Традиційним домашнім святом нині не здивуєш нікого. Щедро накритий стіл і хоровий спів після кількох чарок спиртного напою - ось, власне, і всі його ознаки. Нудно? Банально? І справді, справжні господарі повинні прагнути не тільки до того, щоб гості добре поїли і випили, але і до того, щоб цікаво організувати їх дозвілля, а самим стати хорошими массовиками-витівниками.
Як же організувати домашній свято, щоб він приніс масу позитивних емоцій і надовго запам'ятався гостям?
Готуємо сценарій свята
Безумовно, хід проведення святкового вечора потрібно продумати заздалегідь. Адже далеко не кожен може експромтом провести ігри та конкурси, зробити всі приготування за годину до зустрічі гостей. Так і навіщо все робити поспіхом?
У першу чергу, зверніть увагу на тих людей, яких ви збираєтеся запросити (вже запросили на свято. Будуть тут люди різних поколінь або переважно ровесники. Родичі це, друзі або колеги по роботі. Представники однієї або різних соціальних груп. Холості або сімейні пари. Чоловіки, жінки або ті та інші.
Насправді, від цього багато в чому буде залежати сценарій проведення домашнього свята.
Як організувати домашнє свято.
Адже те, що добре підійде для одних гостей, буде абсолютно неприйнятним для інших. І не треба бути тонким знавцем людської психології, щоб зрозуміти, що можна, а що не можна в тій чи іншій ситуації. Наприклад, конкурси з деякою часткою непристойностей пройдуть на «ура» в компанії молодих людей і будуть сприйняті з подивом там, де серед гостей будуть діти або літні люди.
Організація домашнього свята залежить також і від його приводу. Ювілей або дитячий день народження, зустріч шкільних друзів або дівич-вечір, Різдво або 23 лютого - тему свята обов'язково потрібно обіграти в прикрасі приміщення, сервіровці столу, іграх та конкурсах, подарунки і сюрпризи. Це створить неповторну і незабутню атмосферу свята.
Запрошуємо гостей

Згідно з правилами пристойності, гостей треба запрошувати приблизно за тиждень-два до наміченої події. Будьте оригінальні, не обмежуйтеся телефонним дзвінком або усним запрошенням. Заінтригуйте своїх гостей! Приготуйте цікаві запрошення листівки - нехай гості заздалегідь зрозуміють, що цього разу їх чекає незвичайний домашній свято.
Прикрашаємо приміщення
Проявіть фантазію, прикрашаючи приміщення. Прикраси повинні бути тематичними, тобто нагадувати про те, з якого приводу влаштовується свято. Прикрасьте кімнату сніжинками у переддень Нового року, гірляндами квітів в день 8 березня, сердечками і амурчиками в День всіх закоханих. Повітряні кулі підійдуть для дитячого дня народження, вітальні плакати - для ювілею, стінгазети з фотографіями - для зустрічі однокласників.
Сервіруємо стіл
Сервіровка столу крім стандартних правил, також повинна відповідати того чи іншого свята. Скористайтеся яскравим дитячим посудом в дитячий день народження, прикрасьте стіл салфетницей у вигляді двох лебедів у річницю весілля, придбайте іменні келихи до зустрічі друзів. Гості по достоїнству оцінять вашу винахідливість.
Страви також можуть носити святковий характер. Дітей порадують «мишки» з печінкового паштету і забавні бутерброди у вигляді Губки Боба. Для романтичного вечора гарні всілякі варіації на тему сердець (торт, печиво, желе). Для вечірки з друзями чудово підійдуть страви-сюрпризи (пиріг з запеченої в нього монеткою, вареники, серед яких один - з чайної ложки солі (перцю) - до багатства, удачі і т.д.)
Проводимо конкурси та ігри
Існує кілька різновидів ігор і конкурсів, а їх вибір залежить від багатьох факторів.
Інтелектуальні конкурси гарні для домашніх свят у колі сім'ї. Це різні варіації на тему передач «Поле чудес», «Хто хоче стати мільйонером?», «Слабка ланка» і т.д. Такі конкурси вимагають ґрунтовної підготовки від ведучого (складання питань, підготовки потрібного реквізиту, призів), а також певної зацікавленості гостей (якщо ви бачите, що гості зовсім не налаштовані на «мозковий штурм», краще відмовитися від проведення інтелектуальних конкурсів).
Як організувати домашнє свято.

Жартівливі ігри та конкурси чудово підійдуть для компанії друзів, сімейних пар, вечір і парубочий. Вони не вимагають багато часу для організації та проведення, гарантують хвилини веселощів і сміху. Часто такі ігри організовуються спонтанно, а у вас в запасі повинно бути кілька сценаріїв подібних витівок.

Рухливі
ігри - відмінний варіант для дитячого свята. Веселі старти та їм подібні конкурси завжди по душі активної дітлахам. Втім, рухливі ігри можуть з успіхом організовуватися і у дорослої компанії. Як варіанти - конкурс на кращий танець або гра в дартс (домашній гольф, боулінг).

Пісенні
конкурси підійдуть практично для будь-якої компанії. Хто згадає більше пісень на тему зими (Новий рік) або пісень, присвячених жінкам (8 березня); пісень, в яких згадується ім'я іменинника (день народження) або пісень про Батьківщину (23 лютого) - варіантів може бути маса. А принадність пісенних конкурсів у тому, що вони практично не вимагають попередньої підготовки.
Конкурси «під чарочку» . Якщо ви знаєте, що на святі збереться компанія любителів випити, підготуйте кілька конкурсів «на п'яну голову» - адже є і такі! Брати участь у них тверезій людині в голову не прийде, а от випівшему вони припадуть до душі.
Готуємо призи
Призи для конкурсів повинні бути швидше символічними або жартівливими, ніж серйозними. Також можна зробити своїми руками медалі та дипломи. «Заводила вечора», «Міс Посмішка», «Містер Тверезість», «Душа компанії» - такі звання порадують гостей, залишать приємні враження про проведений вечір.

Організація та проведення домашнього свята - процес творчий, що вимагає певних витрат часу, попередньої підготовки. Захоплення гостей, їх вдячність за цікаво проведений вечір будуть гідною нагородою за всі ваші зусилля.