Збільшити простір житлового приміщення, також як і надати йому більш сучасний вигляд є можливим за допомогою поєднання їдальні, кухні і вітальні в єдиний простір. Причому, прийнятним таке рішення вважається і для власників квартир у новобудовах, і для господарів малогабаритних хрущовок. Дизайн інтер'єру кухні їдальні може виконуватися в різних варіаціях.
Насамперед, дизайн повинен бути орієнтований на виділену під кухню-їдальню площі. Наприклад, при наявності просторого приміщення оптимальним варіантом буде вважатися виконання півострівної і острівної планування. Це може бути кутовий кухонний гарнітур, або встановлена у формі букви «п» кухонні меблі. Але за будь-якої ситуації така паніровка передбачає постачання зони додаткової кухонних поверхнею, що має вигляд острівця.
Дизайн інтер'єру кухні їдальні у вигляді літери «г» буде оптимальним для квартири-студії. Тут доречною буде установка барної стійки. У такому випадку робочий трикутник стане більш ергономічним. Як показує практика. Чим менше місця виділяється під кухню, тим більшу функціональність і красу набуває і приміщення в цілому. Тому цілком допустимим є обладнання кухні за допомогою однорядною простий меблів. Іншими словами, в один ряд встановлюється все необхідне - мийка, шафи для посуду, побутова техніка. При цьому, всі проводиться без нанесення шкоди кількістю та якістю підготовлюваної їжі. Плюс таким чином досягається створення максимального простору для час проведення дозвілля сім'ї.
З таким видом планування можна нескінченно експериментувати. Підбираючи саме відповідні господарям житла варіанти. Комбінацій може бути море. Варто відзначити, що візуальне розмежування зон досягається за рахунок меблів. Вона здатна створити чіткі зорові кордону між вітальнею, кухнею і їдальнею.
Відділення приміщень можливо також зробити і за допомогою перегородок, виконаних з гіпсокартону. Вони можуть досягати стелі, а можуть бути і невисокими. Примітно те, що подібні перегородки можна застосовувати в якості арт-об'єкта, піддаючи їх всілякому декорування. У них можна зробити невеликі ніші, які послужать місцем зберігання різної посуду, дрібничок і книг. Досить непоганим варіантом є розмежування зони при використанні барної стійки.
Застосувавши перепад рівня підлоги можна також провести розмежування зон. У подібній ситуації передбачається підняття підлоги на висоту близько 10 см в кухонній зоні. Особливу красу і незвичність такого додадуть інтер'єру вмонтовані джерела світла в сам подіум. Можливо і застосування різної обробки підлоги при використанні різних матеріалів. Так, саму робочу зону допустимо обкласти керамічною плиткою, а столову прикрасити ламінатом. Крім практичності такий поділ створить максимальний комфорт і оригінальний вигляд приміщенню. При цьому, вибір кольору покриттів повністю залежить від побажань власника приміщення. Це можуть бути і однотонні покриття і виконані в різній колірній гаммі.
За допомогою стелі також можна розмежувати зони. Для цієї мети застосовується багаторівневий стеля з натяжного полотна, або з гіпсокартону. А з доповненням різних джерел світла приміщення знайде самий привабливий вигляд. Однак варто враховувати, що подібне декорування і розмежування прийнятне лише для осель, які мають високий стелю. Для кімнати з низькими стелями більше підійде застосування різнофактурного прийому. Це має на увазі під собою використання різних фактур, наприклад, матовою і глянсовою поверхонь над різними зонами.
Також можна зробити зону над їдальнею гладкою, а кухонні рельєфною. Можливе здійснення розмежування зон і за рахунок освітлення. В кухонній зоні можлива установка скромного світильника невеликої потужності, тоді як у вітальні варто розмістити велику яскраву люстру. Це буде виглядати дуже оригінально і сміливо. Колір також зіграє відмінну роль у можливості розмежувати зони приміщення. Використання спокійних і нейтральних тонів кухні в комбінації з соковитими і яскравими тонами їдальні буде оптимальним варіантом. У такій квартирі-студії нудьгувати її власникові не дозволять яскраві кольори, а соковиті відтінки завжди зможуть підняти настрій.