Мигдальна борошно: склад, властивості і особливості
Мигдальна борошно, яку з-за тонкого помелу і білого кольору часто називають також мигдальною пудрою, - це ні що інше як подрібнені зерна солодкого мигдалю. Хоча пудра білого кольору виходить тільки в тому випадку, якщо попередньо очищений мигдаль від шкірки, інакше борошно буде мати бежевий відтінок. Основна область застосування меленого мигдалю - кулінарія та конкретно кондитерське мистецтво. Прихильники правильного харчування і люди, що дотримуються низкоуглеводной дієти, використовують мигдалеву борошно ще частіше, замінюючи нею рафіноване борошно не тільки у випічці, але і багатьох інших стравах. У всіх випадках пудра з мигдалю чудово справляється з роллю згущувача, панірування і основи тесту. Але найкраще зарекомендувала себе:
Мигдальна борошно для марципану. Разом з цукровим сиропом вона утворює пластичну масу - їстівний «пластилін» для формування цукерок, декоративних фігурок та інших їстівних прикрас, десертного хліба і мн. ін.
Мигдальна борошно для макарун. Ці французькі тістечка на основі мигдальної пудри зараз перебувають на піку ресторанної моди.
Мигдальна борошно для торта використовується для випічки бісквітів, кексів, пирогів, хлібців та ін.
Очевидно, що мигдальний порошок у будь-якому випадку знайде собі застосування на вашій кухні. А заодно сприятиме здоров'ю домочадців, адже по живильній цінності він набагато перевершує рафіноване борошно. Мигдальна борошно зберігає хімічний склад і властивості цілих ядер. А це не менше 30% білка зі складним амінокислотним складом, цінні жирні кислоти, харчові волокна і складні (так зв. «повільні») вуглеводи. На відміну від зерновий борошна вищого сорту, практично позбавленої вітамінів, мигдальна борошно містить вітамін Е, вітаміни групи В і каротин. В ній багато калію, фосфору, магнію і кальцію. Зрозуміло, всі ці компоненти не зроблять солодкий десерт або цукрове печиво низькокалорійним і абсолютно нешкідливим тільки завдяки тому факту, що в його складі присутній мигдальний пудра. Але на тлі інших кондитерських виробів такі солодощі будуть краще. Вони володіють легким горіховим присмаком, особливо ніжною консистенцією і швидко насичують, так що багато ви не з'їсте навіть незважаючи на те, що будь-які страви з мигдальною борошном - це дуже смачно.
Мигдальна борошно в домашніх умовах
- Біла мигдальна борошно, або мигдалеву борошно з очищеного мигдалю - це білосніжна пудра, використовувана в рецептурі ніжних десертів, бісквітного тіста, деяких видів тістечок. Її приготування займає більше часу, тому що включає в себе чистку мигдалю від шкірки. Якщо ваш рецепт передбачає застосування саме білій мигдальної муки, то складіть мигдаль в глибокий посуд і повністю залийте дуже гарячою водою. Залиште на 5 хвилин, після чого злийте гарячу воду, а ядра промийте проточною прохолодною водою. Потім знову залийте окропом мигдаль і почекайте хвилин 10. Після закінчення цього часу розпарена шкірка легко зніметься.
Мигдальна борошно з неочищеного мигдалю використовується в багатьох рецептах, де колір пудри не відіграє ключової ролі, - наприклад, з шоколадом. Це і випічка, і салати, і багато інших страви. У цьому випадку підготовку мигдалю можна обмежити перебиранням від зіпсованих ядер і промиванням в прохолодній воді.
Очищений або просто вимитий мигдаль необхідно підсушити перед подрібненням, інакше замість порошку ви ризикуєте отримати м'яку мигдальне кашку. В ідеалі ядра слід розкласти одним рівним шаром в сухому і добре провітрюваному місці, бажано на світлі, і залишити мінімум на дві доби. Але, оскільки більшості сучасних кулінарів ніколи чекати так довго, то можна прискорити процес, висушивши мигдаль в духовці. Розігрійте її приблизно до 85°С. Застеліть деко пергаментом і насипте мигдаль в один шар, попередньо розрізавши кожне ядро ножем на 2-3 частини. Тримайте мигдаль в духовці не довше 20 хвилин, щоб він не підгорів і зберіг білий колір. За цей час разок перемішайте ядра. Висушити мигдаль можна і на сухій сковороді, але тоді вберегти його від пережарювання буде складніше. Підсохлий мигдаль повністю остудіть (можна навіть в холодильнику) і приступайте до помелу одним з таких способів:
- Мигдальна борошно в блендері. Насипте підсушений мигдаль в чашу блендера, не перевищуючи половини її обсягу. Увімкніть апарат на середній швидкості секунд на 20 потім постукайте по стінках чаші, щоб обтрусити прилиплі частинки борошна. Знову увімкніть на 20-30 секунд, збийте зі стінок і використовуйте готову мигдальну пудру за рецептом. Приготовлена в блендері, вона буде мати не такий тонкий помел, який здатна дати кавомолка.
Мигдальна борошно в кавомолці вимагає особливого підходу, зате виходить дуже тонкою і ніжною. Але, якщо пристрій буде працювати дуже довго, то леза встигне нагрітися і замість борошна перетворять мигдаль в пасту. Тому подрібнюйте мигдаль в кавомолці короткими серіями по 15-20 секунд, роблячи між ними перерви.
Мигдальна борошно без кавомолки може бути зроблена в кухонному комбайні (вибір режиму залежить від особливостей моделі) або навіть м'ясорубці. У другому випадку обов'язково прокрутіть мигдаль кілька разів, щоб розбити вцілілі великі шматочки ядер.
Бажано використовувати мигдальне борошно зразу ж після приготування. З часом вона втрачає свій тонкий аромат і злежується у грудочки. Незважаючи на те, що жирні кислоти в мигдалі і мигдальної муки знаходяться в стійкій формі і не прогоркають, окислювальні процеси краще запобігати. Для цього зберігайте залишилася мигдалеву борошно в банку під щільною кришкою без доступу вологи і використовуйте при першій можливості. Перед додаванням в тісто неодмінно просійте борошно через сито. В принципі, зберегти мигдалеву борошно надовго теж можна - але тоді її доведеться пересипати в герметичний пластиковий контейнер і покласти в морозилку. Але в цілому, як бачите, і приготування і використання мигдальної муки не представляє особливої складності і не доставляє великих клопотів. І вже точно губляться на тлі тих можливостей, які надає мигдальний пудра вмілому і винахідливого кулінару. Тому бажаємо вам натхнення і, звичайно, приємного апетиту!
- Мигдальна борошно в блендері. Насипте підсушений мигдаль в чашу блендера, не перевищуючи половини її обсягу. Увімкніть апарат на середній швидкості секунд на 20 потім постукайте по стінках чаші, щоб обтрусити прилиплі частинки борошна. Знову увімкніть на 20-30 секунд, збийте зі стінок і використовуйте готову мигдальну пудру за рецептом. Приготовлена в блендері, вона буде мати не такий тонкий помел, який здатна дати кавомолка.