Як вже було сказано - утеплення балкона дуже важливо, тому що від того, яка теплоізоляція встановлена на балконі, залежить температура повітря у всій квартирі. Також це дуже актуально, якщо ви любите читати на балконі або просто насолоджуватися красивим видом з вікна. Багато хто боїться, що будівельні матеріали і робота бригади коштують дуже дорого, зрозуміло, це правда. Але чому б не провести утеплення підлоги, стін і лоджії самостійно? Ви заощадите гроші і забезпечите собі комфортне перебування на балконі, плюс до всього зможете позбутися від накопичених непотрібних речей.
Зміст статті:

Етапи утеплення балкона

Як склити балкон

Утеплення підлоги на балконі

Як утеплити стелю балкона

Утеплення стін балкона

Зовнішня обробка балкона

Вартість утеплення балкона і лоджії

Як утеплити балкон своїми руками?

Етапи утеплення балкона
Як і в інших ремонтних роботах, спочатку потрібно провести начерки плану, це робиться для спрощення роботи та попередження непередбачених ситуацій.

Спочатку роблять скління балкона;

Потім утеплюють підлогу, усі отвори обробляють піною, а потім наносять водовідштовхувальний матеріал внизу плит і стін;

Далі потрібно вирівняти підлогу, для цього знадобляться цементно-піщані суміші, які вирівнюють будь-яку поверхню;

Проводять укладання плит. Не забудьте використовувати пароізоляційний скотч, щоб закрити відстані між стінами і утеплювачем. Це захистить плити від грибка і цвілі, які обов'язково з'являться з часом;

Укладають армовану сітку і полімербетон з товщиною від 35 до 4 сантиметрів;

Для утеплення стелі і стін використовують плитку, але на неї потрібно нанести гіпсокартон, стійкий до води. Якщо у вас є проводка, яка висвітлює лоджію, ви можете заховати її за підвісною стелею;

Обов'язково потрібно забезпечити ізоляцію від пари. Перед шаром ущільнювача встановлюють спеціальний бар'єр, але можна поступити простіше і встановити дуже товсті утеплювачі, що забезпечують захист від вологи. Таким чином, ви заощадите на балконі багато простору, забезпечити якісне проведення утеплювальних робіт, і навіть створите ретельну звукоізоляцію від шуму з вулиці. На кожному склопакеті виробник вказує звукоізоляційні параметри, ознайомтеся з ними перед покупкою.

Як утеплити балкон своїми руками?

Як склити балкон
Перед установкою і покупкою вікон треба серйозно задуматися над процедурою установки, наприклад, на що будуть встановлюватися вікна. Парапет вікна може бути виготовлений з дуже твердою і щільною залізобетонної конструкції, якщо він дійсно міцний, вам не доведеться проводити додаткові роботи. Якщо парапет складається з металевих прутів, доведеться зайнятися створенням ще одного парапету. Нічого складного в цьому немає, парапет являє собою кладку з легкої цегли, виконаного з кераміки. Можна використовувати піноблоки, що мають ширину приблизно 10 сантиметрів. Але цегла краще, він дуже міцний, чудово виглядає, і якщо ви встановите цеглу, можна буде без праці продумати, яким матеріалом краще обшити балкона з зовнішньої сторони. Але якісні металеві парапети не так поширені, як раніше, тому безпечніше встановлювати саме піноблоки. У них теж є свої переваги: дуже маленький вагу і невелика провідність тепла. Але є і недоліки: нестійкість до зміни погодних умов, руйнування під впливом води, необхідність якісної обшивки балкона з-за крихкості матеріалу. Якщо провести обшивку пластиковим сайдингом або оцинкованим гофрованим залізом - проблема швидко вирішується.
Проводити укладання потрібно і в іншому випадку, якщо стіна сусіднього балкона виготовлена з асбоцементного листа. Також вона знадобиться в тому випадку, якщо кріплення розхитані, і не відрізняються високою міцністю. Під час скління можуть виникнути спірні і несподівані ситуації, тому краще заздалегідь поговорити з компанією, яка буде проводити скління. До того ж вам потрібно розрахувати максимальне навантаження, яке може витримати балкон і лоджія. Зробити це можуть тільки професіонали своєї справи, тому в будь-якому випадку доведеться проконсультуватися і розібратися зі спірними питаннями.
Як утеплити балкон своїми руками?
Забезпечити високу міцність можуть дорогі вікна з високою теплоізоляцією, наприклад, профілі ПВХ, мають двокамерний склопакет. Вони оснащені стандартними орними стулками. Але крім вікон і звичайних комплектуючих ви повинні подбати і про додаткові розширюють профілях, їх кріплять поверх рами. У тому ж місці встановлюють один шар утеплювача. Завжди потрібно враховувати запасне відстань, воно може знадобитися в несподіваній ситуації, якщо конструкція займе занадто багато місця. Якщо забути про це, то частина скління буде недоступна. Зрозуміло, розмір кожного розширювального профілю визначається товщиною використовуваного утеплювача, а також товщиною внутрішньої обробки балкона.
Після проведення скління потрібно закрити всі щілини в області стін, парапету і підлоги, через які може надходити холодне повітря. Для забивання щілин краще всього використовувати мастики, герметики, наприклад - Емфімастіка, Гермафлекс, Гермабутил, Рабберфлекс і так далі. Але бувають прикрі випадки, коли герметик переходить на нижній поверх, тому освічені шви заздалегідь закладають пінопластом, ущільнювачем або спіненим поліетиленом. Коли ви встановите гідроізоляцію потрібно скористатися монтажною піною для перекриття порожнини швів.
Як утеплити балкон своїми руками?

Утеплення підлоги на балконі
Якщо провести теплоізоляцію на балконі якісно - тепло в квартирі вам гарантовано, тому потрібно враховувати, що на будь-якому стандартному балконі є ухил підлоги до вулиці. На місці стику є щілина, яка забезпечує злив накопиченої води. Якщо ви проведете утеплення, дощ не потрапить на балкон, а підлогу можна зробити рівним. Вирівнювання й утеплення підлоги виконати дуже легко, потрібно укласти фольгу до плити перекриття, а щоб зберігалося тепло, потрібно створити шар фольгованого пінофол. Потім використовують рівень і рівно укладають дерев'яні бруски стандартного розміру (40х40 міліметрів), дистанція між брусками - 500 сантиметрів. В утворені осередки встановлюють пінопласт, а закладають щілини монтажною піною. Потім укладають ще один шар бруса, але строго перпендикулярно першого шару. Робиться це для створення «повітряної подушки», що зберігає тепло і зміцнює підлогу. Для захисту верхнього шару укладають вологостійку фанеру, а потім покривають лінолеумом.
Так ж потрібно утеплити стелю і стіни на балконі. Непотрібно думати, що якщо утеплення встановлено спочатку, воно дійсно зберігає тепло. Якщо ви відчуваєте, що в квартирі холодно - підстрахуйтеся, тим більше що зробити це нескладно. Але можна допустити помилки, наприклад, намагатися утеплити балкон керамзитом, який погано зберігає тепло, до того ж займає багато місця із-за дуже великої товщини. Також багато користуються мінеральною ватою, але провести таке утеплення може тільки професіонал, тому що потрібен захист від пари. Не забувайте, що краще всього утеплювати балкон листовим пінопластом, має товщину 5 сантиметрів. Він підходить для утеплення стелі, стін і підлоги.
Як утеплити балкон своїми руками?

Як утеплити стелю балкона
Для утеплення стелі на балконі краще всього використовувати плити з пінополіуретану. У них є багато переваг, наприклад, установка займає небагато часу і сил. Ви вирізаєте плити потрібного розміру, а потім встановлюєте на стелі за допомогою дюбелів з пластмаси. Щоб зміцнити плити можна скористатися клеєм, його використовують для закріплення кінцевих матеріалів обробки. Ні в якому разі не думайте, що утеплення стелі непотрібно, це призводить до зниження температури в квартирі, тому що тепло йде до сусідів. Зрозуміло, можна купити дуже якісні склопакети, але не всі вони здатні зберегти тепло так само якісно, як після проведення утеплення стелі.
Дуже часто стелю обробляють за допомогою МДФ панелей. З їх допомогою обробляють як стеля, так і стіни на балконі. Кріпляться панелі з допомогою брусків з дерева, причому відстань між ними повинна становити 30 сантиметрів, більше не допустимо. Якщо відстань буде перевищувати зазначену норму - панелі будуть руйнуватися і провисати. Любителі натуральних матеріалів можуть скористатися деревом для утеплення стелі. Воно не пропускає холодне повітря і відмінно зберігає тепло. Але небажано використовувати дерево для обробки підлоги, краще скористатися лінолеумом замість вагонки, так як він довше не руйнується.
Як утеплити балкон своїми руками?
Приховати недоліки стелі можна за допомогою спеціальної плитки, під ним можна сховати будь-які деформації. Для візуального збільшення висоти стелі потрібно використовувати плитки білого кольору. Якщо ви хочете створити міні офіс на балконі, краще всього встановити підвісну стелю. Зрозуміло, натяжна стеля з вбудованими лампами коштує дорожче, зате відмінно виглядає і довго служить. Не забувайте, що спільно з утепленням потрібно продумувати і дизайн стелі, щоб він поєднувався з іншими кімнатами, якщо ви хочете зробити балкон повноцінною частиною квартири.

Утеплення стін балкона
За великим рахунком на балконі немає стін, зате є склопакети, які забезпечують теплоізоляцію. При склінні потрібно дотримуватися головне правило: контролювати герметичність, щоб не відбулося інфільтрації і втрати тепла. У нижній частині стіни можна зробити рамку, облицьовану залізом, або бетонну стіну. Не забувайте, що якщо на балконі стіни складаються з бетону, потрібно проводити процедуру утеплення стін таким же чином, як процедуру з утеплення стелі, за винятком рейок, що використовуються в якості кріплень. Краще кріпити теплоізоляцію дюбелями.
Як утеплити балкон своїми руками?
Але зустрічаються ситуації, коли нижня частина стін повністю відсутня. У такому випадку знадобиться профіль, який застосовувався для установки гіпсокартону. Причому перший ряд профілю встановлюється із зовнішнього боку, а потім обробляється пластикової облицюванням. Другий ряд встановлюють з внутрішньої сторони. Якщо залишилися щілини - закладіть їх мінеральною ватою. Далі потрібно нанести гідроізоляційний шар і провести обшивку пластиком або гіпсокартоном. Щоб не було щілин, через які проходить холодне повітря, потрібно акуратно оформляти кути і стики. В результаті ви отримаєте відмінну теплоізоляцію, яка не буде зношуватися з роками.

Зовнішня обробка балкона
Завжди спільно з склінням проводять зовнішню обробку балкона. Вона потрібна не тільки для гарного зовнішнього вигляду балкона, але і для створення додаткової теплоізоляції. Тому до вибору обшивки потрібно підійти уважно, та використовувати матеріали, які не руйнуються під впливом погодних умов. Встановлюють матеріали на металевому або дерев'яному каркасі. На даний момент обшивку проводять пластиковою вагонкою (100-250 міліметрів завширшки), профнастилом і сайдингом.
Як утеплити балкон своїми руками?
Краще всього скористатися пластиковою вагонкою. Вона коштує дуже дешево, має високу опірність до погодних умов, причому кількість квітів і можливих малюнків дуже велике. Але найбільш актуальні кольори для оздоблення - бежевий і білий. В основному використовують матеріал шириною від 10 до 25 сантиметрів. Основна відмінність в тому, що при обшивці вагонкою з шириною 25 сантиметрів практично не залишається зазорів і щілин, тому зовні обробка виглядає дуже привабливо, у оточуючих не з'являється сумнівів у тому, що це цільний матеріал. Від наявності щілин не залежить якість матеріалу, обробка зноситься через 15 років, але може і швидше, якщо балкон часто піддається інтенсивним сонячним променям.
Більш довговічний матеріал - сайдинг, але і ціна у нього на 25% вище. Характеристики та спосіб установки такі ж, як і в минулому випадку. Але встановлюють сайдинг виключно горизонтально, на відміну від вагонки. Служить сайдинг близько 50 років, можна знайти сайдинг будь-якого кольору, причому буває і реалістичний малюнок, що копіює натуральні матеріали: дерево і цегла. Конкурувати з сайдингом може лише профнастил, який служить ще довше, і набагато міцніше. Це матеріал, який спеціально покривають оцинкованої сталлю. Його покривають полімерною фарбою, тому можна вибрати практично будь-який колір.
Як утеплити балкон своїми руками?

Вартість утеплення балкона і лоджії
Кожному відомо, що вартість утеплення дуже висока, але чому б не розібратися в даному питанні? На даний момент ви можете закупити матеріали для обробки за 8000 рублів, якщо квадратна площа балкона не перевищує 3 квадратних метрів. Далі вам потрібно прокладка електрики спільно з монтажем радіатора, на це піде ще 10000 рублів. Потрібно враховувати, що вартість віконного блоку теж входить в список витрат. Також потрібно врахувати якість матеріалів, зрозуміло, виробники з Європи випускають більш якісну продукцію, тому доведеться витратитися на якість. Як бачите, утеплення коштує не так вже й дорого, особливо якщо врахувати, що воно прослужить вам дуже довго.
Як утеплити балкон своїми руками?