Хай-тек. Дизайн інтер єру в стилі хай-тек

Завдяки прагненню людства зазирнути в майбутнє і хоча б частково перенести з нього мрію в реальність у мистецтві з'явився новий напрямок - хай-тек. Виникло воно в Британії в 70-ті роки XX століття. У перекладі з англійської «hightech» - «високі технології», що дуже точно виражає суть даного напрямку в дизайні.
Основна його ідея стилю хай-тек - художнє осмислення високих технологій. Стиль і теорія проектування, засновані на застосуванні останніх досягнень науки і техніки.
Основні риси стилю хай-тек - максимально функціональне використання простору, стриманий декор.
Стилю хай-тек характерні стрімкі, прямі лінії, велика кількість скляних і металевих деталей. Технологічний дизайн скрізь: стелі, стіни, підлоги, сходи, вікна, двері.
Хай-тек можна віднести до ультрасучасних стилів, у ньому застосовуються конструкції, властиві промисловим будівлям. Наприклад, в архітектурі головним принципом стала соціальна спрямованість житла, його функціональне відповідність необхідним потребам мешканців.
З'явилися нові конструкції та матеріали: металевий каркас, монолітний бетон, збірні бетонні конструкції; прості і чіткі форми, вікна від підлоги до стелі - будинки, схожі на космічні кораблі майбутнього.
Улюблені матеріали хай-тека - хромовані труби, металеві поверхні, відполіровані перемички сполук, болти, скло і пластик.
У меблях і начиння стилю хай-тек використовуються нержавіюча сталь і хромовані поверхні, гнуті труби, що обертаються сидіння, модифікація рівнів.
Форми і пропорції меблів в стилі хай-тек ретельно продумані - це може бути пластик, шкірозамінник, полірований метал.
Основний принцип хай-тека - все повинно бути практично. Наприклад, «саморегулівні» затиски-лещата, що спрацьовують під вагою великої скляної панелі, яка може бути ширмою, палицею або столиком. Широко застосовуються мобільні перегородки, здатні змикатися і розкриватися, що дозволяє змінювати планування.
Відмінною особливістю стилю хай-тек є наявність виступаючих елементів конструкцій і інженерного обладнання.
Повна відсутність декору компенсується «роботою» матеріалу: світло на склі, хромі, політури дерева і т. п.
Важлива в даному стилі «функціональна» краса: власники, кріплення, підсвічування і т. д.
Колір: металік, срібло, білий, чорний.
З появою нових конструктивних і обробних матеріалів або попиту на певні технології мода на цей стиль поновлюється.

Що слід врахувати при створенні інтер'єру в стилі хай-тек


Основні принципи стилю хай-тек:
Хай-тек. Дизайн інтер єру в стилі хай-тек

• Мінімалізм у всьому.
• Естетика матеріалу.
• «Техногенність».
• Діловитість, чіткість.
• Строгість і простота конструкцій.
• Прямизну, підкреслена графічність і лаконізм ліній.
• Наявність ясних і чітких геометричних форм.
• Мінімум деталей.
• Ніякого дерева, складної обробки і шпалер в горошок, візерунки або квіточку.
• Велика кількість скла, металу і пластика.
Штучні матеріали з можливістю їх до легкої трансформації форми, кольору і відтінків є основою інтер'єру хай-тек.
Пластик всіх видів - жорсткий і гнучкий, прозорий і непрозорий, гладкий або з яскраво вираженою фактурою - все знаходить застосування в інтер'єрах в стилі хай-тек.
Холодний елегантний блиск сталі, хрому та алюмінію, нарочито «промисловий» вигляд присутні у всіх елементах інтер'єру - на підлозі і на підвісній стелі, конструкції віконних рам, сходів, створюючи техногенні джунглі з балок, ферм і трубопроводів, хромованих, нікельованих або різноколірних.
• Яскраві колірні плями.
• Ідея диктує кольору чіткі, без півтонів: чорний, білий і сірий в основі; червоний, синій, зелений і жовтий - як доповнення.
• Стиль хай-тек підходить для великих приміщень, розділених на функціональні зони за допомогою перегородок і дверей з небиткого скла.
• Легкість і невагомість інтер'єру надає широке використання скла і прозорого пластику. Перегородки, меблі, насичена повітрям і світлом, витончені деталі пом'якшують початкову жорсткість стильового напряму.
• Прозорі двері-купе в алюмінієвій рамі не тільки данина останній моді, але і одночасно з цим річ зручна і функціональна, так як дозволяє економити простір.
• Ще одна новинка - прозорі двері зі світлодіодами. Або двері з ефектом битого скла, що складається з трьох шарів. Битий шар затиснутий між двома небьющимися панелями.
• Ще одне рішення - двері з запахом. Між скляними шарами двері поміщають флакон з ефірним маслом. При відкриванні двері починає виділяти приємний аромат. До речі, насолодившись одним пахощами, ви легко можете замінити його іншим. Для цього потрібно всього лише заповнити флакон нової рідиною.
Меблі в стилі хай-тек.
• Замість меблів з цінних порід дерева з'являються незвичайні конструкції зі скла і алюмінію. Столи зі строго прямокутними або круглими скляними стільницями, стільці з металевими ніжками і спинками, журнальні столики на коліщатах, нехитрі стелажі зі скляними полицями.
• Для інтер'єру в стилі хай-тек ідеальною є м'які меблі, відрізняється простотою геометричних форм. Забудьте про барвистих кольорах: тут доречна тільки однотонна оббивка. До речі, ефект «яскравої плями» найпростіше створити з допомогою дивана, наприклад, радикально червоного або синього кольору. Він значно пожвавить картину.
Головне, пам'ятати правило: в інтер'єрі в стилі хай-тек яскраве пляма може бути тільки одне.
• Можна придбати диван-трансформер, що складається з модулів, що дозволяють змінювати його форму. А наявність знімних чохлів допоможе реалізувати найсміливіші фантазії.
• В стилі хай-тек багато авторських речей. Це і шкіряний стілець від Reflex, змінює забарвлення в момент дотику до нього. Або його «побратим» з кольорового прозорого пластику. Або такий же прозорий шафа, виставляє свій вміст на загальний огляд.
• При купівлі і розстановці меблів візьміть за основу принцип поєднання простих геометричних фігур. Напівкруглий диван, квадратний килим, кулясті бра, що звисають зі стелі конусоподібні світильники створять своєрідний шарм стилю хай-тек.
• Дотримуйтесь традиції мінімалізму - не перестарайтеся.
• Вам подобається екстравагантність? Будь ласка! Фантазуйте, експериментуйте, творіть з кольорами і фактурами. Але при цьому не забувайте про сполучуваність і гармонії.
Хай-тек. Дизайн інтер єру в стилі хай-тек


Освітлення в стилі хай-тек.
• Для стилю хай-тек дуже важливо правильно підібране освітлення. Забудьте про класичних люстрах, кришталевих підвісках, квіткових мотивах, різноманітних ліхтариках і бронзі «з палацу».
• Численні вбудовані світильники в поєднанні з каскадом невеликих підвісних галогенних ламп - ось що вам потрібно. Причому підвісити їх можна як на однаковому, так і на різному рівні. Важлива умова - їх простота і легкість.
• Струнні світильники і різні натяжні системи - непогана ідея для тих, хто відводить світла істотну роль в інтер'єрі. Натяжні системи дозволяють моделювати простір, привертаючи увагу до одних предметів і ховається в тіні інші. Використовуючи струнні світильники, можна візуально розділити приміщення на функціональні зони, створивши кордон між кухнею та їдальні або вітальні та спальні, домігшись при цьому неймовірної легкості і пластичності.
• Софіти всіляких конфігурацій також зручні і практичні. Вони однаково доречні як у вітальні над диваном, так і в кухні над столом. Головне, не перестаратися, щоб житлова кімната не стала схожа на офіс.
• Добре виглядають торшери з розсипом галогенних лам нирок. Щоправда, їх призначення, скоріше, не практичне (читати при їх світлі не дуже зручно), а естетичне (створюють затишок, допомагають розслабитися).
Вікна та стіни в стилі хай-тек.
• Кращий одяг для вікон в стилі хай-тек - вертикальні або горизонтальні жалюзі. Але якщо ви не хочете, щоб ваше житло нагадувало офіс, додайте до них штори - неодмінно однотонні, неяскраві, не дуже тонкі і не дуже щільні. Звичайно, можна обмежитися тільки ними, але за умови, якщо всі перераховані вище вимоги дотримані.
• Поєднання «тюлеві фіранки плюс непрозорі гардини» недоречно. Це класика.
Стіни в стилі хай-тек.
• Гладкі світлі однотонні стіни - обов'язковий ознака інтер'єру хай-тек. Найбільш відповідні кольори: білий, світло-сірий, бежевий і пісочний.
• Професіонали радять відмовитися від шпалер і віддати перевагу фарбі. Ідея мінімалізму диктує свої правила: прикрашати стіни ні до чого. Якщо все-таки голі стіни вам не за смаком, розвісьте авторські фотографії в легких металевих рамах (чорно-білий варіант кращий) або картини з абстрактним зображенням.
Пол і підлогові покриття в стилі хай-тек.
• Скажіть «ні» натурального каменю і паркету. Тут доречні синтетичний лінолеум або плитка.
• Килим з традиційним класичним візерунком також не підходить. Краще зупинити вибір на однотонних килимах або килимових покриттях. Особливо популярні моделі з великим ворсом.
• Придбайте шкуру (її можна покласти на крісла та диван). Не обов'язково натуральну, можна штучну, що імітує шкіру леопарда, тигра, зебри.
• В якості килима або покривала можна використовувати плед яскравого забарвлення.
Апаратура в стилі хай-тек.
• Це нова побутова техніка, аудіо-, відеоапаратура, домашній кінотеатр, комп'ютер. А також монітор і системний блок з кольорового пластику! Уявіть тільки: монітор яскраво - червоного кольору, леопардового забарвлення або в горошок. Чоловікам сподобаються розкішні чорні або сині варіанти.
• Що стосується прикраси інтер'єру, то тут незамінний великий акваріум з екзотичними мешканцями в стилі хай-тек.
І пам'ятайте: хай-тек - стиль для активних людей, які ведуть рухливий спосіб життя, які звикли до спілкування і змін. Адже цей стиль і сам динамічний. Він підтримує усе нове, сучасне. Пропагує нові технології і матеріали. Для нього характерні використання максимально функціональної меблів екстравагантних форм, різноманіття варіантів оформлення інтер'єру, яскравих колірних плям, незвичайних поєднань різних деталей і предметів. І при цьому - обов'язкова наявність смаку і почуття міри.
Корисна порада . Хай-тек не терпить нічого зайвого. Навіть незначна деталь, яка не відповідає стилю, може зруйнувати загальне враження. Елегантна простота і чітко означена ідея - ось на чому заснований хай-тек.