим краще. Запитайте у продавця, з якого матеріалу виготовлені елементи, що виконують силові функції. Навряд чи прослужить довго фурнітура, силові елементи якої зроблені з пластику. Як правило, вона виходить з ладу через 2-3 роки. Непрямим показником надійності є плавний хід фурнітури. Додаткові зусилля, застосовувані при запиранні, з часом почнуть руйнувати саму фурнітуру.
Перевірте, чи оснащений профіль європаз. Вже багато років європейські виробники ПВХ-профілю оснащують його стандартним 16-мм фурнітурний паз, тому виробники фурнітури розробляють свої системи в основному під нього, але бувають і винятки.
Врахуйте, що емаль, якою покривають фурнітуру, в процесі експлуатації може стертися. Набагато більш практичними і технологічними будуть пластикові накладки.
Механізм підйому стулки . В сучасних віконних конструкціях крім основних елементів, що забезпечують надійне відкривання і закривання вікна, розроблені спеціальні деталі, що значно розширюють функціональні можливості фурнітури. Встановлюється на стулці, ширина якої понад 670 мм. При закриванні стулка отримує додаткову точку опори, що забезпечує їй стійке положення і знімає навантаження з петельної частини фурнітури. Це дозволяє збільшити термін експлуатації вікна між плановими регулюваннями фурнітури.
Механізм розгерметизації . При даному режимі стулка відходить по всьому периметру на 5-8 мм, що забезпечує проникнення повітря в приміщення, але не дає прямого повітряного потоку. Це дозволяє неінтенсивно провітрювати квартиру. Режим особливо актуальне в зимовий період часу, при низькій інтенсивності опалення, в приватних будинках (економить тепло). При одноразовому локальному збільшенні вологості в частині приміщення механізм допомагає запобігти випаданню конденсату на вікнах.
Механізм блокування ручки . Допомагає фурнітурі бути «послідовною», тобто забезпечує роботу вікна або в поворотному, або у відкидному режимі, але не в двох одночасно.
«Гребінка» . Невелика рейка з зубцями і відповідь ексцентрик дозволяють фіксувати проміжні положення у відкидному режимі відкривання.
Обмежувач повороту . Надає віконній стулці стійкість в будь-якому відкритому положенні в діапазоні від 65 до 150°. Крім того, забезпечує надійну фіксацію стулки в крайньому відкритому положенні.
Засувка . Перешкоджає розчиненню або закриттю стулки при поривах вітру.
Щілинний провітрювач . Забезпечує тривале провітрювання без протягів.
Поворотно-відкидний обмежувач . Забезпечує провітрювання в чотирьох різних положеннях. Існує два види обмежувачів повороту стулки на великі кути: перший дозволяє стулці відкриватися на постійний кут, щоб стулка не билася об укіс; другий - відкривати і фіксувати стулку на різні кути поворотом ручки.
Стопор повороту . Виключає розорювання вікна. Стулка може тільки відкидатися. При використанні стопора повороту може використовуватися елемент, що дозволяє відкрити стулку на 5 см і зафіксувати її в цьому положенні. Він просто необхідний, якщо в будинку є діти.
Дитячий замок. Дозволяє нахиляти стулку, але не дає можливості відкрити її в повороті.
Москітні сітки . Найбільш простим і поширеним видом москітних сіток є рамна сітка. Це конструкція з алюмінію, обладнана комірчастим пластиковим полотном. Вона встановлюється на всі види вікон: ПВХ, дерев'яні, алюмінієві. Великі плюси такого різновиду сіток в тому, що вони прості у використанні, легко знімаються, миються і встановлюються назад на місце.
Найбільш комфортна сітка - рулонна та ролетна. Її пристрій схоже на жалюзі або рольставні. Сітка знаходиться в алюмінієвому коробі, в касеті з пружинним або пружинно-ланцюговим натягом. Після установки такої сітки відпадає проблема зберігання її взимку.
При відкритті рух відбувається по бічних напрямних, і сітка фіксується за допомогою спеціальних елементів кріплення. Монтаж проводиться або на укіс, або в укіс віконної конструкції.