Яка температура повинна бути в холодильнику?
Сучасні моделі холодильників дозволяють регулювати температуру усередині холодильної і морозильної камер і навіть в окремих відсіках незалежно один від одного. Але нерідко буває й таке: куплений суперсучасний холодильник, працює відмінно, але продукти псуються - перемораживаются або гаснуть. Це відбувається тому, що вони розташовані неправильно.
У продуктових супермаркетах кожен, напевно, бачив холодильники з п'ятьма і більше рівнями - на одному зберігаються овочі, на іншому - молочні продукти, на третьому - заморожування і т.п. Завдяки тому, що тепле повітря піднімається вгору, в холодильнику створюються кілька зон з різною температурою. Відповідно, на верхніх "поверхах" температура буде вище, тому там зберігати швидкопсувні продукти небажано.
Незалежно від моделі і виробника, існують оптимальні температурні режими для всіх холодильників. Отже, яка температура повинна бути в холодильнику? Для початку - про "морозилках". Максимально низька температура, яку може дати морозильна камера у сучасному холодильнику - -30. Здатні На більше тільки промислові холодильні камери. Проте зовсім необов'язково повертати регулятор до упору: більшості продуктів для тривалого зберігання необхідна температура 20-25 градусів нижче нуля. Менше 18 теж не варто виставляти - продукти можуть зіпсуватися. До речі, продукти можуть однаково довго зберігатися як при -18 так і при-25.
Що стосується холодильної камери, то для ідеального збереження всіх продуктів температурний режим в кожному відсіку повинен бути різним. Холодильники класом подорожче передбачають можливість регулювання температури в кожному з відсіків, а в агрегатах простіше є тільки один регулятор на холодильну камеру. Оптимальна температура в кожній окремій моделі встановлюється методом проб і помилок - від +3 до +5 градусів. При купівлі нового холодильника рекомендується встановити температуру холодильної камери +4 і потім стежити за тим, як буде вести себе агрегат.
Якщо продукти підмерзають, спробуйте збільшити температуру на градус, якщо псуються - зменшити. Саме тому не рекомендується забивати тільки що куплений холодильник продуктами до відмови.
Щоб продукти в холодильнику зберігалися довше, скористайтеся наступними порадами:

Намагайтеся тримати продукти в упаковці. Це не тільки запобіжить їх висихання, але і захистить від вбирання сторонніх запахів. Також упаковка перешкоджає доступу кисню до продуктів. Кисень є каталізатором, за наявності якого вони псуються набагато швидше.
Готові страви краще тримати у фользі або емальованому посуді з щільно закритою кришкою. Жирні продукти (ковбаса, сало, смажена риба) бажано упакувати в фольгу або харчову плівку, щоб їхній запах не поширювався по всій камері.
Соки і газовані напої тримайте подалі від морозильної камери, краще всього - на бічних нижніх полицях. Перемерзнув, вони втратять свій смак.
Шоколад краще взагалі не зберігати в холодильнику - на ньому відразу ж утворюється білий наліт-конденсат.