Сучасні способи відбілювання речей
По-перше, ніколи не потрібно прати білі речі спільно з речами інших кольорів, навіть якщо вони пофарбовані в легкі пастельні тони - фарба все одно може вимитися і пофарбувати вашу білосніжну блузку або нижня білизна. Також не варто поєднувати в одному барабані речі з льону та бавовни з одягом з вовни та синтетичних тканин - це в більшості випадків дає речам брудно-сірий відтінок давно невипраної ганчір'я.
Сьогодні існує безліч відбілюючих засобів, які або посилюють дію вашого порошку, або є самостійними речовинами для прання або попереднього замочування. Потрібно зауважити, що чим вище температура прання - тим вище шанс знову побачити свій одяг кипельно білий.
Як відбілити білі речі народними засобами
Одним з найпопулярніших способів щодо простого і швидкого відбілювання білих речей є їх замочування в гарячому розчині перманганату калію або просто марганцівки. Щоб так відбілити речі, у відро максимально гарячої води додається склянку прального порошку і зовсім трохи марганцівки, щоб вода була трохи рожевою. Туди треба покласти попередньо випрані білі предмети гардеробу, які потребують відбілюванні, і накрити відро зверху поліетиленовою плівкою. Коли вода повністю охолоне, прополощіть білизну в декількох водах.
Також допоможе вам відбілити колись білі речі звичайна перекис водню. Цей без перебільшення багатофункціональний розчин здатний повернути білизну практично безнадійному білизні, якщо розчинити пару його ложок у двох літрах води і замочити речі на 20 хвилин. Не забудьте кілька разів поворухнути, щоб відбілити білизну рівномірно.
Повернути білизну білому бавовни та льону здатний нашатирний спирт, розведений у воді для замочування, а скипидар має здатність видаляти навіть найстійкіші забруднення.
Ніжну тканину білизни з білого гіпюру можна відбілити, якщо перед пранням замочити на півгодини в гарячій воді з додаванням як нашатирного спирту, так і перекису водню. А вовняні і бавовняні речі білого кольору поверне до первісного стану замочування в теплій воді з кухонною сіллю, нашатирним спиртом, перекисом водню і пральним порошком. Через 20 хвилин речі слід прополоскати в прохолодній воді. Білі шкарпетки і майки з відносно щільних матеріалів можна замочити у воді з розчином борної кислоти, а через дві години випрати в звичайному режимі.
Ну і, зрозуміло, не можна не згадати про кип'ятінні - цей безвідмовний бабусин спосіб відбілити білі речі. Однак вибираючи білі речі, щоб відбілити шляхом кип'ятіння, слід пам'ятати, що ця процедура досить травматична, тому ніжні й еластичні тканини їй краще не піддавати.
У ємність для кип'ятіння (зазвичай це металевий бачок або відро) налийте воду, потім додайте стакан прального порошку і трохи рідкого відбілювача. Занурте у воду одяг і кип'ятіть 80-90 хвилин. Після прополощіть речі в декількох водах з особливою ретельністю. Не захоплюйтеся кип'ятінням, так як воно може пошкодити навіть досить щільні тканини. Краще вдавайтеся до нього не частіше, ніж раз в 3-4 прання.