У житті кожного з нас настає момент, коли багато чого з того, що нас оточує, раптом перестає радувати, викликати позитивні емоції, коли, ще навіть не піднявшись з ліжка, ми відчуваємо, як вантаж проблем і щоденна рутина буквально придавили до ліжка і немає сил поворухнутися. І тільки зусиллям волі ми змушуємо себе піднятися, зробити звичайний ранковий ритуал і відправитися на роботу, щоб ввечері повернутися і знову споглядати своє сумовите житло, перестало радувати.
В голову приходить вже став притчею во язицех сакраментальне російське питання «Що робити?». Зрозуміло, почати ремонт! Причому не просто перефарбувати підлоги або зашпаклювати стелю. Необхідно змінити навколишній простір, і тоді ви перестанете відчувати себе в гнітючій обстановці, яка тисне. Ремонт - це сходинка, піднявшись на яку ви зміните своє життя, по-новому подивіться навколо і відчуєте свіжість і свободу, яких так бракувало.
Погляньте на свою квартиру очима дизайнера, уявіть її не місцем нудного існування, а територією творчості, дії, рухи. Відкиньте стандартні рішення, розширте свої горизонти. Варто тільки задатися метою - і ви зможете довести ремонт до кінця всупереч відомому афоризму, який свідчить, що ремонт не можна закінчити.
Повірте, що квадратних метрів, якими ви володієте, цілком може бути достатньо, щоб виразити свою індивідуальність, зробити інтер'єр цікавим і незабутнім. А щоб ремонт дійсно виправдав ваші очікування, вам потрібно запам'ятати кілька моментів:
1. Квартира - це місце, де можна розслабитися. Тому визначте, які кольори, деталі, матеріали асоціюються у вас з відпочинком.
2. Квартира - це місце, де ви заряджаєтеся енергією, накопичуєте сили. Отже, в ній повинна бути така обстановка і предмети, які будуть приносити задоволення.
3. Квартира - це ви, а значить, вона повинна відображати індивідуальність вашої особистості.
Враховуючи ці правила, ви зрозумієте, що хочете отримати в результаті ремонту, яким бажаєте побачити свій будинок.
Стилі інтер'єру. Який вибрати?
Ви ніколи не замислювалися над тим, чому мистецтвознавець, поглянувши на картину або інший твір мистецтва, практично відразу ж називає його автора? Мабуть, є щось таке, що безпомилково вказує на художника, скульптора або архітектора. І називається воно стилем.
Сформулюємо визначення стилю інтер'єру
Стиль - це образ, «спільність образної системи, засобів художньої виразності, творчих прийомів, обумовлена єдністю ідейного змісту», як сказано в Радянському енциклопедичному словнику.
Стиль - це відповідне поєднання форми і змісту. При відсутності гармонії створений образ може виробляти відштовхуюче враження.
Стиль притаманний не тільки напряму в мистецтві, але й окремому індивідууму (згадайте відомий вислів: «Кожна людина - це стиль»), а також квартирі або будинку.
З допомогою ремонту та засобів дизайну можна так перетворити своє житло, що воно буде відображати характер, звички і темперамент конкретної людини, а значить, найбільш повно виконувати свої функції.
При цьому не слід думати, що стиль - це тільки привілей багатих людей. Нікому не забороняється зробити свій будинок особливим, неповторним, тим більше, що сучасний ринок будівельних та оздоблювальних матеріалів розрахований на покупців з різним рівнем достатку. Але з чого почати?
Насамперед потрібно вибрати стиль. Безумовно, можна вдатися до послуг професіонала. Але чому б не спробувати свої сили в дизайн? Однак для цього необхідні певні теоретичні знання.
Головна риса стилю інтер'єру
Отже, головна риса стилю - це єдність складових його конструктивних і декоративних елементів, а також манера, дух, ідея, якими пронизаний твір, будь то картина, скульптура або квартира.
Стилі інтер'єру ділять на дві групи:
1) історичні (готика, бароко, класицизм, конструктивізм, мінімалізм та ін);
2) етнічні.
Серед історичних стилів виділяються такі, які знайшли відображення не тільки в архітектурі, але і в музиці, інтер'єрі, костюмі, поезії. Їх називають великими. Крім перерахованих, до них відносяться ампір, модерн, хай-тек.
У дизайні XXI століття застосовують лише окремі складові великих стилів або, вибравши стиль, трактують його з позицій сучасних понять про красу, зручність і втілюють з використанням новітніх технологій та матеріалів.
Етнічні стилі наповнені елементами побуту того чи іншого народу. До них належать японська, скандинавський, французький, англійська та ін
Необхідно розрізняти такі поняття, як стиль і стилізація.
Якщо з першим ми в загальних рисах визначилися, то з приводу стилізації слід сказати, що це інтерпретація, наше «прочитання» стилю. Це означає, що в умовах сучасної квартири стиль можна уявити тільки як стилізацію, яка, в залежності від наших знань, смаку, почуття міри, може бути вдалою чи не дуже.
Хочеться застерегти від крайнощів: не варто відтворювати стиль у всіх деталях і подробицях. Якщо, наприклад, ви віддасте перевагу якийсь з історичних стилів, це зовсім не означає, що стеля слід покрити позолотою, ліпниною або перетворити квартиру в бревенчатую хату або ранчо, якщо ви зупините свій вибір на одному з етнічних стилів. В іншому випадку ви можете отримати не інтер'єр, що відповідає ритму, смаку і потребам сучасного життя, а відвертий кітч (несмак).
Корисні поради з вибору стилю інтер'єру
1. Вибирайте стиль з урахуванням вашого способу життя.
2. Визначте оптимальний рівень застосування стилю в умовах сучасної квартири, тобто вирішіть: чи змінюєте ви стиль кардинальним чином і в підсумку хочете отримати абсолютну копію стилю; вносите якусь конструктивну деталь, притаманну стилю (зводите арку, колону тощо), або тільки включаєте в інтер'єр стильовий акцент, яким може стати предмет або композиція з певних деталей.
3. Стилістична реконструкція повинна торкнутися всі приміщення. При цьому всю квартиру можна виконати в єдиному стилі або для кожної кімнати знайти своє стильове рішення.
На жаль, на цьому труднощі не закінчуються. Завдання буде простіше, якщо в квартирі проживає одна людина. А якщо сім'я? В ідеалі кожен повинен мати окрему кімнату або хоча б кут, в якому він буде почувати себе комфортно і затишно.
Це означає, що, починаючи ремонт та наважуючись змінити дизайн квартири, потрібно врахувати смаки і потреби кожного члена сім'ї. Але, якщо просто механічно реалізувати всі побажання членів родини, ви ризикуєте перетворити квартиру в нагромадження різностильових елементів, які можуть не тільки погано поєднуватися, але і будуть суперечити один одному.
У цьому випадку ви отримаєте не єдине, оптимально організований простір, а хаос і втілену несмак. Отже, необхідно домогтися органічного поєднання елементів різних стилів, адже те, що добре для підлітка, навряд чи влаштує його старшу сестру або бабусю. І останній момент.
Що потрібно враховувати вибираючи певний стиль інтер'єру?
Обираючи той чи інший стиль, слід мати на увазі, які у вашої квартири можливості, так як не кожен стиль підійде до вашої оселі.
Якщо ви власник однокімнатної квартири, то втілити в інтер'єрі класичний стиль з його солідністю і грунтовністю, вимагають певних фінансових вкладень, навряд чи вдасться.
У результаті квартира буде виглядати стильно, а безглуздо, так як класика не любить імітацій і вимагає справжніх матеріалів.
Щоб допомогти вам зрозуміти, який стиль найбільш кращий для вашого житла, давайте підійдемо до питання з іншого боку.
Якщо ваше кредо - порядок, грунтовність, традиції, від яких неможливо відмовитися, якщо ви консерватор по натурі, насилу наважився на зміни, то вам найбільше підійде класика, яка чудово поєднується з іншими стилями, приводячи, може бути, несподіваним, але оригінальним рішенням.
Якщо ви - людина мобільний, постійно перебуваєте в русі, пошуку, якщо зупинка для вас смерті подібна, то ваш стиль - модерн, який зможе підкреслити вашу індивідуальність.
У випадку якщо ви ділите світ на чорне і біле і суперечливість - відмітна риса вашого характеру, то цілком очевидно, що вам підійде мінімалізм. Включаючи в себе тільки найнеобхідніше, мінімалізм тим не менш передбачає можливість інших рішень, поєднань, пропорцій. Це стиль для людини, схильної до швидких (але не поспішним!) рішень.
Хай-тек - стиль молодих, модних, сучасних людей, так як він дозволяє втілювати в життя самі незвичайні фантазії.
Пам'ятайте , що, виступаючи в якості дизайнера, ви в першу чергу повинні направити збої зусилля на те, щоб створити для себе затишну обстановку, а не об'єкт для захоплення оточуючих.