Як зробити ремонт у ванній своїми руками: поради професіоналів
Коли затівається ремонт, варто розглянути всі аспекти і моменти його проведення. Треба брати до уваги, що робити його власними силами дешевше, а будь-який ремонт, і в особливості ванною, доріг сам по собі. Підходити до справи потрібно обдумано, адже переробка санвузли вимагає особливих знань і майстерності. Якщо немає повної впевненості в своїх силах, потрібно запитати поради у знайомих або проконсультуватися з майстром і зробити так, як він скаже.

Увагу до матеріалів

Всі елементи, матеріали та аксесуари для ванної кімнати варто вибирати скрупульозно і прискіпливо. Крім стандартних параметрів, таких як надійність і якість, має високе значення коефіцієнт розширення, адже у ванній постійно є перепади температур і коефіцієнт поглинання вологи, так як, безсумнівно, у ванній завжди буде спостерігатися підвищена вологість. Як видно, розраховувати, що можна все взяти подешевше, так, аби було, не можна.

План робіт

Отже, якщо точно вирішено зробити ремонт у ванній своїми руками, потрібно знати, що вся робота проводиться у наступній послідовності:

Спершу потрібно вибрати всю сантехніку, придумати дизайн, вибрати колірну гаму і купити оздоблювальні матеріали.

Потім можна приступати до підготовки приміщення, зробити перевірку стану підлоги, вибрати як його краще ремонтувати, закупити всі необхідні матеріали.

Далі йде прокладка електрики, трубопроводів, оздоблення стелі і стін, встановлення вентиляції. Самим останнім пунктом є монтаж сантехніки.

Послідовність необхідних робіт дещо інша, ніж у стандартному загальноприйнятому варіанті ремонту.


Важливі нюанси

Виходячи з цього, ремонт у ванній своїми руками починається з створення її дизайну, а дизайн відповідно, з вибору потрібної сантехніки. Тут кожен оформляє приміщення виходячи з його розмірів і інших нюансів, але є відомі факти, які полегшать роботу. Приміром, умивальник-тюльпан істотно спрощує процес укладання труб, однак вимагає плитки для облицювання стін досконалої гладкості, без усякого рельєфу, в іншому випадку від підставки під нього з часом неминуче буде поширюватися бруд по стінах. А змішувач що монтується у ванну, спрощує роботу з трубами, але для умивальника буде потрібен інший змішувач.
Як зробити ремонт у ванній своїми руками: поради професіоналів


Для підлоги краще брати вироби з керамограніту. Він не набагато дорожче, ніж кахель, але набагато міцніше і при цьому абсолютно не слизький. Останнє особливо актуально у ванній: різні переломи і розтягування тих, хто банально послизнувся у ванній, займають далеко не останні місця в статистиці. При покупці важливо докласти попарно плитки лицьовими сторонами один до одного. На них не повинно бути ніяких горбків і видимих оку тріщин. Також потрібно подивитися на поверхню плитки проти світла, і якщо є микрорадуга або крапочки, то її потрібно відкласти в сторону і не брати: так ванна обросте брудом, потім ніяк не отчистишь. Такі критерії пояснюються не тільки естетикою, а і гігієною, адже невидимі мікроскопічні забруднення, що не видно оку, у подальшому стануть осередком поширення бактерій, а під ванною особливо важко домогтися ідеальної чистоти.

Підготовку приміщення краще починати з того, що визначитися з ванною. Якщо вона бляшана і без відколів можна встановити спеціальний вкладиш з акрилу, якщо чавунна, то просто оновити епоксидним компаундом, а якщо вона зовсім «убита», здати її на металобрухт і купити нову. Далі прибрати все що можна, вимкнути електропроводку, зачистити поверхні, збити стару плитку і зняти штукатурку.
Як зробити ремонт у ванній своїми руками: поради професіоналів


Труби

Зміну трубопроводів потрібно починати з каналізації бо стічні труби легко збираються на ущільнювачах. З ними можна впоратися за день і приступати до пайку водяних труб. В штробах їх обов'язково запінити - це гарантований захист від втрати тепла і запотівання.

Для електричної проводки чомусь найчастіше використовують пластикові вироби, однак краще брати металеві конструкції, тоді повністю вся проводка буде екранована, що добре у всіх сенсах.
Як зробити ремонт у ванній своїми руками: поради професіоналів

Плитка

Укладання плитки, як правило, ведеться від дверей, так щоб обрізані частини заховати під ванною. Обрізані ряди укладати потрібно вже після того, як клей повністю застиг під вже належними, щоб не топтатися по них. Кожну покладену плитку потрібно простукувати гумовим молотком, це робиться для того, щоб під нею не залишалося ніяких порожніх місць. Дерев'яна підлога в ванній - окреме питання. Він обійдеться дещо дорожче плитного і вимагає грамотного виконання. Натомість дерев'яна підлога теплий, і ставати на нього після ванни дуже приємно. Також можна сміливо ставити чавунну ванну: тиск від її ніжок рівномірно розділиться завдяки пружності дерева.

Вентиляція і світло

При облаштуванні вентиляції спочатку варто оглянути старий короб, що був знятий при підготовці до ремонту. У деяких випадках після очищення і фарбування він може бути придатний для подальшого користування. Але краще відразу встановити в нього особливий клапан-хлопавку, так як холодний піддув взимку не потрібен.

З електричних приладів у ванній допускається стельовий світильник захищений від вологи і витяжний вентилятор. Вентилятор також повинна бути захищена від попадання в нього вологи.

Таким чином, можна власноруч привести до відмінний стан ванну кімнату.