Як зробити ремонт в туалеті своїми руками: поради професіоналів
Ось і настав той несподіваний момент, коли починаєш чітко розуміти, що пора робити ремонт туалету. Природно, все впирається в матеріальні витрати, адже хочеться і дешево, і сердито. Але обдзвонивши всі будівельні бригади і порахувавши підсумкову суму витрат багато залишаються в легкому шоці, адже перед самою ідеєю і здогадок не було, що ремонт такого маленького по площі приміщення буде коштувати дорожче, ніж ремонт всієї квартири. Кінцева сума всіх витрат складається з двох компонентів - це гонорар будівельної бригади і витрати на будівельні матеріали, починаючи від нового унітазу і закінчуючи шурупами. А от якщо зробити ремонт в туалеті своїми руками, то можна значно заощадити бюджет сім'ї.

Вивчивши питання більш детально, ви зрозумієте, що ремонт туалету своїми руками не так складний, як здається на перший погляд. Ви самі можете намалювати дизайн туалету і визначитися, якими ви хочете бачити свої стіни, стеля та підлога. Адже сума витрат залежить ще і від якості матеріалів. Якщо на стінах плитка буде, то це буде значно дорожче, ніж просто поклеїти шпалерами або пофарбувати водоемульсійною фарбою.
І коли картинка промальована до дрібниць і ви чітко уявляєте, що вам потрібно і в яких кількостях, можна переходити до конкретних дій.

Загалом ремонт туалету можна розділити на 3 етапи:

заміна труб і каналізації (якщо потрібно) і підготовка приміщення (зняття старої плитки, шпалер, підлоги тощо);

придбання, установка і підключення нової сантехніки;

оздоблювальні роботи - малярні роботи або оздоблення плиткою.


Почнемо з першого етапу

В першу чергу необхідно прибрати приміщення, винести все зайве, демонтувати унітаз і очистити поверхню від старої обробки. Перед демонтажем туалету не забудьте перекрити воду, інакше спочатку доведеться зробити ремонт у сусідів знизу.
Для цих робіт вам швидше за все знадобляться наступні інструменти:

шпатель для зняття шпалер або фарби;

перфоратор для демонтажу старої плитки;

шуруповерт.

Якщо потрібно поміняти труби, віддайте перевагу ПВХ-трубах, які не іржавіють, недорого коштують і легкі в установці.
Як зробити ремонт в туалеті своїми руками: поради професіоналів


Демонтаж унітазу
Перед демонтажем туалету покрийте плівкою для захисту від пилу все, що можна. Перекрийте воду і заткніть каналізаційні труби ганчірками або заглушками, що б стічні пари не отруювали повітря. Також не забудьте злити воду з бачка.
Отже, все по порядку:

На водопроводі відкрутіть шланг.

Відкрутіть гайки під поличкою і зніміть бачок.

Видаліть кріплення: витягніть дюбелі і згвинтити гайки зі шпильок.

Підставляємо ємність під місце роз'єму для стоків і з каналізаційної труби витягуємо гумовий розтруб. Якщо унітаз був монтований на цементний розчин, то знову беремо в руки молоток і зубило.

Закрийте каналізаційний отвір кришкою.


Якщо ви вибрали підвісний унітаз, то його можна встановити відразу. А якщо підлоговий, то він встановлюється вже на відремонтований новий підлогу.

Стеля

Стеля вимагає вирівнювання, якщо на нього буде лягати плитка. Але так як ремонт робиться своїми руками, не беріться класти плитку на стелі самі, якщо не вмієте це робити. Плитка - це такий матеріал, де не варто економити.
Вдалим рішенням для стелі своїми руками будуть: натяжна стеля, водостійкі шпалери або гіпсокартон (для приміщень з підвищеною вологістю існує водонепроникний гіпсокартон).
Як зробити ремонт в туалеті своїми руками: поради професіоналів


Стіни
Існує кілька варіантів обробки стін: це і плитка, гіпсокартон, і пластикові панелі, і миються шпалери. Вибирати тільки вам.

Найдорожчий варіант - це плитка. Якщо ви вирішили викласти всі плиткою, то перед початком роботи необхідно выробнять стіни гіпсокартоном або штукатуркою.

Найпростіший варіант - це обробка гіпсокартоном. Він легко ріжеться, монтується і кріпиться. Сам матеріал легкий і невибагливий. Під гіпсокартоном можна багато чого приховати, але не варто забувати про отворах для ремонту.
Після обробки гіпсокартон фарбується з будь-який колір. І якщо ви вирішили фарбувати, то можна вибрати текстуровану фарбу, яка створить вид декоративної штукатурки. Виглядає дуже красиво.

Обшити стіни пластиковими панелями - не тільки найдешевший варіант, але і один з самих практичних, так як панелі водостійкі і їх легко мити. Технологія роботи проста як для стін, так і для стелі.

Підлогу

А от підлога-це друге по важливості місце в туалеті. На стіни ви тільки дивіться, а ось по підлозі ви ходите босими ногами. Пол повинен бути рівним, гладким, і якщо захочете, то і теплим.
Спочатку, ще в першому пункті, говорилося, що необхідно демонтувати стару стяжку. Ось тепер необхідно покласти перший шар - гідроізоляційний. Для цього рулонний матеріал необхідно наклеїти або наплавить на очищену, прогрунтовану основу. Стяжка робиться з готової суміші, яка продається в магазинах. На упаковці детально описується спосіб застосування. У кожного виробника він різний. Тому читайте уважно.
Далі слідує другий шар - це суміш з розміром фракції близько 1мм і заливається товщиною 1-2 см І третій етап - фінішний, з найменшим розміром зерна, заливається 5-6 см завтовшки. Третій шар висихає не менше доби. Після повного висихання третього шару можна класти плитку.

Маленькі хитрощі

Перед тим як використовувати який-небудь матеріал, уважно прочитайте інструкцію, дотримуйтеся технологію роботи з матеріалами. Адже матеріали коштують дуже дорого, і одним незграбним рух можна все зіпсувати.
Оздоблювальні роботи рекомендується виконувати «зверху - вниз» - починати зі стелі і закінчувати статтю.