Як вивести пляму від фарби з одягу
Ніхто не застрахований від плям фарби, що з'явилися на одязі. Наприклад, це може статися на вулиці. Неуважність і відсутність попереджувального оголошення стають причинами цього неприємного події. Також, можлива псування гарною одягу будинку під час ремонту або занять малюванням з дитиною.
Не завжди є можливість віднести речі в хімчистку. По-перше, деякі предмети одягу не рекомендується чистити, а по-друге, це зараз досить дороге задоволення і, найголовніше, немає ніяких гарантій, що там зроблять це якісно, не залишивши ніяких слідів. Саме з цих причин слід знати, як вивести пляму від фарби з одягу в домашніх умовах.
Олійна фарба і алкідна емаль
Виведення плям від цих видів фарби найбільш клопітка і важчими заняття. Однак немає нічого неможливого. В залежності від типу тканини, використовуються різні засоби для очищення забрудненої поверхні.
Фарбу з бавовняної одягу можна прибрати за допомогою ацетону або скипидару, також можна використовувати гас. Якщо пляма встигла підсохнути, то спочатку зіскобліть верхній шар фарби тупою стороною ножа. Потім ретельно обробіть пляма шматочком вати, змоченою в одному з описаних вище речовин. Після зникнення слідів фарби, річ слід ретельно випрати.
Вовняні речі не можна обробляти розчинниками. Для видалення з них плями від масляної фарби можна використовувати господарське мило. Натерши їм пляма (поки вода не потрібна, натирайте сухим шматком), зачекайте деякий час. Потім візьміть денатурат (технічний спирт) і підігрійте, не доводячи до кипіння. Після цього поролоновою губкою, змоченою в теплому спирті, протріть намилені плями фарби. Вони повинні зникнути. Тепер річ можна випрати в гарячій воді.
З нейлонових і синтетичних тканин олійну фарбу або алкідну емаль можна видалити за допомогою нашатирного спирту. Його потрібно трохи підігріти і обробити їм зіпсовану тканину за допомогою м'якої губки. Після цього речі перуть у солоній воді і ретельно полощуть.
Якщо пляма старе, то зусиль для її видалення потрібно буде значно більше. Приготуйтеся до тривалого процесу. Намагайтеся частіше міняти вату і губки, щоб не втирати фарбу в одяг, а видаляти її поступово.
Гуаш, акварель, темпера
З гуашшю і аквареллю проблем не повинно виникнути. Їх видаляти досить просто з будь-якої тканини. Оскільки ці види фарб добре розчиняються у воді, то все що вам знадобиться для видалення плям - це пральний порошок і вода. Замочіть забруднений річ у воді з пральним порошком, через півгодини ретельно виперіть її і прополощіть.
Можна спробувати видалити фарбу без замочування. Для цього промийте пляма під сильним струменем води, після чого виперіть всю річ з використанням порошку або господарського мила.
Темпера - це фарба, якою розмальовують вироби з глини або тіста. Видалити плями від неї трохи складніше, так як вона зроблена на масляній основі. Якщо ви завбачливо додасте в неї трохи рідкого мила, то у разі попадання фарби на одяг, її буде набагато легше видалити. Процес видалення плям точно такий же, як і у випадку з аквареллю або гуашшю.
Після видалення плям від фарби, особливо масляною, не забудьте ретельно прополоскати одяг у воді з ароматичними речовинами (наприклад, з лавандою) і висушити їх на свіжому повітрі. Вони повинні добре провітритися.