Як розвінчати в церкві?
Росія дореволюційних років інститут шлюбу почитала священним. Розпадався лише кожен п'ятдесятий шлюб, причому причини розлучення були досить серйозними: це і психічні захворювання, і пияцтво, і зради. «Не зійшлися характерами» - таку причину не стали б навіть розглядати! Утримувало сім'ї від розпаду та відповідальність, яку несли подружжя, повінчавшись в церкві. «Що Бог з'єднають, то людина розлучити не може», - вважали наші предки. Питання про те, як розвінчати в церкві, виникав вкрай рідко. У 912 році один з римських пап надав вінчання юридичний статус. Були і чітко вказані випадки, коли шлюб можна анулювати: це смерть одного з подружжя, доведене перелюб, захворювання психіки.
Сьогодні ситуація стала гіршою. У 2010 році спостерігався пік розлучень: з сотні розпалися шлюбів близько 80. Сумна тенденція зберігається. Що ще страшніше: з серйозного церковного обряду вінчання молодята часто влаштовують шоу, вважаючи, що розірвати церковний шлюб дуже просто, як і отримати свідоцтво про розлучення в загсі. Але ні, насправді це складний процес. Часто виходить так, що подружжя, розлучившись, вступають у нові відносини, залишившись венчанными в церкві.
Що дає церковне вінчання?
Віруючі люди, звертаючись до священиків з проханням укласти церковний шлюб, розуміють, на який відповідальний крок вони вирішуються. Це не штамп в паспорті і не гарний старовинний ритуал. Церковний шлюб пов'язує подружжя узами, які неможливо розірвати. Вважається, що подружжя вінчані і після своєї кончини будуть перебувати разом на небесах. Деякі священики стверджують, що діти, народжені в церковному шлюбі, менше хворіють, а подружжя, які зважилися на обряд, приносять в шлюб гармонію, зміцнюючи свою любов. Після розлучення в рагсі або в суді, колишнє подружжя починають думати, як розвінчати в церкві.
До речі, врахуйте, що Православна церква дозволяє лише три церковних шлюбу.
Як подати прохання на розвінчання
Розвінчанням займається особливий церковний чин: архієрей. Йому і треба показати довідку, що підтверджує офіційне розлучення, свідоцтво про вінчання, свідоцтво про новий шлюб, а також пояснити, чому сталося розставання. У будь-якому Єпархіальному управлінні підкажуть, як краще скласти прохання на ім'я архієрея.
Щоб розлучитися офіційно, подружжя приносять в загс або суду заяву, надають свої паспорти, свідоцтва про народження дітей, висловлюють якісь матеріальні претензії. Для розлучення необхідно щире бажання обох з подружжя (або одного).
Архієрей ж розглядає лише дійсно важливі причини. Так, можна розлучитися, якщо один з пари почав змінювати, став незаконно жити з іншим партнером, змінив, скажімо, орієнтацію, хрестився в іншу віру. Діагнози «сифіліс, СНІД, алкоголізм, наркоманія», доведені медиками, теж можуть стати приводом для розлучення. Розвінчають і з людиною, зниклим без вести. Чоловік може розлучитися з дружиною, коли та погоджується на аборт, не поставивши дружина.
Якщо чоловік часто б'є дружину і дітей, посягаючи на їх життя і здоров'я, архієрей теж прийме рішення розвінчати пару.
Подаючи прохання на розвінчання, потрібно гарненько подумати, адже за цей крок віруюча людина буде відповідати перед Богом.