Букети з живих квітів додадуть в домашню атмосферу тепло і затишок, а також допоможуть порадувати ваших близьких людей. Щоб створити красивий букет, не обов'язково йти до флориста, це можна зробити і самостійно. Як зробити букет з квітів самому? Достатньо знати тільки ази цієї майстерності і трохи попрактикуватися. Не бійтеся експериментувати і тоді ви зможете створити чудові і унікальні квіткові композиції.
Квіти і кольору
Для початку ви повинні визначитися з вибором потрібної вам колірної гами і підібрати основні квіти, які ви хочете бачити у своєму букеті (це можуть бути лілії, троянди, гвоздики, іриси та ін). Покладіться на свій смак і не озирайтеся на інших, ви можете сміливо задіяти все ваше уяву. Гармонійно і красиво будуть виглядати букети однотонні, складені з квітів з різною насиченістю відтінків одного і того ж кольору. Якщо в букеті виникає дисгармонія, це легко можна виправити. У нього просто треба додати білі квіти, адже вони поєднуються практично з будь-якими відтінками.
Важливо пам'ятати про те, що не всі квіти сумісні один з одним. Потрібно враховувати цей нюанс, щоб букет з квітів зберігся як можна довше. Так, нарциси, троянди, гвоздики і конвалії, як правило, не будуть уживатися з більшістю інших видів, лілії будуть пригнічувати волошки, маки і ромашки, нарциси складно співіснують з тюльпанами. Однак є такі рослини, які цілком прийнятні в будь-яких букетах і можуть продовжувати життя іншим кольорам, до них відносяться гілочки туї або герані.
У композицію також можна додати гілочки сухостою, зелень або інші дрібні «оживляючі» квіти. Крім того часто букет доповнюють мереживами, стрічками, пластиковими метеликами та іншими декоративними елементами. Завершеність вашої композиції може надати вдало підібрана вишукана упаковка. Тільки пам'ятайте, що ваш букет - це не новорічна ялинка, так що сильно старатися з різними прикрасами не слід.
Форма
Круглі букети. Їх можна складати з квітів різної довжини, так і однаковою. Для складання такого букета, ви повинні в одній руці тримати центровий квітка, а другою рукою додавати наступні по одному. Зверніть увагу, що в такому букеті стебла квітів стикаються в тому місці, де їх зв'язують, бо кожен наступний квітка потрібно прикладати трохи навскоси (ніби по спіралі). В результаті стебла повинні проектувати коло, коли ви ставите їх на стіл. Не забувайте додавати оранжеровочну зелень в процесі складання букета. Коли він буде повністю готовий, зв'яжіть його в місці зіткнення стебел.
Односторонні букети. Вони збираються з рослин, у яких різна довжина квітконосів, таким чином, що «заповненої» виходить тільки зовнішня сторона букета. При цьому більш довгі рослини розміщаються позаду, короткі - спереду, своєрідними ярусами. Зелень для аранжування найчастіше заповнює букет і спадає з нього. У центрі букета розміщуються найбільш яскраві і великі квіти, інші розташовуються по краях.
Лінійні букети являють собою свого роду підвид односторонніх. Вони складаються з декількох рослин, до яких додають згинальні стебла, ажурні гілки та інші елементи, які роблять букет, що відрізняється своєю графічністю.
Бутоньєрка. Під цією назвою ховається маленький букет розміром зазвичай близько дециметра в діаметрі, що складається з свіжозрізаних квітів, якими прикрашають головні убори, зачіски, сукні, столи і т. д. Найчастіше вони складаються з одного великого квітки або декількох маленьких на тлі декоративної зелені. Бутоньєрки намагаються робити довго не в'янучих квітів і листя, домагаючись того, щоб перші виглядали свіжими, а другі - глянцевими. Щоб збільшити час «життя» бутоньєрки, її складові частини (листя і квіти) перед складанням тримають у воді не менше чотирьох годин. Після цього кінці стебел вмочують у розплавлений стеарин, щоб запобігти виділенню соку. Кріпиться такий вид букетів за допомогою тонкого дроту, яка потім маскується вузькою стрічкою або стрічкою. Якщо бутоньєрка збирається з троянд, то бутон квітки відділяють від стебла, дріт розміщується в нижній частині бутона і потім обробляється тасьмою.