Як правильно класти піноблоки?

Укладання піноблоків - досить простий процес, при цьому швидкість роботи дуже висока. Якщо порівнювати з кладкою звичайного цегли, то піноблоки можна укласти набагато швидше, причому, з меншими трудовитратами. Головна причина цього в тому, що розміри піноблоку великі.
Габарити матеріалу, в середньому, на 600300 на 200 мм, тобто обсяг одного піноблоку - десь 18 одинарних або 13 полуторних традиційних цеглин. Ще одне додаткове перевагу піноблоків в тому, що їх можна обробляти - це дуже цінна якість, якщо ви плануєте споруджувати арки, еркери або скоси. Також на нашому сайті є стаття про те «Як правильно вибрати сухі шпаклювальні суміші» .

Технологія виробництва


Щоб прийняти рішення про те, як правильно класти піноблоки, потрібно з'ясувати - яка технологія використовувалася для їх виготовлення: вона може бути або різальній, або литтєвий. Піноблоки, зроблені за допомогою литтєвий технології, володіють великими допусками за лінійними розмірами, так що класти їх потрібно на будівельний цементний розчин.
Як правильно класти піноблоки?

Якщо говорити про вирізаних виробах, вони відрізняються більш стабільною геометрією, якщо взяти окремі зразки, відхилення в розмірах рідко перевищують декілька мм, так що укладати їх можна прямо на клей. Плюс такої технології в тому, що «містків холоду» практично немає, потрібна для укладання зовсім трохи клею. Стіни ж в результаті виходять рівними, витрат на це потрібно мінімум. Якщо відшукати спеціалізований клей для піноблоків не вийшло, можна сміливо застосувати в роботі плитковий морозостійкий клей.

Кладка першого ряду


Незалежно від того, про якому типі укладаються піноблоків йде мова, перший ряд завжди садять на цементний розчин. Спочатку при цьому на верх фундаменту розстеляють пару сантиметрів будівельного розчину, на нього кладуть гідроізоляцію, а потім, вже на другий шар розчину, встановлюється перший ряд піноблоків. Від руберойду в якості гідроізоляційного матеріалу краще відмовитися - більш оптимальний варіант: гідроізол, рубемаст, бікрост.

Послідовність кладки


Як правильно класти піноблоки?

Головна вимога до кладки - щоб у з'єднувальних швах не було порожнеч. Розчином або клеєм потрібно заповнювати не тільки вертикальні стики, але й горизонтальні шви. В першу чергу, як правило, кладуть кутовий блок - його прийнято називати «наріжний камінь». Як правило, кладка виконується в два ряди. Між рядами шов також заповнюється розчином або клеєм. Розподіл розчину найкраще виконувати спеціалізованим зубчастим шпателем.

Арматура для додаткової жорсткості


Стійкість кладки завжди можна підвищити (а також забезпечити захист від появи тріщин) - в цьому надасть допомогу закладка арматури. Коли піноблоки скріплюються цементним розчином, зварену сталеву сітку, зроблену з дроту, закладають прямо в шви, які є між блоками. Коли кладуть на клей, арматуру поміщають в спеціальні штроби, які прорізають в пеноблоках. Закладка арматури робиться через кожні три-чотири ряди кладки.

Піноблоки, армування і зміцнення відео