Цивільний шлюб розподіл майнаБагато молодих людей воліють жити в цивільному шлюбі, не оформлюючи відносини офіційно, оскільки спочатку цивільний шлюб розділ майна їх не цікавить. Але, тим не менш, це сім'я, оскільки люди, які живуть і в офіційному шлюбі, і у цивільному ростять дітей, ведуть господарство, набувають майно. На жаль, такі сім'ї теж розпадаються, і тоді виникає питання цивільний шлюб розподіл майна як здійснити.
Цивільний шлюб розподіл майна не передбачає при припиненні відносин, оскільки для незареєстрованих шлюбів немає поняття «спільної власності». Тому у випадку «Цивільний шлюб розділ майна» є два варіанти виходу.
Один з них - договір між колишніми співмешканцями про добровільний поділ власності. Якщо колишнім цивільним подружжям вдасться домовитися між собою, то це допоможе заощадити гроші, час і нерви. На жаль, такий результат подій при ситуації «цивільний шлюб розділ майна» буває нечасто, оскільки через неприязні один до одного колишні цивільні подружжя не хочуть розходитися «полюбовно». Як правило, дістається майно одного з співмешканців, інший в свою чергу намагається отримати частку, що йому належить. Тому для відновлення справедливості доводиться вдаватися до другого способу, при якому цивільний шлюб розділ майна здійснюється через суд.
Хоч в даному випадку норми сімейного права не застосовуються, спосіб цивільний шлюб розподіл майна все ж існує. В судовій практиці по подібних справах цивільний шлюб розділ майна ґрунтується на наступних принципах:
- факт співжиття правових наслідків не тягне;
- ведення спільного господарства правових наслідків не несе, хоча відносини в цивільному шлюбі схожі з відносинами в шлюбі офіційному;
- співжиття та спільне господарство вказують на те, що пара, яка живе в цивільному шлюбі, вважала майно спільним і не ділила його;
- у випадку з цивільним шлюбом мова йде не про сумісної власності, а про пайовий, тому у випадку цивільного шлюбу управлятися норми, які стосуються частковій власності;
- цивільний шлюб розподіл майна передбачає визначення частки кожного з співмешканців. Враховуючи той факт, що внесок кожного з співмешканців у майно визначити не представляється можливим, то частки співмешканців вважаються рівнозначними.
Цивільний шлюб ропозділ майна передбачає складання позовної заяви, яка містить:
- детальний виклад фактів придбання дорогих речей, рухомого і нерухомого майна;
- зазначення документів, які можуть підтвердити факт купівлі майна;
- вказівка свідків, які підтверджують факт співжиття, ведення господарства і здійснення покупок (знайомі, родичі, друзі);
- зазначення того майна, на який ви претендуєте, і його вартості;
- обов'язкове зазначення того, що ви дійсно вважаєте майно загальним, оскільки воно придбано для спільного користування на спільні гроші.

Таким чином, при використанні норм цивільного права цивільний шлюб розподіл майна вважається можливим.