Що робити з емальованим посудом?
Такі каструлі вважаються зручним, практичним і красивим варіантом, якому знайдеться місце на будь-якій кухні. Однак слід пам'ятати, що для них існують особливі правила догляду. Якщо вам потрібно відмити пригоріла емальовану каструлю, поспішати з цим не варто. Потрібно почекати, поки вона охолоне, і тільки після цього помістити під струмінь води. В іншому випадку можна пошкодити емаль з-за різкого перепаду температури. Мити посуд рекомендується теплою водою і за допомогою поролонової губки. Сталеву використовувати не можна, так як вона може подряпати поверхню.
Найпростіше замочити каструлю на кілька годин на слабкому сольовому розчині. Після цього її потрібно прокип'ятити, а потім вимити водою з звичайним миючим засобом.
Народні засоби
Досвідчені господині радять відмивати пригорілі емальовані каструлі за допомогою розчину оцту. Деякі це роблять з використанням золи, яку засипають у посуд на третину об'єму, доливають воду і кип'ятять протягом години, після чого ретельно обполіскують.
Слід пам'ятати, що у цих способів є свої недоліки. Оцет в каструлі не можна тримати занадто довго, інакше він зашкодить шар емалі. З тієї ж причини не можна користуватися для цих цілей каустичною содою і засобами, що містять кислоту.
Як очистити алюміній?
Сьогодні не меншою популярністю користується посуд з алюмінію. Цей матеріал також вимагає дотримання певних правил. Пригоріла алюмінієву каструлю можна очистити за допомогою мила і нашатирного спирту. Чорні плями, що залишилися на поверхні після пригорання, видаляють оцтом, розведеним у воді (знадобиться не більше 3-4 столових ложок на весь обсяг). Розчин залишають в каструлі, а потім ставлять на вогонь і кип'ятять близько 15 хвилин.
З перевірених способів варто згадати капустяний лист, який попередньо опускають в золу. Сильний нагар з алюмінієвій каструлі можна видалити шляхом виварювання. Для цього її поміщають у велику за обсягом ємність, заливають туди воду так, щоб вона хоча б на сантиметр покривала пригоріла посуд. Сюди ж додають натерте господарське мило і пухирець силікатного клею. Все це кип'ятять кілька хвилин, потім повністю остуджують і як слід миють під проточною водою.
Догляд за посудом з нержавіючої сталі
Так звана «нержавійка» вважається самим міцним, довговічним і не вимагає ретельного догляду. Однак полірована сталь, яка використовується для виготовлення каструль, потребує особливого підходу. Для неї використовують спеціальні рідини, засоби для чищення нержавіючої сталі, рідке мило і столовий оцет. Уникайте абразивних миючих засобів!
Очистити каструлю з нержавіючої сталі можна за допомогою лимонної кислоти або розчину харчової соди (треба взяти чайну ложку на літр води). Досить налити рідину, закрити кришкою, поставити посуд на вогонь і кип'ятити протягом приблизно десяти хвилин.
Але краще всього скористатися рідким миючим засобом. У такому разі пригоріла поверхню слід чистити поролоновою губкою або м'якою тканиною. Ними акуратно протирають забруднені місця, потім посуд слід ретельно прополоскати. І ніяких металевих губок, вони можуть зіпсувати каструлю!