Щоб ремонт квартири не перетворився на випробування нескінченними розбіжностями і перманентної браком будматеріалів, необхідно скласти план її ремонту.
План квартири і виміри
Перше, з чого слід почати - скласти план приміщення і виконати виміри всіх можливих параметрів. Не полінуйтеся провести кілька годин з рулеткою, згодом ця праця буде з лишком винагороджений, особливо при розрахунку необхідної кількості будівельних матеріалів.
Дизайн-проект ремонту
Складаємо дизайн-проект ремонту квартири: враховуючи раніше зроблені заміри і орієнтуючись на план квартири, розписуємо (і замальовуємо) до найдрібніших подробиць те, як має виглядати житло по завершенні ремонту, де і що повинно бути встановлено, облаштовано та виконавців, з яких матеріалів, якого кольору і фактури.
Складання кошторису
Кошторис майбутнього ремонту необхідна для того, щоб розрахувати витрати на придбання будівельних матеріалів, їх доставку, витрати на вивезення будівельного сміття, оплату праці залучених для виконання робіт фахівців, скласти уявлення про те, скільки грошей знадобиться вкласти у втілення своєї мрії і скільки знадобиться часу для повного завершення ремонту.
Черговість ремонту приміщень
Правильніше за все почати ремонт з ванної кімнати, туалету і кухні, мають однотипні комунікації (вода, каналізація тощо), потім перейти до робіт в дальніх кімнатах, поступово переміщаючись до вхідних дверей. Ремонт балкона і лоджії краще зробити в останню чергу, оскільки під час проведених робіт саме там зручно зберігати будівельні матеріали та інструменти.
Поетапний план робіт
В першу чергу виконуємо роботи, в результаті яких буде отримано найбільшу кількість будівельних відходів та сміття. До таких відносяться: розмивання стелі і стін, демонтаж дверей і дверних коробок, вікон, старого паркету, лінолеуму або ламінату.
Роботи проводимо зверху донизу, починаючи з голови і закінчуючи підлогою. Вивезенням накопичився будівельного сміття ставимо крапку після першого етапу ремонтних робіт.
Виконуємо монтаж електричної проводки, вирівнюємо стеля і стіни в кімнатах допомогою їх ґрунтування, шпаклювання і штукатурення, виконуємо стяжку підлоги.
По їх завершенні саме час зайнятися розведенням трубопроводів подачі води, каналізації та опалення. Приступаємо до монтажу гіпсокартонних конструкцій (якщо такі заплановано.
Монтуємо електричні вимикачі і розетки, встановлюємо підвісні або натяжні стелі, слідом за ними встановлюємо двері, вікна і підвіконня, виконуємо відкоси, настилаємо підлоги, укладаємо паркет, лінолеум і плитку.
Залишається підключення і установка електроустаткування, монтаж стельового плінтуса, фарбування або обклеювання стін шпалерами, малярні і декоративно-оздоблювальні роботи. Завершуємо ремонтні роботи розстановкою меблів і техніки.
От і все. При добре продуманому і ретельно складеному плані, ремонт квартири вже не виглядає таким неосяжно-страхітливим, а перемога у битві за комфорт і красу набуває реальних обрисів.
Удачі вам! Нехай у вас все вийде!