Як вчитися приймати подарунки: особливості та поради
Якщо ви хочете навчитися цього мистецтва, ви повинні дотримуватися певних правил і норм прийому будь-якого подарунка. Наприклад, у випадку, якщо ви заздалегідь були в курсі того, що вам подарують вам потрібно все одно показати своє здивування і радість. Ось тільки перегравати не варто. Відкривати подарунок необхідно охоче, адже ваше байдужість може образити дарувальника. До речі, деякі подарунки можуть знайти застосування в цей же момент (свічки, серветки, прикраси).
Якщо ви дійсно в повному захваті від подарунка, не треба приховувати своїх емоцій. Краще всього поставити дарувальника, що завдяки йому зміг втілитися в життя ваше найзаповітніше бажання. Ну, а якщо вас розчарував подарунок, ви повинні вести себе так, щоб цього не було видно з боку. До речі, брехати в такий момент просто необхідно. Тому що людина, який подарував подарунок, зовсім не винен з-за того, що не догодив вам.
А ось якщо подарований вам подарунок в себе включає дуже дорогу річ, а ви в силу своїх моральних міркувань просто не можете прийняти як дарунок (вам незручно, так як нічим «отдариться» чи є відчуття, що подарунок зроблений в корисливих цілях), вам все-таки варто відмовитися без зайвих сумнівів. Найкраще в такий момент аргументувати свою відмову, посилаючись на те, що вам не дозволяють (хлопець, мама, чоловік) приймати такі подарунки або пояснити ситуацію в доступній формі, як вона є. Приймати подарунок після тривалих сумнівів також не варто.
Крім усього іншого ніколи не варто обговорювати в присутності гостей чиїсь невдалі подарунки, так як це досить негативна звичка. До речі, самих гостей це може змусити сумніватися в корисності своїх подарунків. Також не варто всіляко намагатися вимагати подарунки від рідних і близьких, якщо вони вирішать потрібне порадувати вас подарунком, то неодмінно це зроблять самі.
Етикет прийому подарунком
Вам варто завжди навчитися приймати будь-який подарунок, висловлюючи свою вдячність у словах, діях і навіть у погляді. У цей момент варто посміхатися і говорити слова подяки, дивлячись дарувальнику в очі, не відводячи свого погляду на подарунок. Однаково щиро варто дякувати всіх гостей в незалежності від вартості і необхідності подарунка, нехай кожен із запрошених залишається з думкою, що йому вам вдалося догодити. Знімати упаковку рекомендовано при самому дарувальника, після чого ви можете сміливо розглянути подарунок і схвально про нього відгукнутися. У цій ситуації ви повинні дотримуватися ввічливого тону абсолютно з кожним людиною, що вирішив порадувати вас своїм презентом. Подарований букет квітів відразу потрібно поставити у вазу з водою, а не відкладати в сторону, тому вам рекомендовано забезпечити кімнату потрібною кількістю ваз для квітів. Ці букети потрібно розмістити в кімнаті, де знаходяться запрошені. До речі, буде дуже приємно, якщо ви протягом свята зайвий раз підкреслить красу букета і в черговий раз висловити свою подяку за нього. Аксесуари та прикраси, якщо дозволяють обставини, можна приміряти відразу. Деталь інтер'єру зазвичай розміщують на видному місці. Їстівним подарунком або напоями прийнято пригощати інших гостей, а не ховати його в затишне місце. Все це потрібно робити заради того, щоб не поставити гостей в незручне становище через те, що вони не будуть знати, що робити з подарунком в їх руках. До речі, деякі подарунки, що не потребують термінового відкриття, можна складати в спеціально відведеному для цього місці. І не забудьте взяти на замітку, що забирати подарунки в іншу кімнату вважається дуже поганим тоном і неповагою до гостей.