Як і чим пофарбувати стіни в квартирі, будинку

Забарвлення стін. Правила фарбування стін. Як правильно вибрати фарбу для стін?
Це традиційний спосіб заключної обробки стін, який у даний час не втратив своєї актуальності. Докладно зупинятися на технології здійснення цього виду обробки ми не будемо (тим більше що більшості він, безумовно, добре відомий), але розглянемо його з позиції використання сучасних матеріалів. Про останні можна сказати, що існують фарби тільки для приміщень з підвищеною вологістю або тільки для дерев'яних поверхонь; є фарби, за допомогою яких можна отримати незвичайні ефекти і різноманітну фактуру.
Перш ніж ми перейдемо до розгляду лакофарбових матеріалів, вважаємо за необхідне нагадати, що до початку малярних робіт у квартирі повинні бути:
1) завершені ремонтні роботи;
2) змонтовано і випробувано системи опалення, водопроводу, каналізації;
3) закінчені роботи, пов'язані з установкою, закріпленням і склінням вікон і дверей;
4) настелені чисті дощаті підлоги або чорні підлоги під паркет;
5) прибиті наличники;
6) просушені оштукатурені поверхні. Це особливо важливо, так як у сирій штукатурці є вільні луги, яка може знебарвити пігмент.
Отже, всі попередні роботи виконані, можна приступати до фарбування. Залишається тільки підібрати фарбу, яка призначена для покриття певної поверхні. В даний час ця процедура називається складанням програми обробки. Вона включає в себе наступні фактори:
1) поєднання просочень, грунтовок, шпаклівок, що підходять не тільки до даної поверхні, але і до підібраної фарбі;
2) процедури, обов'язкові для виконання при використанні відповідних фарбувальних матеріалів;
3) розчинники та інструменти, якими рекомендується користуватися.
Порада від майстра
Сучасні технології спрямовані на те, щоб не створювати окремі будівельно-оздоблювальні засоби, а лінійки оздоблювальних матеріалів, які максимально добре поєднуються один з одним, що позбавляє споживача від помилок, а отже, економить його кошти. Порушення композиції малярного шару (грунтобка - шпаклівка - фарба) і технології робіт обов'язково позначаться на поверхні стіни.

Лакофарбові матеріали класифікуються:


1. По виду на:
а) фарби (як сухі, так і готові до застосування);
б) лаки;
в) емалі;
г) ґрунтовки;
д) шпаклівки.
2. За хімічним складом на:
а) масляні (МА);
б) нітроцелюлозні (НЦ) та ін
3. За призначенням на:
а) водо-, маслобензо-, термо-, атмосферостійкі;
б) обмежено атмосферостійкі;
в) консерваційні;
г) спеціальні (світяться, протиобростаючі, терморегулювальні);
д) хімічно стійкі;
е) електроізоляційні.
Завдяки цим якостям фарби виконують захисну функцію, утворюючи тверді плівки, що захищають метал від корозії, дерево - від гниття і т. п. При цьому лакофарбові покриття більш довговічні в порівнянні з кадмированием, хромуванням і пр. Саме цим пояснюється широке поширення лакофарбових покриттів, які повинні бути не лише екологічно чистим, але і легкими в нанесенні і догляді.
Крім захисної функції, лакофарбові покриття виконують і декоративну, тому головною ознакою цих матеріалів є колір. Якщо в минулі роки промисловість випускала фарби, готові до застосування, то тепер акцент робиться на такому процесі, як колеровка, що означає надання фарбі будь-якого кольору шляхом підбору відповідного складу на спеціальному обладнанні. Стандартна карта містить більше 2500 квітів.
При виконанні колеровки слід пам'ятати, що:
1) перед тим як пофарбувати весь обсяг фарби, необхідно зробити ряд пробників, щоб прийняти оптимальне рішення щодо кольору;
2) забарвлювати слід таку кількість фарби, якого повинно вистачити з деяким надлишком, так як «доколерованная» фарба може не збігтися з тону з первісної;
3) якщо фарба знаходиться в окремих ємностях, її треба злити в одну, щоб отримати вирівняний колір;
4) рідка фарба завжди темніше, ніж висохла;
5) колір фарби на обширній і обмеженій поверхні трохи розрізняється.
Колеровать фарбу можна не тільки з застосуванням обладнання. Це можна зробити і вручну, спираючись на теорію кольори і колірний круг.
Працюючи з фарбою, дуже важливо знати, що вона собою являє, як діє, буде практичною та чи інша фарба в кожному конкретному приміщенні, довговічна вона і т. д.
Фарби можуть мати в своїй основі воду, емульсію, а також оліфу, смоли і лаки. До їх складу входять і сполучні речовини (лляне масло, алкід - ві смоли), і носії, відповідні кожної основі. Все це визначає «поведінка» фарби. Наприклад, у фарбах на водній основі (водно-дисперсійних або водоемульсійних) пігмент та зв'язуюча речовина, що знаходяться у воді у вигляді дрібних частинок, після випаровування основи (води) утворюють суцільну плівку.
Залежно від основи фарби діляться на:
1) алкідні (масляні на основі оліфи та емалі на основі лаків). Дають досить щільне міцне покриття, що застосовуються для внутрішніх оздоблювальних робіт. Вони світло - і вологостійкі, але вогненебезпечні, розбавляються оліфою, скипидаром, уайт-спіритом;
2) силікатні (на основі рідкого скла). Утворюють повітропроникне покриття. Вони досить водо - і термостійкості, відрізняються бактерицидними властивостями;
3) клейові (на основі органічних полімерів). Утворюють неводостійкі покриття, тому більш ефективні в сухих приміщеннях;
4) емульсійні (водно-дисперсійні, і водоемульсійні на основі водних дисперсій полімерів: латексні, акрилові, полівінілацетатні). Характеризуються такими якостями, як нетоксичність, вибухо - і пожежобезпечність, щелочеустойчивость. Розводяться водою. Вони довговічні, змінюють колір, швидко сохнуть, не містять розчинників, легкі при нанесенні, екологічні, більше інших підходять для внутрішніх робіт.
Водоемульсійні фарби використовуються для створення об'єму, тому називаються фактурними (структурними).
Крім рідких фарб, бувають і порошкові, виготовлені на основі плівкоутворюючих речовин і пігментів. Їх наносять методом напилення.
Порада від майстра
Нанесений один шар фарби не дає необхідного захисного і декоративного ефекту.
Фарбування, як і інші види оздоблювальних робіт, потребує підготовки поверхні, що фарбується. Оскільки найбільш популярними є фарби на водній основі, ми будемо говорити про підготовку поверхні під них.
Нові оштукатурені стіни очищають від пилу, бруду, бризок і потьоків розчину, плям. Потім всю поверхню загладжують, усуваючи нерівності, великі піщини, дрібні тріщини (перетираючи мокру поверхню дерев'яною теркою). Великі тріщини підмазують.
Старі оштукатурені поверхні необхідно підготувати. Якщо після багаторазового фарбування утворився товстий шар (набіл), його потрібно зняти. Незначний набіл змивають водою. Клейові на - білі ретельно змочують гарячою водою (за 1 -2 години) і видаляють металевим шпателем.
На закінчення поверхню стіни промивають і протирають дерев'яною теркою.
Дерев'яні поверхні очищають, змочують водою і грунтують.
При фарбуванні вапняними і силікатними сумішами бетонні і цегляні стіни очищають і грунтують вапняним і силікатним грунтом відповідно.
При описі декоративної обробки стелі ми зупинялися на прийомах, які можуть застосовуватися і при оформленні стін. До них відносяться накат малюнків рельєфними валиками, оздоблення набризком, «мозаїчної» фарбою, а також декоративне покриття «флок». На технології його нанесення ми і зупинимося, оскільки вона відрізняється від звичайного забарвлення.
Процес нанесення фарби
Як і чим пофарбувати стіни в квартирі, будинку

1. Стіну грунтують і шпатлюют. Вона повинна бути чистою і сухою.
2. Валиком з вовняним ворсом середньої довжини наносять базовий шар клею.
3. Потім наносять другий шар клею і тут же з флокового пістолета розпилюють акрилові частинки.
4. Не менше ніж через 12 годин лакують в один шар.
Але фарбування і побілка не є єдиними способами декоративного оформлення стін. Існують і інші не менш цікаві способи, до розгляду яких ми і розпочнемо.
Обробка «під дерево». Декоративні особливості цінних порід дерева (дуба, ясена, карельської берези) можна імітувати за допомогою малярних розділок.
Для цього на ретельно підготовлену поверхню наносять 2 шари ґрунту, колір якого повинен бути світліше найбільш світлих місць відповідного дерева. Кожен шар флейцуют, в результаті чого він вирівнюється.
Грунт просушують 1-2 дні і наносять накривний шар, утворює малюнок.
Як і чим пофарбувати стіни в квартирі, будинку

Його колір повинен бути темніше самого темного місця відповідного дерева. Другий шар наносять ручником і тут же проходять кистюлрасхлесткой, довгий ворс якої, дряпаючи імітує волокна деревини. Далі гребінцями виводять малюнок річних кілець.
Оздоблення «під мармур». Спочатку ручниками наносять шар ґрунту і розрівнюють флейцами, потім складом іншого кольору виконують малюнок.
Для більшої природності позначають деякі блоки або камені, при цьому кожен фарбують окремо.
Мармуровий малюнок виводять фільончастими щітками, контури розтушовують флейцем, щоб між камінням не було різких кордонів.
Фарбування стін. Відео

Художня фарбування стін