Відпарювач для одягуПобутові відпарювачі для одягу увійшли в наш повсякденний побут не так давно, але вже встигли здобути собі славу зручних і практичних пристроїв. Наївно буде вважати, що техніка є агрегатом єдино для приведення пом'ятою одягу в цивілізований вигляд. Насправді це пристрій має куди більше варіантів використання: воно здатне виводити старі плями з одягу і меблів, знищувати мікроби, бактерії та навіть пилових кліщів у будь-яких видах тканин, включаючи плюшеві іграшки і постільну білизну, а також усувати неприємні запахи. І якщо ви вже остаточно утвердилися в бажанні придбати собі такого безцінного помічника, то для початку доведеться відповісти на декілька запитань, щоб зрозуміти, який саме вибрати агрегат.
Запитайте себе, як часто ви збираєтеся використовувати відпарювач? Віддасте ви перевагу функціональним, але громіздкому приладу або ж віддасте перевагу компактний з втратами потужності? Які матеріали і одяг, і з якою метою ви збираєтеся обробляти своїм відпарювачем? І, нарешті, яку суму ви можете витратити, щоб у списку вашої побутової техніки з'явився цей прилад?
А поки ви відповідаєте подумки на ці питання, ознайомтесь з видами відпарювачів, їх відмінностями друг від друга, характеристиками і тими функціями, які вони можуть виконувати.
Потужність відпарювача
Якщо говорити в загальному, то відпарювачі для одягу простіше розділити на дві групи - пристрої потужністю більше 1800 Ватт і пристрої потужністю менше 1800 Ват. Перші називають «універсальними» за те, що вони через свою потужності можуть впоратися фактично з будь-якою тканиною в будь-якому її стані. Зазвичай такі відпарювачі купують для промислового використання в хімчистках, ательє і магазинах готового одягу. Якщо ж вам потрібен відпарювач виключно для домашнього використання, то краще вам вибрати агрегат потужністю менше 1800 Ватт - він компактніше, зручніше у використанні і, зрозуміло, помітно дешевше. Домашній відпарювач з такою ж легкістю отпарит практично всі види звичних нам тканин - бавовна, трикотаж, синтетику, льон і бавовняні тканини. Легкі труднощі, які лише змусять вас витратити трохи більше часу на обробку речі, можуть викликати хіба що джинси з щільного деніму або тепле шерстяне пальто.
Резервуар для води у відпарювачі
Мало хто дає цей пункт уваги при розгляді варіантів відпарювачів, однак в процесі експлуатації громіздкий і незручний або, навпаки, недостатньо об'ємний резервуар для води здатні завдати чимало нервових хвилин. З одного боку, пристрої з великим резервуаром, що вміщує велику кількість води, набагато довше працюють без перерви, ніж їх «стрункі» побратими. Однак разом з обсягом приходить і вага, і в якийсь момент руки можуть елементарно втомитися тримати важкий відпарювач, особливо якщо йде процес відпарювання, приміром, штор. З іншого боку, постійно бігати в ванну, щоб наповнити маленький резервуар новою порцією води - не є саме приємне розвага. Хоча завжди можна поставити поруч з місцем роботи пляшку з водою, щоб наповнювати ємність по мірі її використання, тим більше що після від'єднання ємкості з водою прилад продовжує спокійно працювати близько 7 хвилин.
Розміри відпарювачів і ергономіка
Розміри відпарювача ви можете також вибрати самостійно, тим більше що на сьогоднішньому ринку дуже великий вибір габаритів на будь-який смак. Є зручні відпарювачі з вузьким довгим корпусом, які зручно зберігати у вузькому просторі комори або за дверима. Існують навіть ультра-компактні дорожні відпарювачі, які, вирушаючи у подорож, ви можете кинути в свій чемодан, щоб у відпустці або відрядженні спокійно привести в порядок вечірнє плаття або діловий костюм.
На сьогоднішній день багато конструкції відпарювачів вертикального типу комплектуються розсувними плічками для одягу, а також висувними вертикальними штангами для обробки тих же штор або ламбрекенів або поверхонь недоступних місцях.
Режими відпарювачів
Наявність регульованих режимів на отпаривателе для одягу дозволяє контролювати потужність і напір пара, який впливає на тканину, тим самим дозволяючи обробляти тонкі і ніжні текстури. На перший погляд, це дуже корисна функція, однак практика показує, що в житті здебільшого пристрій використовується на максимальному рівні потужності, тому багаторежимний відпарювач для одягу підійде для експлуатації хіба що в тих же ательє та хімчистках. Для домашнього використання цілком можна вибрати побутової малопотужний відпарювач з одним єдиним фіксованим режимом напору пара.
Особливості відпарювачів
Ще кілька слів про ті тонкощі, які можуть вплинути на ваш вибір в процесі покупки відпарювача для одягу.
По-перше, багато прилади, особливо дорогі, часто мають переваги за якістю води, і заправляти їх можна не інакше ніж дистильованої рідиною, інакше вони швидко виходять з ладу.
Також потрібно звернути увагу на матеріал, з якого виготовлений сам праску пристрою. Фактично різниці між пластмасовим і металевим праскою немає, але металевий в силу своїх фізичних властивостей нагрівається сильніше, тим самим краще розгладжуючи тканина.
Крім того, різні моделі відпарювачів для одягу можуть комплектуватися додатковими аксесуарами: щіточкою для одягу, затиском для штанів, допомагає наводити на їх стрілки, рукавичкою для захисту вільної руки від гарячого пара, плічками для фіксації та зручності відпарювання або пристосуванням для обробки комірів і інших щільних ділянок.
Також існують спеціальні відпарювачі для одягу з хутра та прилади, які не просто подають пар до тканини, але роблять це під тиском близько 3,5 бар, що істотно підвищує якість відпарювання.
Ще один момент. Багато моделі відпарювачів для одягу видають при використанні краплі конденсату, що утворюються при виробленні пара. В цілому це не є недоліком і нормально для цього пристрою, проте може стати деяким незручністю при обробці тонких і чутливих тканин, наприклад, шовку. Тому якщо у вашому гардеробі присутня значна кількість таких делікатних речей, то при покупці відпарювача обов'язково зверніть увагу або уточніть у продавця, чи допускає конкретна модель відпарювача каплеобразование. Якщо ні, то вашим шовкових блузок і сорочок нічого не загрожує.
Виробники відпарювачів
Сьогодні полиці магазинів рясніють отпаривателями від самих різних виробників. І багато покупців воліють зупинятися на зарекомендували себе назвах начебто німецької, американської або італійської техніки. Однак варто враховувати, що більшість виробничих потужностей навіть маститих марок знаходяться на території Китаю, тому на виході ви все одно отримуєте відпарювач «made in China». До того ж чимала частина ціни, закладеної в такі відпарювачі, є ціною «шильдика», тобто фактично переплатою за лейбл відомої фірми. Тому не варто йти на поводу у рекламістів, а тверезо оцінювати техніку за її функціоналу, а не найменуванню, провівши тест, який доступний в більшості сучасних магазинів.
Проте один момент при виборі виробника все-таки ми хотіли б порадити врахувати. При покупці в магазині, зверніться до консультанта або продавця, чи можна докупити до отпаривателю додаткові або запасні частини, наприклад, запасний шланг. Якщо марка не має в своєму розпорядженні такими запчастинами, точно так само, як не дає гарантію на свою продукцію і сервісне обслуговування, то можна зробити висновок, що цей виробник просто несерйозно ставиться до свого споживача, і викреслити його зі списку потенційних постачальників.