Облаштовуючи своє житло і продумуючи його дизайн, часом буває так складно визначитися зі стилем! Хочете чогось сучасного та модного? Зверніть увагу на стиль модерн!
Трохи історії
Стиль модерн виник і почав розвиватися в кінці XIX століття, коли стали з'являтися нові технології, і кожен бажав облаштувати свій будинок так, щоб інші захоплювалися і заздрили. Класика давно всім набридла, хотілося чогось незвичайного і нового.
Основним напрямком такого стилю було повне відміну від класики, нехтування існуючими раніше правилами оформлення інтер'єру. Модерн пов'язували зі свободою, майбутнім, винаходами і бунтарством.
Є кілька інших назв стилю. Так, у Франції він іменується «ар-нуво», в Італії - «ліберті», у США - «тіффані». На початку минулого століття модерн став поширюватися по всьому світу і підкорювати серця, але після Першої світової війни про нього забули. І все ж дизайнери світу досі люблять і поважають такий напрямок, так що воно є досить популярним.
Відмінні риси
Чим відрізняється стиль модерн в інтер'єрі? Ось деякі його особливості:
Жодної класики! Звичних для такого стилю витончених і строгих предметів в інтер'єрі не побачите. Ніяких стереотипів. Набридло слідувати банальним правилами? Настав час забути про них. Динамічність. Інтер'єр ніби живе своїм власним життям, рухається і дихає. Динаміка проглядається в усьому. Поєднання різних напрямків стилів і настроїв. Так, на досить суворій столі сміливо можна розмістити креативну статуетку. А на сучасному підлозі, покритій плиткою, може красуватися шкура ведмедя. Не бійтеся експериментів, сміливих поєднань і різких переходів. Різноманітність ліній і форм. Так, ламані і чіткі лінії можуть уживатися з плавними вигинами. І все ж у такому стилі превалюють саме плавні лінії, ніжні і романтичні форми. Строга симетрія відсутня, а ось і пустотлива оригінальна асиметрія вітається. Декоративні елементи використовуйте безсоромно і без обмежень, їх повинно бути багато! Тони зазвичай приглушені і стримані, від помітних і яскравих відтінків доведеться відмовитися. Натуральні матеріали і природні мотиви в пошані, так що в сучасному інтер'єрі ви зможете відчувати єднання з природою. Контрасти. Не бійтеся поєднувати непоєднуване, це може стати родзинкою інтер'єру. Робіть акценти! Обов'язково наявність вільного простору. Зонування. Планування
Насамперед варто відзначити, що ідеальний розмір для приміщення в стилі модерн - це середній або великий. Справа в тому, що стиль припускає безліч самих різноманітних елементів і асиметричність, що в надто маленькій кімнаті може виглядати безглуздо. Інтер'єр буде перевантажений, обстановка буде тиснути через надмірну строкатості. Найкращий варіант - це квартира-студія, в якій відсутні капітальні перегородки, і створюється враження цілісності простору. Тут є над чим попрацювати! Не замикайте простір! Від дверей можна відмовитися зовсім. Замініть їх легкими розсувними перегородками. Всі лінії планування повинні бути плавними. По можливості закругляти і згладжуйте кути квартири. Наприклад, прохід можна облаштувати у вигляді арки. Навіть в одній кімнаті можна передбачити відразу кілька різних зон. І як спосіб зонування краще використовувати не поділ з допомогою перегородок, ширм і стін, а використання різних тонів, покриттів та елементів дизайну. Крім того, можна робити ніші або подіуми. Не перевантажуйте кімнату, залишайте вільний простір. Обробка
Ось кілька основних правил оздоблення в стилі модерн:
Варіантів обробки стін безліч. Це можуть бути шпалери з хитромудрими малюнками. Підійде звичайна фарба. А якщо ви хочете чогось незвичайного, обейте стіни тканиною. Ви можете розділити стіну на дві частини і зробити верхню більш повітряної і легку, а нижню - більш спокійною і приглушеною. З допомогою обробки стін можна також позначати зони. При цьому переходи можуть бути найрізноманітнішими: косими, хвилеподібними, напівкруглими і так далі. Пол краще всього покрити паркетної дошкою або паркетом. Крім того, можна використовувати і плитку, вона прекрасно впишеться в інтер'єр кухні. Стеля можна прикрасити по периметру ліпниною або хитромудрими стельовими плінтусами. Також можна декорувати його вітражами. Поверхню найкраще пофарбувати. Не забувайте про вікнах. Ідеальний варіант їх оздоблення - дерево. В якості декору використовуйте вітражні композиції. Колірні рішення
Як вже було зазначено, кольору бажано вибирати приглушені і спокійні. Можна використовувати наступні тони: фіолетовий, пісковий, шоколадний, оливковий, блакитний, сірий, бежевий, гірчичний, смарагдовий, димчастий, сірий, синій , бежевий, фіолетовий, золотистий, сріблястий, бронзовий, бордовий.
Але якщо ви хочете чогось яскравого, використовуйте свіжі тони, наприклад, кораловий, жовтий , бірюзовий. Але їх не повинно бути багато, так що не перестарайтеся. Краще всього використовувати дрібні елементи декору яскравих кольорів, а не великі предмети і тим більше оздоблювальні матеріали і покриття.
Малюнки і узори
Віддавайте перевагу квітковим візерункам, анімалістичним (зображення тварин, комах і птахів), натюрмортів, а також сюжетних малюнків.
Меблювання
Як вибрати меблі? Кілька важливих моментів:
Оптимальний варіант - корпусні меблі з дерева та інших натуральних матеріалів. Так, ідеальним варіантом для спальні стане зручне ліжко з дерев'яним узголів'ям, прикрашеним дзеркалами . У вітальні можна розмістити великий диван з кованими вигнутими або різьбленими дерев'яними ніжками і з химерними підлокітниками. На кухні буде чудово виглядати стільниця з натурального каменю. Не забувайте про тумбах, полицях, шафах, комодах. Меблі повинна бути функціональною. Предмети меблів не повинні бути занадто масивними. Вітаються плавні обриси. Особливу увагу приділяйте зовнішнього вигляду меблів. Вітаються незвичайні елементи декору: ковані ручки, скляні, металеві або вітражні поверхні, різьблені елементи і візерунки, інкрустація стразами або каменями, різноманітні поверхні. Яскравим акцентом може стати камін . Освітлення
Освітлення приміщення повинне бути приглушеним. Вітаються підвісні люстри, настінні світильники і бра, торшери. Краще вибирати елементи освітлення, виконані з матового скла, металу або навіть дерева. Вітаються хитромудрі форми і цікаві прикраси: вітражі, опуклі візерунки, ковані елементи.
Аксесуари
Важливу роль у стилі модерн грають деталі. Можна використовувати наступні аксесуари:
Вітражні елементи. Дзеркала химерних форм. Скляні, металеві або бронзові статуетки. Текстильні елементи декору: штори, подушки , покривала, килими. Картини або фотографії в химерних рамках. Вази з кераміки, скла або металу. Рослини, наприклад, іриси або які-небудь кучеряве. Створіть свій унікальний дизайн в стилі модерн!