Під час чергового ремонту квартири або будинку багато замислюються над тим, як вибрати колір шпалер. Під час вибору колірної гами шпалер для кімнат враховуються багатьма вже апробовані твердження: синій колір - пригнічує, зелений - заспокоює, червоний - збуджує і ін. Таке твердження дійсно є вірним, але воно занадто загальне. У кожної людини є свої особливості колірного смаку та сприйняття кольору. В наш час для визначення кольору існують спеціальні каталоги. В таких каталогах існує безліч зразків, також різних його відтінків.
Вибір кольору шпалер
Велику роль при виборі кольору шпалер грає кількість кольору і тривалість впливу. Кількість кольору - це відсоток площі (найближчій) якого-небудь певного кольору щодо всього простору, яке ми оглядаємо. Розглянемо деякі властивості кольору шпалер, вплив кольору на самопочуття і настрій людини. У чому колірна гамма кімнати визначає те, як буде відчувати себе в ній людина. Це працездатність, настрій, емоційний стан. Тому при виборі кольору шпалер необхідно максимально створити за допомогою кольору комфортну атмосферу.
Шпалери вишневого, червоного, бордового кольору, швидше за все, створять тривожну, гнітючу атмосферу в кімнаті. Такі шпалери можуть порадувати людину перший час. Після настане загальна перевтома, роздратування. Малиновий тон шпалер - це холоднуватий відтінок рожевого тону. У більшості випадків такий колір шпалер сприймається бадьорим і свіжим. Якщо вам подобаються промені призахідного сонця, то зупиніть свій вибір на шпалерах рожевих тонів.
Розглянемо шпалери холодних кольорів. Темно-сині і яскраво-сині шпалери непогано підходять для стін житлових кімнат, але для кухні їх вибирати не рекомендується. Справою смаку також є такі кольори шпалер, як сірі, сіро-блакитні, блакитні, сріблясті. Сріблясті відтінки надають відчуття чистоти і прохолоди. Але все ж, такі відтінки «холоднуваті» в психологічному плані і самотнім людям зупинятися на них все-таки не рекомендується. Відтінки зеленого кольору («морської хвилі», смарагдовий, яскраво-зелений) - вони дуже «психогигиеничны» і в насиченому і в освітленому варіантах. Такі шпалери краще всього вибирати для кімнат з невеликою площею. Якщо занадто багато в кімнаті зеленого кольору, то це може призвести до апатії і «зеленої тузі».
Помаранчевий колір шпалер збуджує апетит і прекрасно підійде для кухні. Для кімнати такі шпалери не підходять, так як довге перебування вод вплив такого кольору діє на психіку і зір. Світліші відтінки шпалер світло-зеленого і лимонно-жовтого кольору можуть здатися на перший погляд простуватими, але при множинних тестуваннях виявлено, що такі шпалери здатні підняти настрій. Стабільний і спокійний настрій при цих колірних гамах може зберігатися у людини нескінченно довго.
Нюанси, які потрібно враховувати при виборі кольору шпалер
У виборі кольору шпалер зверніть увагу на деякі важливі правила. Зверніть увагу на кімнату, яку ви хочете обклеїти. Візуально допоможе збільшити кімнату шпалери помірних кольорів з рідкісним і дрібним малюнком. Помірні кольору шпалер не викличуть роздратування, а яскраві кольори шпалер добре використовувати в робочій зоні і зоні відпочинку.
Висоту стін дозволять збільшити шпалери з полосами, причому вертикальними. Кольори шпалер повинні бути контрастними, краще, щоб були розмитими краю смужок.
Нерівні стіни добре ховаються за допомогою фактурних шпалер, де гармонійно поєднуються кілька відтінків того чи іншого кольору. У разі якщо ваші стіни будуть прикрашені картинами або фотографіями, то використовуйте шпалери однотонні.
Для невеликих кімнат чудово підійдуть шпалери світлих відтінків - вони візуально збільшують простір. Яскраві кольори і темні зроблять кімнату візуально менше. Якщо приміщення добре освітлено, то підійдуть рожеві, блакитні, сріблясті і сірі кольори.
Якщо в кімнаті недостатньо світла, то зупиніть свій вибір на теплих кольорах (жовтий, помаранчевий, салатовий).
Після того, як ви визначилися з кольором шпалер і малюнком, врахуйте ще важливу деталь. При покупці шпалер простежте, щоб вони були з однієї партії. Це дуже важливо, так як відтінки кольору в рулонах можуть між собою відрізнятися. Після обклеювання стін це буде помітно.