Збудуй свій фінансовий дім

Мрієш купити будинок або квартиру? Є спосіб здійснити найсміливіші плани!
Скільки грошей тобі потрібно для щастя? Виявляється, це можна підрахувати
Будь важлива подія в твоєму житті - навчання, весілля, народження дитини, покупка автомобіля, квартири - потребує певних витрат. Щоб реалізація мрії не пробила пролом у сімейному бюджеті, навчися прораховувати витрати заздалегідь. Іншими словами, склади особистий фінансовий план, забезпечивши собі впевненість у завтрашньому дні.

Початок великого шляху


Чітко сформулюємо найближчі і перспективні цілі - з цього починається складання особистого фінансового плану. Спочатку він народжується в розумі і в більшості там і залишається. Але, якщо ти хочеш свідомо будувати своє майбутнє, варто зафіксувати наміри на папері, а потім доповнювати й коригувати цілі в залежності від обставин.

Проект


Склади таблицю, куди протягом двох місяців внось основні доходи і витрати: харчування, зв'язок, діти, відпочинок Важливо зрозуміти, які фінансові кошти у тебе є.
• Аналіз. Зверни увагу на співвідношення доходів і витрат, виділи найбільш витратні статті. Подумай, чи можна витрачати менше. По кожній статті встанови суму, яку ти готова витратити.
• Контроль. Дотримуйся складеного бюджету. В кінці місяця перевір, чи збігаються витрати з запланованими. Принцип управління особистими фінансами - доходи не повинні перевищувати витрати.

Фундамент


Приступаємо до фінансового планування життя. Спочатку зміцнюємо фундамент, тобто забезпечуємо захист особистого фінансового плану від непередбачених обставин. Для цього потрібно:
• застрахувати того, хто приносить найбільший дохід від можливої непрацездатності;
• сформувати резервний фонд для непередбачених ситуацій (3-6 щомісячних сум витрат). Ці гроші повинні бути доступними в будь-який час. Такий резерв краще зберігати на банківському депозиті, що дозволить грошам працювати і захистить їх від спонтанних витрат.

Дах


Дах - інвестування.
Куди робити вкладення?
• Депозит у банку - самий звичний варіант накопичення. Але його прибутковість невелика. При розміщенні заощаджень на термін від 5 років розумно вкласти гроші в акції, інвестиційні депозити, пайові фонди.
• Скільки виділити на інвестиції? 80% щомісячного доходу направляй на поточні потреби, 10% у резервний фонд, 10% інвестуй на довгострокові цілі.

Стіни


Стіни у фінансовому будинку - це планування особистих фінансових цілей. Для їх зведення" потрібно:
• чітко сформулювати завдання. Визначте приблизну дату її рішення і передбачувану вартість.
• Плануй на роки вперед. Склади план досягнення цілі. Розрахуй, скільки коштів не вистачає, скільки відкладати на місяць. Якщо можливості обмежені, зменш вартість мети або збільш терміни її досягнення.