Тхори в домашніх умовахПрактично всі тварини, які утримуються в домашніх умовах, приручені ще багато тисячоліть тому. Але ось тхори, так часто зустрічаються в якості домашніх вихованців, це дикі мешканці природи, що одержали широке поширення зовсім недавно. Вони проявили себе дуже кмітливі, а також не занадто складними у догляді, тому багато хто хочуть стати власниками тхорів. Але як же утримувати таких тварин?
Житло тхорів
Всім, хто вирішив завести тхорів, перед тим, як принести вихованця додому, необхідно продумати, де вони будуть жити. Вільне переміщення по житлу - це найбільш зручний для самого тхора варіант, адже за розмірами звірка можна порівняти з кішкою, і він веде досить активний спосіб життя, що вимагає простору для вільного пересування. У такому вигляді утримання є свої переваги. Живучи в домашніх умовах, тхори добре приручаються, тобто починають любити спілкування, стають ласкавими і приручаються до лотка. Ці тварини дуже охайні, тому бруду від їх перебування в будинку буде мінімум. Однак слід пам'ятати, що тхір - це норный звірятко. Тому, якщо в приміщенні, де він буде вільно гуляти, є вузькі щілини, наприклад, між меблями, різні зазори або ж затишні куточки, то всі тварини неодмінно спробують туди залізти, навіть коли є ризик застрягти. Крім цього, у тхорів досить гострі зубки і він не проти трохи точити їх, тому може трохи погризти меблі.
Тим, хто не готовий містити лісового звірка в квартирі, дозволяючи йому без обмежень пересуватися по житлу, слід придбати для тхора велику клітку або вольєр. Тільки будь обмежений простір для тварини повинно бути дійсно великим, щоб у ньому містився лоток, поїлка, миска з кормом, норка і різні лабіринти з трубочок, по яких тхір зможе лазити, при цьому ніякої тісноти не повинно бути. Приблизна площа клітки - 1 кв.м. Виготовлена вона повинна бути з будівельної сітки, оскільки звичайні поздовжні прути небезпечні для тварин - вони можуть зламати про них зубки.
У будь-якому випадку, навіть тим вихованцям, які живуть в клітці, слід давати якусь свободу. Деякі господарі вигулюють звірка на вулиці, одягаючи їм повідець або шлею. Так, тварини люблять побродити по травичці або землі, але власникам такого звірка слід пам'ятати, що на свіжому повітрі висока ймовірність набратися блішок, заразитися хворобами, тому такі прогулянки небажані. Краще всього на пару годин в день випускати тхора побігати по квартирі.
Також тваринам обов'язково потрібні гри. Ці компанійські звірята - соціальні істоти, тому їм будуть корисні рухливі ігри. Якщо ви не готові приділяти достатньо часу ігор, то найкраще заводити дві особини, щоб вони могли гратися один з одним.
Харчування тхорів
За природним походженням тхори є хижаками. Відповідно, їх харчування обов'язково має бути збалансованим і виваженим, з урахуванням вмісту в їжі достатньої кількості білків, мінералів і вітамінів, але з обмеженням клітковини. В основному таких вихованців годують двома способами: натуральною їжею і спеціальними сухими кормами. Деякі власники тварин воліють змішувати ці види раціону, але так робити не можна. Є і ще один варіант живлення тварин - тушки дрібних птахів, гризунів, борошняні черв'яки і жаби. Така їжа корисна і природна для тхорів, але господарям важко діставати цю їжу, тому дуже рідко хто годує нею.
Тим, хто хоче давати хорька, які живуть в домашніх умовах, натуральні продукти, потрібно купувати:
м'ясо птахів (індичка, курка);
конину;
субпродукти;
рибу;
яйця (перепелині і курячі);
печінка;
овочі;
молочні продукти (нежирні).

Всі вищеперелічені продукти потрібно зварити і перекрутити через м'ясорубку, а потім давати тваринкам. Дуже люблять тхори фрешкашу. Щоб зробити її, необхідно м'ясо, тельбухи птахів, печінка (яловичу), яйця, а також варені овочі і крупи змішати. Можна додавати у фрешкашу мінеральні або вітамінні добавки, риб'ячий жир. Дану прикормку дають хорька двічі в день.
Сухий корм для такого звірка продається в розфасованому вигляді у багатьох зоомагазинах. У ньому є всі функції, які потрібні тварині для повноцінного харчування. Періодичність годівлі таким кормом - 7 разів на добу, але порції повинні бути невеликими.
Вода тхору потрібна фільтрована. Вона повинна бути у вільному доступі постійно.
Купання та догляд за тхорами
Обов'язково потрібно доглядати за звіром, який живе у квартирі, стригти нігті і купати. Тхір - не кішка. Ваш вихованець не буде розмахувати лапами, дряпати меблі або лазити по фіранкам, але його відрослі кігтики, які в природі необхідні йому для риття норок, заважають цій тварині ходити: тхір буде чіплятися за підлогові покриття або меблі, що може спровокувати навіть вивих лапки. Стригти нігтики потрібно раз в 3 тижні.
Тхорів можна купати. Вони вміють і люблять плавати, але купання слід влаштовувати лише раз на тиждень. Мити даних вихованців потрібно спеціальним шампунем для таких тварин, які допомагає відбити неприємний запах. Але якщо немає такого шампуню, то підійде будь-який, призначений для дітей. Після купання тхора необхідно обсушити рушником і стежити, щоб звірок не вийшов на протяг або ж в прохолодне місце, поки не висохне повністю.