Як економити воду
Маленька синя кулька на тлі Землі відображає обсяг усієї води на нашій планеті, і лише 2,5% цієї води - прісна. Багато людей не цілком розуміють, навіщо потрібно економити воду: адже її кількість у природі статично, і в процесі кругообігу вона постійно очищається: водяна пара перетворюється в дощ, наповнюючи озера, річки і сховища ґрунтових вод. Однак водний криза наростає і вже відчувається не тільки в Африці, але і в розвинених країнах - і все тому, що люди використовують запаси прісної води швидше, ніж природа може поповнити їх природним шляхом.
Справа не тільки в тому, що населення планети зростає: значну частину води споживає промисловість і тваринницькі ферми. Кожен рік споживання води у світі збільшується на 7%. У багатьох країнах легкий доступ до чистої і недорогий воді створює ілюзію її необмежених запасів, однак питна вода розподілена по планеті нерівномірно - тому поки ми витрачаємо дорогоцінну рідину направо і наліво, в ряді південних країн люди навряд чи можуть дозволити собі склянку води.
Тепер трохи статистики: в країнах, де вода доступна, середній людина використовує 150-400 літрів води в день. І це захмарний показник безпечності та безвідповідальності перед лицем планети! Щоб бути здоровим, людині достатньо випивати в день близько 2-3 літрів рідини на добу. А решта? Звичайно, вода витрачається на гігієнічні процедури і прибирання, проте солідна частина води людиною взагалі не використовується - вона витрачається у вигляді різного роду витоків.
Спочатку нам здається, що раз ми не залишаємо кран без потреби відкритим, то витрачаємо воду раціонально - однак ми просто не помічаємо, що насправді нам потрібно куди менше рідини для виконання звичних завдань. А варто встановити лічильники для води, і допомогу природі відгукнеться вдячністю вашому гаманцю. Навіть зовсім не економлячи воду, ви будете платити на 30% менше за комунальні послуги - а якщо ще й візьмете на замітку наступні поради, то скоротіть непотрібні витрати більш, ніж удвічі. Отже, як будемо економити?
Замочування посуду перед миттям

Як економити воду

Цей простий рада не тільки допоможе легше видалити пригорілі залишки їжі, але і заощадить багато води. Так що якщо у вас є дві раковини, одну заткніть пробкою і наповніть водою: через годину посуд можна мити, а сковорідки і каструлі можуть в такому вигляді і «переночувати». Якщо другий раковини немає - не біда: використовуйте для замочування велику каструлю або іншу ємність. У час миття спочатку протріть всю посуд мильною губкою, а потім обполосніть водою (обов'язково проточною!)
Хоча існує дуже простий, приємний і корисний спосіб не бруднити посуд взагалі: як можна рідше готувати нездорову смажену їжу і переключитися на «легкі» продукти (овочі, фрукти, горіхи, молочна), після яких посуд досить сполоснути під краном.
Використання «вторинної» води

Як економити воду

Воду, колишню у вживанні, можна використовувати для поливу кімнатних рослин: коли наступного разу ви будете мити фрукти, овочі або зелень, поставте на дно раковини ємність для збору води. Якщо «вторинної» води набереться більше, ніж необхідно рослинам, можна використовувати її для замочування посуду або миття підлоги в кухні. В Австралії, наприклад, сьогодні збирають всю воду, використану на кухні або у ванній: вона подається у зливні бачки і витрачається на миття автомобілів.
Грамотні водні процедури

Як економити воду

Чи знаєте Ви, що на щоденний п'ятихвилинний душ витрачається стільки ж води, скільки середня людина в країнах витрачає за добу? Кожну хвилину витікає 5-7 галонів (18,93 - 26,5 літрів) питної води. Про прийом ванни і говорити не варто - це менш гігієнічно, але дуже дорого! Однак є кілька простих способів економії води в душі. Можна хоча б іноді приймати душ разом зі своєю другою половиною - це скоротить витрату воду майже в два рази. Крім того, варто задуматися про установку економічного розсіювача для душу: він економить 30-50% води.
Якщо ви користуєтеся рідким милом для миття рук, то, перш ніж включити кран, намильте їх - залишиться тільки сполоснути їх і злегка «бризнути» на мильну вентиль. Під час чищення зубів не слід залишати кран відкритим (хоча нам здається, що це цілком природно). Таким чином можна економити пару раз в день по 10 і більше літрів води - тобто мінімум 600 літрів за місяць! Можна просто налити води в стакан або велику кружку - її цілком достатньо для полоскання рота.
Установка економної техніки

Як економити воду

Сьогодні існують крани з детекторами руху, які автоматично перекривають воду, якщо ви прибрали руки. Це дуже зручний спосіб економити воду, оскільки сенсорний кран подає воду виключно по мірі вашої потреби.
Не завадить в будинку і сантехніка з низькою витратою води. Для порівняння: старі моделі туалетів вкрай неефективно використовують воду під час змивання - до 25 літрів, в той час як економічним моделям достатньо і 4 літрів. Можна обійтися і без дорогих покупок: наповніть 2-літрову пластикову пляшку водою і помістіть в бачок води в нього буде набиратися менше, що дозволить автоматично заощадити до 20 літрів на день.
Усунення витоків води

Як економити воду

Перевірте свої крани, труби та сантехніка: навіть незначні, на перший погляд, витоку води можуть відправляти прямо в каналізацію до 300 літрів води на місяць. Витоку води підступні, оскільки не завжди помітні. Але зливний бачок (який найбільше схильний цієї напасті) можна легко перевірити: зніміть кришку бачка і додайте у воду харчовий барвник - якщо через кілька хвилин чаша унітазу забарвиться, значить пора ліквідувати протікання. Несправний кран, як це не смішно звучить, теж витрачає багато води - повільно і непомітно, він здатний пропустити через себе до 10 літрів води на добу - нескладно помножити цю цифру на кількість днів у місяці, щоб підрахувати збитки (за рік набереться приблизно 27 ванн води). Тому бути пильним і твердо протистояти «партизанському» витраті води.
Як економити воду