Як вибрати інтер єр?Інтер'єр квартири, незалежно від бажання людини, що проживає в ній, відображає його внутрішню сутність. Тому дуже важливо сформулювати свої уподобання і смаки, перед тим як приступати до зміни інтер'єру. Який стиль і філософію оздоблення житла вибрати - вирішувати вам. Що пропонують професійні дизайнери - ми розповімо.
Основи дизайну
Інтер'єр житла - це навколишній простір, в якому людина проводить багато часу, відпочиває, приймає важливі рішення, будує плани на майбутнє спільно зі своїми близькими. Тому відчувати гармонію, теплоту і затишок в просторі свого будинку дуже важливо.
Для того щоб організувати цей простір правильно розставити акценти, визначити основні зони - необхідно мати уявлення про стилі та правила побудови гармонійного простору. Інтер'єр може створюватися в будь-якому стилі - мінімалізм, бароко, класицизм, модерн, хай-тек, етно, кантрі, японський або китайський стиль з організацією простору за фен-шуй, але зупиняючи свій вибір на певному стилі, важливо не помилитися, щоб обстановка квартири не виявилася незручною, а деталі - безглуздим суперечністю.
Принцип акцентів
При створенні дизайну квартир часто використовується цікавий, і, до речі, дуже сильний акцентний прийом - це світлова режисура. Залежно від того, яка в квартирі планування, дизайнер підбирає потрібне освітлення, продумує всілякі цікаві ефекти, планує розташування підсвічування. Акценти іноді розставляються і з допомогою правильного підбору забарвлення елементів інтер'єру.
Коли в кімнаті немає акценту (самого головного елемента, що виділяється, впадає в очі), то інтер'єр стає нудним. Акцент можна зробити шляхом угруповань меблів або виділенням незвичайного або великого елемента (наприклад, каміна - цікавого, красивого і специфічного предмета, який буде залучати до себе увагу, і звертати «до себе» інші елементи обстановки).
Точки на i
Не менш важливим є визначення смислової точки квартири. Саме навколо базової точки необхідно сконцентрувати всю задумку навколишнього простору. У ролі смислової точки може виступати вікно (вид з вікна), висота стін, особливість стелі, на які слід орієнтувати майбутній дизайн кімнати.
Принцип балансу
В будь-якому інтер'єрі обов'язково повинен бути присутнім і баланс, відчуття рівноваги. Баланс передбачений не тільки для форми і розміру предметів, але і їх кольору, стилю, структури, і буває трьох видів.
Симетричний (формальний) вид балансу ділить простір на рівні частини симетричні один одному (наприклад, два стільці по обидві сторони від журнального столика). Симетричного балансу досить легко досягти, оскільки його елементи як би відображають один одного. Головне, щоб інтер'єр не ставав монотонною і нудною.
Асиметричний (неофіційний) баланс вважається більш складним і цікавим, так як врівноважує між собою лінії, кольори, форми і розміри елементів інтер'єру, але без точного дублювання. У такому вигляді інтер'єрного оздоблення, наприклад, диван з одного боку кімнати може бути доповнений (врівноважений) двома стільцями з іншого боку.
Радіальний баланс може бути досягнутий у разі, якщо в просторі є центр - головний елемент, навколо якого розташовуються інші предмети. Яскравим прикладом такого принципу може послужити обідній стіл зі стільцями в середині кімнати.
Важливий нюанс - ритмічність
Крім збалансованості, в дизайні часто простежується своєрідний ритм, необхідний для загострення візуального інтересу до деталей. Ритм часто проявляється у використанні якого-небудь кольору або форми в різних інтервалах. Наприклад, можна використовувати один і той же колір в подушках дивана, на шторах і на килимку. Ці повторення об'єднують простір в єдине ціле.
Старий добрий фен-шуй
Фен-шуй (feng shui) - мистецтво управління і розміщення предметів інтер'єру навколо з метою поліпшення життя, в перекладі з китайського означає «вітер, вода».
Ця стародавня китайська практика розглядає будинок як живий організм, що знаходиться або в гармонії з вами, або в протиріччі, і використовує елементи дизайну, щоб створити позитивну енергетику в будинку.
Жителі стародавньої китайської імперії вважали, що все у світі створено з п'яти елементів: вогню, води, землі, металу і дерева. Їм відповідають частині світла і кольору: дерево - схід, зелений колір; вогонь - південь, червоний колір; метал - захід, білий і сріблястий кольори; вода - північ, чорний і синій кольори; земля - центр, жовтий, коричневий, оранжевий кольори. У різних кімнатах, згідно фен-шуй, застосовуються різні прийоми оформлення.
Кожній кімнаті - по значенню
Кухня з точки зору фен-шуй - головна зона в будинку, тому що символізує зростання та процвітання кожного з членів сім'ї. Вона повинна мати кілька рівнів освітлення, бути світлою і просторою, чистою і гостинною. Живі рослини в кухні і свіжі фрукти, поміщені у вазу, згідно китайської практиці, привносять гарний настрій і значно піднімають рівень енергії простору.
Мета спальні в квартирі - відпочинок, релаксація і романтика. Тому для досягнення спокою і умиротворення тут ключову роль грають кольору. Кричущі кольори в спальні слід використовувати в саму останню чергу, тому що вони занадто відволікають увагу на себе і викликають почуття занепокоєння. Пастельні відтінки - ідеальний вибір.
Меблі в кімнаті для сну теж повинна бути розставлені правильно. Ліжко (широку, з солідним узголів'ям - для забезпечення почуття захищеності під час сну) краще розташувати ближче до центру кімнати, але так, щоб було видно двері (що дає глибоке почуття внутрішньої безпеки). Тумбочки повинні мати закруглені краї, а простір - наповнений чистим і свіжим повітрям, щоб забезпечувати циркуляцію позитивної енергії.
Мета вітальні (або залу) - служити кімнатою для теплого сімейного спілкування і розваги гостей. З точки зору фен-шуй, ця зона пов'язує кілька поколінь рідних, близьких, друзів, - отже, дивани і крісла в кімнаті відпочинку повинні бути розміщені у формі півкола.
Вважається, що найкраща форма для вітальні - квадрат (особливо якщо вітальня знаходиться в південно-західній частині квартири) або прямокутник (якщо вітальня в східному або південно-східному секторі). Якщо в ній планується камін, краще зробити його у південній або південно-західній частині кімнати (це додасть до зігріваючу дію вогню, теплоту відносин у вашому домі).
Для досягнення відчуття повноти життя і комфорту в залі можна помістити сімейні фотографії, твори мистецтва та живі рослини. Символи фен-шуй, які надають щастя, багатство і успіх, і які рекомендується розміщувати у вітальні: золота кішка (захист і достаток), золота свиня (щастя і благополуччя в будинку), статуетки китайських риб (процвітання і успіх).