Це дуже самобутній, дивовижний і спокійний стиль, який дозволяє відтворити в своїй оселі атмосферу східної культури, заряджає позитивною енергією, гармонією і легкістю.
Японський стиль вже досить давно обзавівся великим числом прихильників далеко за межами власної батьківщини і, не зважаючи на його специфічність, про яку ми поговоримо трохи пізніше, став одним із найбільш знаменитих і відомих на всій планеті. Що ж вплинуло на його бурхливий розвиток далеко аз межами Сходу?
В першу чергу той факт, що саме він відповідає всім останнім модним тенденціям в світі дизайну інтер'єру, в ньому поєднується актуальний мінімалізм і популярний етнічне спрямування, які утворили лаконічний і вельми органічний варіант сучасного житла.
Кому підійде?
Основні риси в домашньому інтер'єрі
Що виділяє цей напрямок декору серед інших - це його впізнаваність, причому не тільки з-за використання традиційних символів культури, ієрогліфів чи зображень квітучої сакури, а завдяки його особливого шарму і стриманої елегантності.
Строгі лінії в оформленні, особлива колірна гамма і кидається в очі мінімалізм - ви ні за що не сплутаєте японський стиль ні з яким іншим в світі!
Економимо простір і обзаводимся порожнечею
Відмінною особливістю даного напрямку, безумовно, є його лаконічність і стриманість - нічого зайвого! В інтер'єрі присутні тільки ті предмети, які будуть використовуватися у повсякденному житті, всілякі статуетки, рамочки з милими фотографіями, величезна кількість картин і квітів тут будуть доречними.
Наприклад, на полицях можуть розташуватися ваші улюблені книги, які ви обов'язково будете читати, або ж чайні набори, з яких ви будете частувати гостей чаєм.
Всіляких дрібничок, які збирають пил і захаращують простір, тут місця немає, як вважають самі японці. Виняток можуть скласти статуетки або зображення Будди, а також інші смислові речі, які володіють особливим значенням для самих власників будинку.
Для жителів заходу, які звикли до певного образу життя, цей факт може здатися дуже дивним, а, значить, незручним. Куди ж подіти всі численні речі, необхідні, але рідко використовуються?
Спеціально для цього будинку обладнують вбудованими шафами, нішами і закритими полицями, за непрозорими віконницями яких все і ховається, щоб не створювати враження захаращеного простору. Те ж саме відноситься до меблів - її повинно бути мало і тільки у справі.
Якщо це спальня, то в ній можна знайти виключно ліжко і пару тумбочок, якщо це їдальня - стіл і стільці, а якщо вітальня - диван і невеликий столик, не більше. Ще краще, якщо меблів і зовсім не буде, хоча б на перший погляд, правда, знову-таки, для західного сприйняття народу це дуже складно.
Як можна жити без меблів? Досить просто: високі подіуми, які вже давно стали традиційною частиною японського інтер'єру, стають об'ємним сховищем численних корисних речей.
Вбудовані шафи фарбуються в тон стін, щоб не кидатися в очі, а місця відпочинку замінюються, популярними в Японії, татамі - подушки або плетені циновки, які можуть бути швиденько прибрані з приміщення по необхідності.
Звичайно, важко уявити сучасну квартиру або будинок без меблів, щоб не занурюватися в екзотику східних країн в повній мірі, можна використовувати стилістичну меблювання, яка характерна для японського напрямку. Всі стільці, столи і дивани приземкуваті, мають лаконічні і строгі форми, без завитків і різьблених поверхонь.
Кольори, матеріали і поверхні
Інша особливість японського стилю - це особлива кольорова гамма, яка виражається в теплих, природних і пастельних відтінках, які передають настрій і традиції японської культури. Часто кімнати в такій стилістиці оформляють з допомогою традиційних контрастних кольорів - білий і чорний.
Дуже оригінально виглядають темні полиці з білої посудом або білі стіни з чорними ієрогліфами. Стіни оббивають темними контурами, частіше всього, дерев'яними, інша поверхня залишається в світлих тонах - кремовий, бежевий, пісочний, перловий, молочний та інші. Тут не визнаються яскраві і строкаті забарвлення, все виконано в стриманих і досить строгих тонах.
Що стосується матеріалів, то і тут японці виділяються: вважаючи себе і свої будинки невід'ємною частиною навколишньої природи, вони намагаються максимально наблизитися до неї, використовуючи тільки натуральні матеріали. Якщо це фіранки на вікнах, то вони обов'язково з натуральних матеріалів - льон, шовк або бавовна.
Пластмаса, шкірозамінник та інші штучні матеріали виключаються, у фаворі тільки дерево, мармур, рисовий папір, з якої виготовляють ширми і перегородки, що заміняють стіни і розділяють простір на зони. Дверей, як і стін, тут також замало, в традиційному японському житлі їх взагалі немає, правда, для наших квартир це трохи неактуально.
Аксесуари
Як ми вже говорили, велика кількість аксесуарів і декору в японському стилі не знайти, вони не відіграють головну роль, але, тим не менш, все-таки присутні, хоч і в обмеженій кількості. Як не крути, а без них важко отримати завершений дизайн, але тут потрібно знати міру.
Зазвичай на одну стіну можна привісити всього одну картину або бамбуковий килимок. Підійдуть віяла з зображенням сакури або японських храмів, а також інтер'єрні ляльки в кімоно, керамічні вази, стилізовані під давні династії, прості циновки і інші штучки в східному стилі.
Особливе місце займають ікебани і рослини, які зазвичай розставляють у вільних нішах на стінах. Природно, пальма або фікус сюди точно не підійде, а ось традиційне дерево бонсай - дуже навіть.
Ще один важливий момент - не варто використовувати для декору приміщення ті речі, які не несуть для вас абсолютно ніякого сенсу, інакше руйнується вся філософія загадкового японського стилю.