Як відчистити ванну до блиску?
Практично кожна господиня стежить за чистотою санфаянса в своїй квартирі. Однак, настає той момент, коли ванна перестає радувати всіх мешканців будинку своєю первозданною чистотою. Багато жінок задаються питанням: «Чому це відбувається?» Відповідь на це питання залежить від багатьох умов. На чистоту ванної кімнати впливають багато факторів, зокрема, якість водопровідної води. Як допомогти санфаянсу зберегти первозданний блиск? Давайте розберемося! Перш, ніж починати прибирання
Перед тим, як починати прибирання у ванній кімнаті, важливо ретельно підготувати екіпіровку.
Перше - це рукавички для захисту шкіри рук. Дуже важливо надягати рукавички під час прибирання ванної, так як дуже часто ми використовуємо досить агресивні чистячі засоби. Друге - це фартух. Під час чищення санфаянса ви можете випадково забруднити одяг, а відбілювачі та чистячі засоби буде практично неможливо відіпрати. Третє - це маска або респіратор для захисту дихальних шляхів.
Це важливо!
Якщо ви страждаєте від алергії, то вам краще не займатися читанням ванної кімнати. Багато чистячі засоби при попаданні на шкіру можуть викликати сильне роздратування!

Чистимо ванну до блиску - основні способи!
Для ефективного очищення ванни до блиску в домашньому господарстві можна знайти велику різноманітність відповідних коштів.
  • Сода . Це воістину універсальний засіб, який використовують абсолютно всі господині без винятку. Сода чудово видаляє з поверхні ванни вапняний наліт, іржу та інші забруднення. Для того, щоб це народний засіб діяло більш ефективно, необхідно взяти 3 столові ложки питної соди і 2 ложки кальцинованої соди, ретельно перемішати . Після цього нанести отриману суміш на поверхню ванни і залишити на 30-40 хвилин. Для посилення ефекту по закінченні визначеного часу можна додати відбілювач (з розрахунку 1 пакетик на 1 ванну стандартних розмірів) і залишити на одну годину. Після цього, ванну необхідно ретельно змити.
    Ефективність способу: 90%
    Результат приголомшливий. Ванна засяє як нова. Такий спосіб підійде навіть для самих в'їдаються плям і забруднень, що накопичувалися на поверхні санфаянса протягом довгих років.
    Лимонна кислота. Це народний засіб чудово справляється з жовтизною у ванній кімнаті. Для очищення санфаянса за допомогою лимонної кислоти розведіть один пакетик кошти у 200 мл теплої води, а потім за допомогою м'якої губки обробіть поверхню ванни. Через півгодини ванну можна обполіскувати.
    Ефективність способу: 80%
    Результат: Відмінний. Підійде для очищення вапнякового нальоту.
    Оцет. Це народний засіб підійде для нової сантехніки, що в процесі експлуатації втратила свій блиск. Щоб найбільш ефективно використовувати оцет, можна надійде такий спосіб: змочіть кілька м'яких ганчірок у 5% розчині оцту, а потім застеліть ними поверхню ванни, бажано у найбільш «проблемних» місцях. Через пару годин видаліть ганчірочки і ретельно промийте поверхню ванни.
    Ефективність способу: 60-70%
    Результат: хороший. Але підходить винятково для нового санфаянса.
    Нашатирний спирт. Нашатир відмінно допомагає господаркам боротися з вапняковим нальотом. Для того, щоб очистити забруднення з поверхні ванни, необхідно приготувати розчин з розрахунку три столові ложки нашатирного спирту на склянку води. Після приготування розчину необхідно акуратно протерти всю поверхню ванни змоченою в розчині м'якою губкою або ганчіркою, почекати 15-20 хвилин, а потім ретельно змити.
    Ефективність способу: 70-80%
    Результат: відмінно видаляє вапняний наліт, однак, залишає специфічний запах, тому після чищення ванну бажано добре провітрити.
    Чистячі засоби. Ринок господарських товарів сьогодні просто переповнений різними засобами, обіцяють очистити вашу ванну кімнату всього за пару хвилин. Дійсно, сьогоднішній вибір чистячих засобів радує око дослідної господині. На жаль, не всі з представлених товарів дійсно ефективно видаляють наліт з поверхні ванни.
    Найбільш ефективними є:
    Пемолюкс - це класичне засіб, якому довіряють багато господині в нашій країні. Чудово очищає навіть найскладніші забруднення з поверхні емальованої ванни, завдяки входить до складу засобу соди.
    Сарма - відмінне рідкий засіб, не дряпає поверхню, видаляє наліт і інші забруднення з поверхні ванни. Єдиним мінусом при використанні цього засобу є наявність різкого запаху хлору.
    Сіф і Комет - універсальні засоби для чищення всього санфаянса. Підходять для регулярного застосування.
    Це лише деякі з представлених на ринку варіантів побутової хімії. Лише перепробувавши більшість з них, досвідчена господиня сама вирішить, який саме варіант їй підходить більше.
    Ефективність способу: 95%
    Результат: блискуча ванна і відмінний настрій!
    Що не можна робити!
    Ні в якому разі не намагайтеся чистити ванну за допомогою бензину, ацетону, хлору, а також прального порошку і абразивної пасти. Ці кошти можуть нашкодити покриттю ванної. Крім того, не варто застосовувати металеві щітки і скловолоконні губки.

    Золотим правилом при очищенні поверхні ванни від вапняного нальоту та інших видів забруднень є регулярність. Робіть прибирання ванної кімнати не рідше, ніж 1 раз в тиждень і від ваших проблем не залишиться і сліду.