Як гарно скласти серветки

Якщо ми влаштовуємо свято у себе вдома, то хочеться, щоб все було не просто смачно, але й красиво. Це стосується як приготування і прикрашення страв, так і самої сервірування столу. Але якщо правильно розкласти столові прилади - це завдання не складна, то ось про те, як гарно складати серветки, знають далеко не все. Тому ми постараємося розповісти вам про прості способи красиво прикрасити ваш стіл за допомогою звичайної серветки.



Шлейф
Нашу бесіду про те, як гарно складати серветки, почнемо з самого елементарного, але при цьому дуже симпатичного способу. Називається він «Шлейф». Для того щоб гарно скласти серветку, спочатку звертаємо її по діагоналі. Після цього складаємо так, щоб лівий і правий кут трикутника, який у вас вийшов, поєдналися біля вершини. Далі беремо ту фігуру, яка у вас вийшла, і складаємо навпіл рівно по горизонтальній осі. Тепер беремо правий і лівий кути і закладаємо їх один за одного ззаду нашої серветки. Повертаємо отриману фігуру. Беремо за оставшиесяострые кути і тягнемо їх вправо і вліво. Тепер ставимо нашу складену серветку вертикально на тарілку. Все, «Шлейф» готовий.


Лілія
Другий спосіб гарно скласти серветку - це «Лілія». Беремо нашу серветку і робимо те ж, що і в першому способі: складаємо по діагоналі, а потім поєднуємо лівий і правий кут з вершиною. Потім складаємо серветку навпіл, строго за її горизонтальній осі. І в кінці просто відгинаємо вершину отриманого трикутника. Ось так легко і просто ви можете прикрасити свій стіл буквально за кілька хвилин.


Мегафон
Для того щоб складати серветки у формі Мегафона, спочатку звертаємо серветку навпіл. Потім ще раз повторюємо додавання в тому ж напрямку. Після цього беремо за дві сторони вузького прямокутника, який у нас вийшов і загинаємо вниз так, щоб вийшла симетрія. Після цього перевертаємо отриману фігуру лицьовою стороною до себе і залишилися внизу квадратики загинаємо так, щоб вийшли трикутники, що виступають назовні. Тепер залишається тільки з'єднати ці трикутники разом.


Південний хрест
Техніка складання серветки в «Південний хрест» полягає в наступному. Спочатку потрібно взяти серветку і покласти її виворотом вгору. Після цього беремо за всі кути і по черзі починаємо загинати їх до центру. Далі необхідно перевернути серветку на лицьову сторону. Таким же способом загнути до центу лицьові кути. Знову перевертаємо серветку. Тепер наш квадрат став менше. Знову беремо за кути і загинаємо їх до центру. Після цього беремо правий верхній кут і витягуємо його назовні. По такій же техніці витягуємо всі інші кути і розгладжуємо серветку. Все, наш «Південний хрест» готовий.


Джонка
А тепер техніка складання для тих, хто хоче прикрасити свій стіл човником «Джонкой» із серветки. Для цього беремо серветку і складаємо навпіл так, щоб згин був праворуч. Після цього отриманий прямокутник складаємо ще раз навпіл. Потім беремо нижню половину і загинаємо її вгору по діагоналі. Тепер потрібно взяти в руки лівий кут і загнути його вперед. Те ж саме робимо і з правим кутом. Зараз, у нас залишилося два виступаючих кута. Їх ми підгинаємо тому. Далі складаємо нашу серветку тому, уздовж поздовжньої осі. Потрібно притримати рукою відігнуті кути і висмикнути з нашого човна вітрила. Ось і готовий красивий серветкову вітрильник.


Сумочка
Спосіб складання «Сумочки» теж досить просто. Беремо серветку, складаємо її зі згином вправо, потім звертаємо навпіл знизу вгору. Далі беремо за два шари верхнього лівого кута і загинаємо до центру. Після цього загинаємо до центру правий верхній кут. У нас вийшов трикутник, який потрібно відігнути вниз по лінії, яка знаходиться трохи нижче середини. Тепер беремо за верхні кути і загинаємо їх до середини. У нас вийшов трикутник, який потрібно відігнути вниз, на перший трикутник.


Артишок
І остання схема називається «Артишок». Серветку кладемо виворотом вгору, загинаємо всі кути до центру. Отримуємо квадрат менше. Ще раз загинаємо кути. Перевертаємо серветку. Знову загинаємо кути до центру. Всередині чотирикутника остаетсякончик. Витягуємо його, а потім інші кінчики. Ті чотири куточка, які залишилися, витягуємо під фігурою, яку ми склали.