Класична прасувальна система - це конструкція, що складається з праски з парогенератором і прасувальної дошки. Однак у магазинах побутової техніки під цією назвою ви знайдете і парогенератори з праскою окремо. Виробників, які займаються випуском прасувальних систем, багато, і в кожного з них є свої «фішки». Тому, перш ніж йти за покупками, задайте собі питання: навіщо вам потрібна прасувальна система і в яку суму ви хочете вкластися. Від цього залежить, чи будете ви купувати прасувальну систему цілком або віддасте перевагу купити парову станцію і дошку окремо.
Парова станція
Парова станція складається з праски та парогенератора, який одночасно виконує роль підставки для праски. У резервуар, який знаходиться на парогенераторі, заливається вода, яка нагрівається до стану пари і подається за допомогою шланга на підошву праски. Такий прилад набагато ефективніше, порівняно з паровою праскою. По-перше, резервуар з водою, розташований на парогенераторі, може вмістити значно більше води, ніж резервуар праски - від 1 до 3 л ( 200-400 мл в прасці). Це забезпечує не тільки більш потужну подачу пари, але і істотно полегшує вага праски. По-друге, пара подається під тиском у 4-5 бар. Це дозволяє йому проникати вглиб волокон тканини і швидше розгладжувати їх. Там, де звичайний праска зажадає 3-5 рухів, прасувальна система впорається одним.
Зверніть увагу на тип парогенератора. Зазвичай обсягу води вистачає на годину прасування. Якщо час, необхідний на прасування, перевищує це значення, варто віддати перевагу моделям з автодолівом - вам не доведеться вимикати прилад, чекати його охолодження, знову заливати воду і чекати, поки вона нагріється. В іншому випадку можна вибрати парогенератор замкнутого типу.
Потужність парогенератора також має значення. Чим більше цей параметр, тим більше часу ви заощадите при прасуванні. Однак не забувайте: висока потужність вимагає більшої витрати електроенергії.
Об'єм резервуара. В компактних моделях може становити 0,4 л, у великих - до 3 л, стандартний обсяг становить 1 - 1,5 л. Як вже говорилося вище, 1 л води вистачає на годину-півтора прасування, тому немає сенсу переплачувати за більший обсяг, якщо ви укладаєтеся в цей час. Пам'ятайте, що прасувальні системи значно прискорюють процес прасування, а, значить, і кількість обробленого білизни.
Функціональність. Зазвичай у всіх моделях є функція вертикального відпарювання. Така ж функція є і в деяких парових прасках, проте там вона чисто номінальна - сили пара явно не вистачить на повноцінну роботу. А ось з прасувальними системами справа йде відмінно: струмінь пари під тиском дійсно зможе розгладити одяг на вішалці, штори та гардини з щільного матеріалу на відстані, без дотику праски з тканиною. До речі, цю функцію можна використовувати і для обробки м'яких меблів. Паровий удар допоможе впоратися з найскладнішими помятостями чи допоможе видалити плями з килимів або тканин.
Праска. Виконує головну функцію, тому вимагає ретельної перевірки.
• Підошва праски не повинна бути дуже тонкою - інакше вона буде швидко остигати, що позначиться на якості прасування.
• Матеріал підошви повинен бути стійким до подряпин і пригоранню. Краще всього вибрати праску з тефлоновим, склокерамічної або титанової підошвою - вони вважаються найбільш довговічними.
• Вага праски. Є моделі поважче, є легше. Занадто легкий праска не зможе як слід розгладити одяг з важких тканин, тому якщо вам доводиться часто мати з нею справу - вибирайте модель побільше.
• Зручність. Перевірте, як лежить ручка праски в долоні, чи є на ній протиковзкі вставки, не натрете ви мозолі виступаючими деталями.
Дошка для прасування
Якщо ви вирішили придбати все окремо, варто приділити особливу увагу прасувальній дошці. Звичайна дошка з дерев'яною стільницею для цієї мети не підходить: вона не пропускає пар і незабаром розбухне і стане непридатною. Тому варто придбати або звичайну дошку з сітчастим покриттям, або більш дорогі активні моделі з функціями піддування і вакууму.
1. Робоча поверхня дошки має пропускати повітря. Зазвичай це сітчасте основу, покриту чохлом.
2. Парогенератор має великі, у порівнянні з звичайним праскою, розміри, тому і підставка для нього повинна бути відповідною.
3. Функціональність. Багато виробників оснащують дошки спеціальними функціями, роблячи їх додатковим інструментом для прасування. Стандартні функції - наддув, нагрівання робочої поверхні і вакуум.
• Функція нагріву допомагає ефективно випаровувати вологу під час відпарювання і додатково сушить білизну, яке як би проглаживается з двох сторін відразу.
• При наддуве утворюється повітряна подушка, і тканина виявляється як би на вазі. Ця функція виявиться корисною при гладінні шерсті, шовку і делікатних тканин.
• Функція вакууму як би присасывает білизну до поверхні і перешкоджає ковзанню. Якщо врахувати, що поверхня дошки може нагріватися від 30 до 90 градусів, то ви зможете одним рухом вигладити складена в кілька разів постільна білизна або одяг з важких тканин.
4. Вага і стійкість мають велике значення - вам доведеться регулярно збирати і розсовувати дошку, тому краще вибрати конструкцію, з якою ви впораєтеся. Ніжки прасувальної дошки бувають Х-подібної форми, або ж у формі букви П. Перший варіант більш стійкий, однак П-подібна конструкція дозволяє сидіти під час прасування. Зверніть увагу, щоб на ніжках були пластмасові або гумові наконечники, що запобігають псуванню підлогового покриття і надають додаткову стійкість. Якщо ви збираєтеся часто пересувати дошку, краще вибрати модель на коліщатках.
5. Регулювання висоти забезпечує зручність і невимушену позу при гладінні. Буває плавним і ступінчастою. Плавний метод фіксації дозволяє підняти дошку на будь-яку зручну для вас висоту, однак має свої недоліки: з часом кріплення розхитуються, і фіксація слабшає, що може призвести до складання дошки в самий невідповідний момент. Тому краще віддати перевагу пристосуванням з багатоступеневою регулюванням висоти: чим більше ступенів, тим точніше ви зможете підігнати висоту дошки під свій зріст.
6. Аксесуари. Їх наявність залежить від комплектації. Це може бути подрукавник - маленька дошка без підігріву, з допомогою якого зручно пропрасовувати дрібні речі, рукави сорочок. Паровий пістолет допоможе видалити з тканини свіжі плями, а завдяки високому тиску пари ви зможете прасувати речі на вазі. Парова щітка освіжить і очистить одяг від неприємних запахів. У будь-якому випадку, краще потім докупити необхідні аксесуари, ніж переплачувати за те, чим ви не будете користуватися.
Якщо ви купуєте прасувальну систему цілком, подумайте, де ви будете зберігати. Добре, якщо у вас буде спеціально обладнане, щоб не довелося возитися зі складанням-розбиранням, проте досвід показує, що зазвичай на час бездіяльності систему доводиться складати. Тоді варто вибрати повністю розбірну конструкцію: праска з парогенератором і насадками повинні легко зніматися, а дошка не повинні бути занадто важкою.
Прасувальні системи - це дійсно зручні і потужні пристосування, що полегшують наше життя. Багато жінок відзначають, що у них стало набагато більше вільного часу, і прасування перетворилася з нудного і тягомотного заняття в задоволення. Вибір за вами.
Всього гарного і легкого прасування вам!