Як вибрати мікрохвильову пічМікрохвильову піч можна «зустріти» практично на кожній сучасній кухні. Популярність цього пристрою легко з'ясовна. Мікрохвильова піч дозволяє швидко розморозити і приготувати безліч продуктів, не займає багато місця і не наповнює наш будинок жаром або духотою. Але в магазинах стільки моделей мікрохвильових! Яку ж із них купити, щоб забезпечити на кухні максимальний комфорт?
Як вибрати розмір печі
Мікрохвильові печі найчастіше встановлюються на кухні, тому розмір пристрою повинен відповідати площі цього приміщення. Ви ж не хочете, щоб і без того невеликий простір було додано ще більше?!
Обов'язково потенційним покупцям необхідно звернути увагу не тільки на розмір мікрохвильової печі, але також і на обсяг її камери, адже саме від цього показника залежить, скільки можна одночасно завантажити продуктів в неї. Якщо сім'я складається з двох або трьох чоловік, то їй цілком вистачить мікрохвильовій печі об'ємом до 19 літрів. Для колекції з більш ніж 3-х чоловік варто підібрати пристрій об'ємом не менше 23 л. Є і мікрохвильові печі об'ємом від 38 л, вони підійдуть для дуже великих сімей або для обслуговування вечірок.
Найкращим варіантом для невеликих кухонь буде вбудована мікрохвильова: її можна вибирати будь-якого розміру, так як вона розміщується в меблів і гармонійно вписується в будь-який інтер'єр.
Потужність мікрохвильової печі
Потужність в мікрохвильовці - важливий показник. Саме від неї залежить, наскільки швидко буде розігріватися продукти в печі. Потрібно пам'ятати при цьому, що швидкість розігріву прямо пропорційна рівню енергозбереження. Відповідно, варто з'ясувати перед покупкою, яка гранична навантаження у вашій електромережі, і замислитися, чи хочете ви хоч трохи зменшити споживання енергії при користуванні СВЧ.
Який тип управління вибрати

У мікрохвильовій печі може бути різна управління:

- механічне - самий простий і надійний тип управління. Його робота заснована на «введення» параметрів приготування або розігрівання допомогою кількох ручок. До переваг даного варіанту управління СВЧ відносяться простота і надійність, а недоліком його є відсутність можливості задавати точні параметри.
- кнопкове - цей тип управління печі не так надійний, як механічний. Його переваги - це наявність електронного табло, на якому будуть відображатися всі параметри (обрана програма, час та ін), і гарний естетичний зовнішній вигляд.
- сенсорне - при такому типі управління мікрохвильовки кнопки не виступають на панелі, а лише мають обриси області натискання. Практично 70% мікрохвильових печей на прилавках магазинів - це пристрої з сенсорним управлінням. З допомогою сенсорних кнопок можна задавати складні точні програми, також на них не збирається бруд, як на виступаючих, тому такий СВЧ користуватися дуже зручно. До мінусів можна віднести те, що подібний тип управління чутливий до різких скачків напруги, які можуть спричинити за собою вихід з ладу деяких сенсорних елементів.

Функції пічки
Мікрохвильова піч може володіти декількома режимами і функціями. Їх наявність або відсутність визначається майбутнім господарем в залежності від того, як буде використовуватися мікрохвильовка.
Наприклад, якщо для вас важливо розігрівати кілька тарілок з їжею одночасно, то вам необхідно вибрати СВЧ з багаторівневою ґратами. Тим, хто любить страви-гриль, варто доглянути собі піч з гратами для гриля. А от тим, хто хоче, щоб їх продукти завжди рівномірно розігрівалися або готувалися, потрібно обов'язково вибрати СВЧ з подвійним випромінюванням.
Людям, які погано розбираються в техніці і не «дружать» з численними програмами мікрохвильовки необхідно придбати пристрої з діалоговим режимом. При його активації на інформаційному табло виводяться підказки користувачеві, що вказують або роз'яснюють дії, виконання яких дозволяє отримати потрібну ступінь готовності або розігріву продуктів.

В сучасних СВЧ печах найчастіше використовуються три теплові обробки:

- мікрохвильове випромінювання;
- гриль;
- конвекція.

Якщо вам потрібно вибрати мікрохвильову піч, на якій ви будете розігрівати вже готові страви і розморожувати різні продукти, то зверніть увагу на найбільш бюджетні і прості моделі. У кожній з них буде мікрохвильове випромінювання, яке чудово впорається з такими завданнями.
Коли вам потрібно не тільки розігрівати, але ще й готувати в печі прості страви, необхідно придивлятися до пристроїв, оснащеним грилем. Він дозволить вам за кілька хвилин приготувати тости, гарячі бутерброди, м'ясні страви з рум'яною скоринкою і надати вже готовим продуктам рум'яну скоринку.
Грилі бувають в печах теновыми і кварцовими. Мікрохвильовки з теновым грилем можуть змінювати кут нахилу, що необхідно для рівномірного приготування. Якщо в СВЧ кварцовий гриль, то споживання електроенергії пристроєм буде мінімальним, а корочка на продуктах виходить ніжна (але так як елемент нагрівання розміщується тільки зверху, вона може вийти нерівномірної).

Конвекційні пристрої спеціально створені для тих, хто готує в печах. У них є кілька варіантів приготування страв:

- тільки мікрохвильове випромінювання;
- тільки гриль;
- мікрохвильове випромінювання + конвекція;
- гриль + мікрохвильове випромінювання;
- конвекція + гриль.

Конвекція дозволяє приготувати практично будь-яку страву! Нагрівальний елемент, який постійно обдувається повітрям із спеціального вентилятора, допомагає рівномірно пропекти борошняні вироби або овочі, засмажити м'ясо або розігріти каші. Правда, купувати таку піч варто тільки тим, хто готовий до високих енерговитрат.
В найсучасніших мікрохвильовки є можливість в будь-який час підключатися до Інтернету. З допомогою цієї функції ви зможете отримувати різну інформацію з всесвітньої мережі про нових рецептах або калорійність будь-якого продукту.
Також мікрохвильовка може бути оснащена для більш зручного користування такими функціями, як захист від дітей, авторазморозка, таймер, автоматичне очищення, сенсор пара і багатьма іншими.

Внутрішнє покриття печі

Вибираючи піч, потрібно звертати увагу на внутрішнє покриття. Найпоширеніший варіант - емаль. Це недороге покриття, яке є міцним і прослужить велику кількість часу.
Новинками у цій сфері є биокерамика і антибактерицидний покриття. Якщо у вас мікрохвильовка з одним з таких спеціальних покриттів, то ви станете володарем СВЧ з:
- високою міцністю щодо появи подряпин;
- ідеально гладкою і рівною поверхнею;
- стійкістю до ударів і іншим механічних пошкоджень;
- антипригарною дією (на її стінках не будуть утворюватися плями від пригорілої їжі);
- високим збереженням вітамінів і інших корисних речовин;
- більш низьким споживанням електроенергії, оскільки в ній хороша термоізоляція камери і відмінно зберігається тепло.

Також мікрохвильовки з біокерамічним і антибактерицидну покриттям дуже легко чистити від забруднень. До недоліків можна віднести те, що їх ціна досить висока, а матеріал крихкий.
Основна маса печей має внутрішнє покриття, зроблене з нержавіючої сталі. Вони ефектно виглядають, міцні і жаростійкі, що дуже важливо, якщо в моделі є гриль або конвекція. Але ось доглядати за нержавіючої сталлю більш проблематично: мікрохвильову піч після кожного застосування слід протирати вологою ганчірочкою, а іноді чистити із застосуванням абразивних засобів.
Існує також ряд бюджетних мікрохвильових печей, покриття камери яких виготовлено з якісної сталі, що імітує емаль. Покриття такого типу має невисоку термостійкість, тому гриля в моделях з нержавіючої сталлю не буде.
Системи захисту у печах
Практично всіх потенційних покупців мікрохвильових печей хвилює питання випромінювання. Занепокоєння за своє здоров'я виправдано, адже НВЧ-випромінювання дійсно небезпечно для людей. Але воно не є радіоактивним, а також завдасть шкоди тільки, якщо користувач печі не буде дотримуватися правил експлуатації.
Сучасні мікрохвильові печі мають захист від НВЧ-випромінювання. Їх стінки і дверці мають спеціальне покриття. Коли ми відкриваємо дверцята, більшість машин автоматично припиняє роботу. Деякі з них навіть блокують функцію відкриття дверцят до того моменту, поки заданий режим не закінчиться.
Що стосується продуктів, які ми готуємо або розігріваємо в мікрохвильовій печі, то, як показали дослідження, вони абсолютно безпечні. Ці висновки грунтуються на тому, що мікрохвилі в процесі роботи пристрою проникають глибоко всередину продукту і, впливаючи на молекули води, змушують їх активно рухатися. Саме це і призводить до нагрівання їжі.
Посуд для мікрохвильовки
Посуд, в якій будуть готуватися і розігріватися продукти в печі, повинна бути з фарфору, фаянсу, теракота або кераміки. Можна використовувати будь-які форми і розміри ємностей, головне, щоб вони підходили до вашої печі. Також купити посуд для печі потрібно без золотих і срібних ободків або візерунків, оскільки вони можуть викликати слабкі електричні розряди.
Тобто ви не знаєте, чи підходить ваша домашня посуд для мікрохвильовки, то поставте її в пристрій на 1 хвилину: вона не повинна нагрітися.
Готувати і розігрівати в мікрохвильовій печі можна в паперових виробах. Наприклад, робити попкорн в пакетах або швидкі супи в стаканчиках. Але найзручнішою є посуд із спеціальної пластмаси або скла (вогнетривкої).