Як зберігати кореневого селера?
Селера можна назвати унікальним природним джерелом здоров'я: адже в ньому не тільки міститься велика кількість клітковини, вітамінів і мінеральних речовин, але цей низькокалорійний продукт ще й успішно справляється з токсинами і солями важких металів, виводячи їх з організму. При цьому зелень і коренеплоди цього корисного рослини не так вже й часто можна зустріти на прилавках магазинів. Тому кращий спосіб запастися селерою на зиму - це виростити його на своїй ділянці і обробити зелену і кореневу частини овоча для подальшого тривалого зберігання домашнього.
Звичайне зберігання кореневого селери
Якщо зелень рослини заготовляють протягом літа, то викопування кореневої частини необхідно здійснювати ближче до початку заморозків, приблизно в середині жовтня. Виняток становить лише прогнозований на тривалий період сезон дощів, який ускладнить викопування та обробку овоча. У такому випадку врожай можна знімати трохи раніше.
  1. Обтрусіть кореневища від землі і викладіть в сухому, добре провітрюваному місці.
    Через 3-4 дні, коли рослина вбере з бадилля всі корисні речовини, повідрубує її на відстані 4-5 см від верхівки бульб.
    Акуратно обріжте дрібні корінці, відступивши таку ж відстань від основного коренеплоду.
    Для тривалого зберігання укладіть селера в ящики, пересипаючи овочі сухим піском.
    Обов'язково зберігайте в прохолодному і захищеному від світла місці.
    Якщо ви хочете заготовити коренеплоди в невеликій кількості, то ретельно промийте їх, після чого висушіть і, склавши в поліетиленові пакети, зберігайте в холодильнику, не забуваючи час від часу перевіряти стан коренів і додатково просушувати їх.
    Засушиваем коріння селери
    Сушіння є одним із поширених способів заготівлі цього овоча. При цьому запаси зручні в зберіганні і не занадто вимогливі до оточуючих умовам.
    1. Ретельно промийте коренеплоди. Зріжте дрібні корінці і верхівкову частину.
      Селера наріжте соломкою товщиною 05-1 см і викладіть для сушіння в сухому, темному, добре провітрюваному приміщенні.
      Час від часу перевертайте нарізаний овоч, залишаючи між нарізками зазори для доступу повітря.
      Коли овоч достатньо висохне (це легко визначити по ламкості соломки), складіть нарізку в полотняні мішечки і підвісьте в сухому теплому місці.
      Деякі господині використовують для засушування духові шафи або спеціальні сушарки, але при такому способі заготівлі овоч практично втрачає всі свої корисні властивості, зберігаючи лише аромат і смакові якості.
      Заморожування селери
      Самий простий і зручний варіант - це розкласти нарізаний соломкою попередньо очищений овоч в пакетики і помістити в морозильну камеру. Таким же чином можна зберігати натертий корінь рослини, виклавши масу в герметичні контейнери. У цьому випадку селера можна додавати в гарячі страви, так і в салати без додаткової обробки.
      Заготовивши селера на зиму, ви забезпечите себе і домашніх не тільки вітамінами, але і ароматними стравами з пікантним смаком і запахом цього літа!