Матеріали
Матеріал, з якого ковдру виготовлено - це вкрай важливий критерій, звертати увагу на який потрібно практично в першу чергу. Сьогодні використовують найрізноманітніші матеріали, так що вибір просто величезний. Перерахуємо можливі варіанти.
Пух
Пухові ковдри дуже популярні, і неспроста. Такі ковдри довговічні, м'які, неймовірно легкі, а також прекрасно пропускають повітря, що дуже важливо. Вони також добре зберігають тепло, але при цьому забезпечують доступ кисню до тіла і роблять сон приємним і здоровим. Взимку ви точно не замерзнете, а прохолодним літом не запаритесь. Але є у пухових ковдр і деякі недоліки.
По-перше, вони можуть сиріти, якщо вологість повітря в приміщенні підвищена. По-друге, вони досить довго сохнуть після сушіння і можуть втратити свій первісний вигляд (таке трапляється не завжди, а лише при умові низької якості виробу).
До речі, краще всього виріб віддати в хімчистку, після машинної прання воно точно зіпсується. По-третє, у деяких пух викликає алергію. І, по-четверте, в такому наповнювачі можуть завестися пилові кліщі, які шкідливі для здоров'я.
Ціна пухових ковдр може бути різною, все залежить від якості наповнювача. Так, чистий пух без домішок - найкращий варіант. А ось додавання пера погіршить якості виробу. Воно може стати важким і швидко збиватися. Найчастіше для виготовлення ковдр використовують качиний або ж гусячий пух, а також пух гагари (він дорожчий).
Байка
Байкові ковдри не підійдуть для холодної зими. Так, вони легкі, легко стираються, пропускають повітря і непогано зберігають тепло. Але такі ковдри в більшості своїй досить тонкі і не зможуть повноцінно гріти взимку. Зате цей варіант оптимальний для прохолодного літа, кінця весни і початку осені. Найчастіше з байки виготовляють невеликі дитячі ковдри.
Шовк
Шовкова ковдра можна віднести до розряду всесезонних, так як воно досить тонке, добре пропускає повітря і зберігає при цьому тепло, а також прекрасно вбирає і потім майже відразу випаровує вологу. Але варто відзначити, що такий матеріал не можна назвати легким, а більшість виробників виготовляють саме тонкі ковдри, які справжні морози повноцінно не зігріють.
Шовк є природним і натуральним матеріалом (його волокна - результат роботи метеликів-шовкопрядів), але при цьому не викликає алергії. Крім усього іншого, паразити в шовку не живуть, так що з цього приводу можна не переживати. А ще цей матеріал володіє антибактеріальним ефектом, який теж не буде зайвим. Прослужить шовкова ковдра дуже довго (близько 10-20 років).
Мінусів у таких виробів небагато. Перший - це досить висока ціна, а другий - складний догляд. Так, машинне або ручне прання ковдру точно не переживе, тому доведеться відносити його в хімчистку. Але не всі види шовку можуть піддаватися навіть професійному чищенню.
Шерсть
Ковдри з вовни якийсь час були дуже популярними і практично єдиними доступними, але сьогодні набувають їх небагато. А все тому, що вони досить важкі і часто колючі, так що можуть при використанні заподіювати дискомфорт. Але зате ці вироби прекрасно зберігають тепло і вбирають вологу. Крім того, вони можуть очищатися практично самостійно.
Навіть виділений за ніч людський піт швидко вбереться і також швидко вивітриться. Але пам'ятайте, що такий матеріал може викликати алергію, тому будьте обережні. До речі, вважається, що шерсть може використовуватися для лікування деяких хвороб, таких як радикуліт або застуда.
Виготовляють такі вироби з вовни різних тварин. Найдоступніший і тому дешевий варіант - овеча вовна. Овече ковдру досить тепле і довговічне. Більш дорогі варіанти - верблюже і кашемірове ковдри. Вони легкі і приємні на дотик. Найдорожчі матеріали - це вовна мериноса або лами.
Вовняні ковдри можуть бути стьобаними або ж виконуватися у вигляді пледів. Другий варіант підійде для весни або осені, перший - для холодної зими.
Що стосується догляду, то краще всього вибирати суху чистку.
Вата
Ватяну ковдру кілька десятків років тому було практично в кожному будинку, але сьогодні побачити його майже неможливо. Так, такі вироби дуже теплі, а також вважаються гіпоалергенними і екологічно чистими. Але мінусів все ж більше.
По-перше, це ковдра буде дуже важким. По-друге, вата може збиватися в грудки, що вкрай незручно. По-третє, цей матеріал швидко вбирає сторонні запахи, і в цьому випадку навіть провітрювання може бути марним. По-четверте, прати ці вироби не можна їх віддавати в хімчистку.
Бамбук
Бамбукове ковдру - це один з кращих варіантів. Переваги цього природного матеріалу так багато, що всього і не перерахуєш.
І, нарешті, догляд за такою ковдрою дуже простий, а воно прослужить довго, зберігаючи свої первісні якості.
Синтетичні матеріали
Не варто думати, що синтетика - це погано. Сучасні технології дозволяють виготовляти абсолютно безпечні матеріали з високими характеристиками. Найвідоміший і недорогий синтетичний матеріал - це синтепон. Він не викликає алергії, довговічний, легкий, простий у догляді, зберігає форму і є недорогим. Але ось він пропускає повітря погано, а також не дуже добре випаровує вологу.
Також для виготовлення ковдр використовуються і інші матеріали. Так, поліестер добре зігріває, гіпоалергенний, теплий, не вбирає запахи, пропускає повітря, коштує недорого, а також простий у догляді.
Силіконове волокно забезпечує циркуляцію повітря, є екологічно чистим, легким і гіпоалергенним матеріалом, добре переться і чудово зігріває. Але ось служать такі вироби недовго, так як силікон може втрачати форму і збиватися.
Холлофайбер - найбільш сучасний і встиг стати досить популярним матеріал, який чудово гріє, пропускає кисень, добре сушиться і переться, є легким і гіпоалергенним.
Важливі критерії вибору
Отже, як вибрати теплу ковдру і не помилитися? Яке краще і підійде саме вам? При покупці звертайте увагу на наступні важливі моменти:
Нехай ковдру гріє вас і служить довго!