Як правильно прати постільну білизну?
Повноцінний відпочинок неможливий без міцного сну. А головна його умова - це гарне, свіже, приємне на дотик, постільна білизна. Звичайно, для цього необхідно часто змінювати та відповідним чином за ним доглядати. Але як правильно прати постільну білизну?
Ази великий прання
Зрозуміло, прання постільної білизни слід проводити по мірі його забруднення. Однак це поняття досить суб'єктивне. Багато люблять міняти його вже через тиждень. Інші роблять це раз в 10-14 днів. Проте слід врахувати, що не всі предмети забруднюються в рівній мірі. Наволочки доведеться міняти раз в 5-7 днів - ми ж не спимо у нічних ковпаках. Простирадла - раз в 7-10 днів, але жарким літом - з тією ж періодичністю, що і наволочки. Підодіяльники і покривала можна міняти трохи рідше, але теж не затягувати пізніше, ніж на два тижні. Таким чином, білизна доведеться сортувати і закладати в барабан пральної машини по мірі надходження. Обов'язково читайте перед цим інструкції виробника, вказані на етикетці. Це допоможе уникнути багатьох неприємностей.
Тканини для постільної білизни
Сьогодні в продажу зустрічається постільну білизну, зшиту з різних тканин. Найпопулярніший варіант - це бавовна. Але і тут існує кілька різновидів. Наприклад, постільна білизна може бути зшите з сатину, досить щільної тканини, на дотик нагадує шовк. Коштує такий варіант недорого, при цьому практично не мнеться, не вимагає складного догляду, і чудово виглядає.
Ще одна поширена різновид - це бязь. Вона надовго зберігає яскравий візерунок і майже не мнеться і не линяє. Рідше зустрічається постільна білизна з перкалі. Це дуже м'яка і ніжна тканина, що пройшла спеціальну обробку.
Чистий льон для постільної білизни використовується рідко, оскільки це грубувате полотно. Частіше зустрічається суміш льону та бавовни, яка вимагає більш ретельного догляду, ніж, скажімо, сатин.
Найдорожчим білизною вважається шовкове. Воно дуже приємно на дотик, однак крім чисто естетичної привабливості, особливих переваг у нього немає. Воно вимагає дуже дбайливого догляду, легко мнеться, може ковзати по ліжку.
Як прати в машинці?
Виробники зазвичай вказують можливість ручного і автоматичного прання. Але як прати постільну білизну в машинці? Обов'язково розсортуйте його по квітам і видами тканини - для більшості з перерахованих матеріалів використовується власний температурний режим.
Температура прання багато в чому залежить від ступеня забруднення. Більшість плям чудово виводиться при 40 градусах - це правило вірно практично для всіх бавовняних тканин.
Для деяких різновидів кольорового білизни підійде режим у 50 °С. Однак бязь, в разі необхідності, можна прати при температурі 60 °С. А якщо це білизна білого кольору, то навіть з відбілювачем. Для кольорових постільних речей краще вибрати спеціальний порошок чи нейтральний миючий засіб.
Шовк, звичайно, потребує особливого підходу. По-перше, прати його слід з додаванням антистатика, щоб він не ковзав. По-друге, ця тканина вимагає самого делікатного режиму прання, і неодмінно без віджимання.
Маленькі секрети
Багато господинь роздумують, чи варто прати нові комплекти постільної білизни. Звичайно, це питання кожен вирішує для себе сам. Однак слід пам'ятати, що виготовляється воно аж ніяк не в стерильних умовах. У той же час постільні приналежності - предмет дуже інтимний. Так що прання не завадить навіть новому комплекту.
Як відомо, в куточках наволочок і підковдр може накопичуватися ворс і дрібний пил. Щоб весь цей сміття не потрапив в пральну машину, постільні приналежності потрібно вивернути навиворіт і акуратно почистити куточки за допомогою звичайної зубної щітки.
Якщо білизна дуже забруднена, то його необхідно попередньо замочувати. Ця функція передбачена у більшості пральних машин. А ось крохмалити не варто. Постільні приналежності повинні бути приємними для шкіри. Крохмаль ж не дозволяє тканини вбирати піт і викликає роздратування. Що ж стосується прасування, то це питання залишається предметом жвавих дискусій і донині - тут вже кожен вирішує самостійно.