Дизайн дитячої кімнати. Як облаштувати дитячу?

Розглянемо особливості оформлення дитячої кімнати - це також важливий етап у плануванні приміщень. Необхідно з особливою ретельністю продумати майбутній інтер'єр для дітей, оскільки для комфортного життя їм необхідні додаткові об'єкти і зони в приміщенні.

Планування дитячої кімнати


Планування має передбачати не тільки стандартні зони відпочинку, проходу і зберігання, але і ряд додаткових - зону робочого місця (її наявність не залежить від віку дитини), ігрову зону (тут може бути встановлений і спортивний комплекс) і зону зберігання іграшок. Можливо наявність зони відпочинку (телевізор, аудіосистема), але буде це доречно, вирішують батьки. Всі перераховані вище зони є невід'ємною частиною одного інтер'єру. Якщо ви відмовитеся хоча б від одного, у подальшому можуть виникнути незручності. Наприклад, позбавивши дитину робочого місця (навіть якщо йому два роки), тим самим ви позбавляєте його місця, де він може вчитися малювати і ліпити з пластиліну.

Вибір меблів для дитячої кімнати



Дизайн дитячої кімнати. Як облаштувати дитячу?

Вибір меблів при нинішньому різноманітті - дуже складний процес.
Що необхідно враховувати при покупці меблів для дитячої кімнати?
? В першу чергу - безпека . При високій активності дітей гострі, незакругленные кути ведуть до постійних травм (ударів і синців).
? Функціональність - варто купувати лише самі необхідні елементи меблів - нехай краще залишиться більше місця для ігор, ніж все буде захаращена.
? Колірна палітра меблів для дитячої - з цього приводу батьки можуть сперечатися до хрипоти. Яскрава вона буде чи ні? В даному питанні однозначної відповіді немає. Судіть самі по своєму малюкові і його активності. Колірна гамма інтер'єру дитячої кімнати повинна бути гармонійною. Виконувати оформлення дитячої в яскравих тонах або в пастельних - вирішувати вам. Напевно батьки краще знають, яка саме гамма підійде їх малюкові.
? Якість матеріалів з яких зроблені меблі для дитячої кімнати. Якщо ви зважилися купити саме дитячий гарнітур, то меблі повинна бути якісною, екологічно чистою і надійної. Це обумовлено тим, що маленькі непосиди можуть використовувати різну меблі не тільки за прямим призначенням. Наприклад, стілець може стати уявним конем, а ліжко - субмариною. Навряд чи неякісно виготовлена меблі зможе довго протриматися.

Освітлення в дитячій кімнаті


Освітлення повинне бути комбінованим. Яскраве світло для активних занять, м'яке світло для тихих вечірніх ігор і нічничок для спокійного переходу до сну. Важливо пам'ятати, що освітлення в дитячій кімнаті має бути продумано - лампа біля ліжечка, щоб мама читала казку перед сном (вимикач бажано зробити там же), гарне яскраве освітлення над робочою зоною, щоб не псувати зір під час занять, яскраве розсіяне світло в ігровій зоні та нічничок біля ліжка. Не слід думати, що якщо приміщення дуже мале, то висвітлювати його потрібно набагато менше. Так, кількість джерел, безсумнівно, зменшиться, але їх призначення - немає.

Декор дитячої кімнати


Декор дитячої кімнати повинен складатися тільки з предметів, необхідних дитині, - не варто ставити вази, скриньки, прикрашати все стразами і бахромою. Дитина з легкістю може зіпсувати ці предмети, і вийде непотрібна стресова ситуація для батьків і дитини.
Бажано розділити приміщення на дві основні зони - ігрову і відпочинку. В ігрову зону входять робоче місце, спортивний комплекс, розважальний центр. В зону відпочинку - зони зберігання і безпосередньо відпочинку. Візуальне розділення краще зробити не дуже різким (або взагалі обійтися без нього); можна використовувати різні за кольором покриття і матеріали, різну меблі або освітлення. В ідеалі дитяча повинна виглядати розділеної умовною межею, але при цьому не втрачати цілісності.
Приміщення дитячої кімнати слід оформляти ненав'язливо, уникаючи зайвих деталей і непотрібних аксесуарів. Для дітей фізично необхідно багато вільного простору і простоти. Пам'ятайте - діти люблять все вивчати самостійно, а зайві заборони можуть псувати настрій дитини і викликати нікому не потрібні конфліктні ситуації.